Płacze do czarodziejów.

Forum wieści z Arkadii.
Yoldo
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2011 14:23

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Yoldo »

pisze to tutaj chodz nie jest to placz a bardziej prosba:

czy moglibyscie wziac pod uwage zmienienie czasu respawna npcow w wiosce na poludnie od nuln (karczmarz + kowal)? ktos (przypuszczalnie koledzy z mc) regularnie ich wybijaja co troche utrudnia zabawe w tym rejonie

edit: nie wiem czy moj post podzialal ale ostatnio kowal byl zywy - ME GUSTA
Ostatnio zmieniony 19 sie 2011 17:45 przez Yoldo, łącznie zmieniany 1 raz.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Deli »

Dziękuję za ostatnie zmiany w zdobywaniu magicznego oręża :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Gość

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Gość »

Nie jest to placz ani prosba lecz pytanie:

Nie chcialbym byc posadzany o sianie zepsucia wsrod spolecznosci arkadyjskiej ale czy administracja lub czarodzieje zastanawiali sie nad tym zeby Arkadia zarabiala na siebie poprzez umieszczanie reklam na stronie arkadyjskiej np. od wydawcow gier lub innych firm zwiazanych z RPG etc.?


Pozdrawiam
Shulz
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Ravald »

Shulz pisze:Nie jest to placz ani prosba lecz pytanie:

Nie chcialbym byc posadzany o sianie zepsucia wsrod spolecznosci arkadyjskiej ale czy administracja lub czarodzieje zastanawiali sie nad tym zeby Arkadia zarabiala na siebie poprzez umieszczanie reklam na stronie arkadyjskiej np. od wydawcow gier lub innych firm zwiazanych z RPG etc.?


Pozdrawiam
Shulz
Arkadia nie moze na siebie zarabiac. Temat stary jak sama Arka.
Taghor
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2009 20:38

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Taghor »

Mam pytanie odnośnie sprawy która być może już była poruszana. Chodzi mi o sprawę startówek. Często się zdarza ze niektórzy z parciem na PK wykorzystują sytuacje i świeżo logująca się postać atakują na startówkach.

Pytanie 1. Czy nie można zrobić aby wszystkie startówki były safelockami z możliwością tylko wyjścia z nich , czy tez powiedzmy z czasowym safelockiem zaraz po zalogowaniu?

Pytanie 2. Czy nie można (jeśli powyższy pomysł byłby rozpatrzony negatywnie) jakoś zdecydowanie ukrócić proceder powtórnego zabijania postaci na startówce zaraz po jej zgonie, bo takie sytuacje maja co jakis czas miejsce i są później nazywane "nieszczęśliwymi wypadkami"

Pytanie 3. Ciągle pojawiają się problemy z woreczkami (znikają woreczki, znikają woreczki z ziołami). Już 2 razy miałem sytuacje ze woreczek (prawdopodobnie ze starości) zniknął co stwierdziłem zaraz po zalogowaniu razem z ziołami. Pytanie czy to jest błąd i czy nie można by ułatwić sprawy z woreczkami robiąc je wiecznymi?
Tagh
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Ravald »

Taghor pisze:Mam pytanie odnośnie sprawy która być może już była poruszana. Chodzi mi o sprawę startówek. Często się zdarza ze niektórzy z parciem na PK wykorzystują sytuacje i świeżo logująca się postać atakują na startówkach.

Pytanie 1. Czy nie można zrobić aby wszystkie startówki były safelockami z możliwością tylko wyjścia z nich , czy tez powiedzmy z czasowym safelockiem zaraz po zalogowaniu?

Pytanie 2. Czy nie można (jeśli powyższy pomysł byłby rozpatrzony negatywnie) jakoś zdecydowanie ukrócić proceder powtórnego zabijania postaci na startówce zaraz po jej zgonie, bo takie sytuacje maja co jakis czas miejsce i są później nazywane "nieszczęśliwymi wypadkami"
Takie zachowania nalezy zglaszac wizom.
Taghor
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2009 20:38

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Taghor »

Bardzo przepraszam jeśli ktoś pomyśli ze jestem natrętny, ale naprawdę zależało mi na konkretne odpowiedzi na moje powyższe 3 pytania. Z góry dziękuje .
Ps. Jeśli chodzi o sprawy typu ataki na startowkach, oczywiście sprawa została zgłoszona jednak do dziś nie dostałem żadnej informacji w tej sprawie.
Tagh
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Morglum »

W zwiazku z ostatnimi zmainami komendy kto na pare rzeczy chcialem zwrocic uwage.

Jak stwierdzicie, ze gracz X majacy postacie w xxx stowartsyszeniach nie loguje sie nimi sprawdzajac kto jest w grze? Moze w chwile sie przelogowac wszystkimi a gracze nie maja szans tego nawet zauwazyc.
Czy nie zasadnym by bylo teraz wprowadzneie ograniczenia na posyadanie 1 postaci w stow. Postacie poza stowarszyszeniami nie moga juz sprawdzic kto jest zalogowany jesli czlonkowie danego stow maja ustawiona widocznosc tylko dla stowarzysznia/sojusznikow.

Jak gracze moga stwierdzic mass loginy (do ktorego zglaszania mg zachecalo skoro gracz x moze powiedziec ze byl w grze od 15 minut)

Jak stwierdzic maja gracze czy ktos zakonczyl skoro komenda kto podaje rozstrzal 24 godziny min.

Ta cala zmiana daje szerokie pole do naduzyc i przekretow ktore obecnie beda mogly byc wylapane jedynie przez mg.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Gunnar »

Morglumie, wizowie poprostu wierza w uczciwosc graczy. :)
Ja Cie rozumiem doskonale, ale 1 postac w 1 stowarzyszeniu, wobec braku mozliwosci zrobienia zawodu bez bycia w gildii odbiera mozliwosc rozwoju seconda. :P
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Morglum »

Uczciwosc graczy hehehe dobre. Im gra trudniejsza, im wiecej sie traci przy zgonie, im bardziej zgon oslabia przeciwnika tym bardziej gracze sa skorzy do wykorzystywania "okazji". Nie oszukujmy sie. Napewno jest wielu uczciwych ale i wielu "przekretow: ktorzy wykorzystaja kazda okazje.
Co do uwolneinai zawodow to wydaje mi sie, ze arkadia to gra spolecznosciowa i powinna zachecac do interackji z innyni graczami a nie izolowania sie. Poto stowrzono gildie, kiedys rasowe i zawodowe. Przebieg kariery na arce mial wygladac gp, rasowka, zawodowka. To dawnalo jakis cel/cele do osiagniecia graczom na dluzszy czas. Z rasowke juz zrezygnowano, nowi gracze staraja sie odrazu do zawodowek. Obecnie danie wszystkie na tacy zawodow jeszce bardziej skroci zabawe. Po co mi stowarzyszenie i obowiazki skoro mam wszystko co postac moze zdobyc (cechy, umy,kase) i sam sobie panem do tego jestem.
Tak mi sie wydaje, ze to by przyniosla wiecej zlego niz dobrego.
ODPOWIEDZ