Komentarze do logów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Komentarze do logów

Post autor: Bam »

Ciekaw jestem jaki jest aktualnie stosunek ilości kont do ilości postaci... 1/3? 1/7? Ciekawi mnie też ile nowych kont powstałoby przy zmianie tego stosunku na 1/1. Ot taka rozkminka.
Merkava pisze:Jak w przypadku każdego obostrzenia, Ci którzy są uczciwi i grają fair zostaną poszkodowani, a Ci którzy oszukują i robią innych w ch... znajdą sposób żeby obejść. Amen.
Prawda to, ale są też uczciwi, którzy grają fair i nie będą poszkodowani ("kierowcy, którym nie przeszkadza jeździć według nowych/ostrzejszych przepisów"). Domyślam się, że magowie nigdy tego nie zmienią, skoro nie zmienili przez ostatnie xx lat. Nie mniej jednak kiedyś było więcej graczy i grając na przykład w gildii A miałeś wojnę ze słabszą gildią B, zawsze mogłeś wyjść samotnie w świat i spotkać kogoś ze swoich wrogów z gildii B. Dziś członkowie słabszej gildii B, nie widzą sensu, żeby się logować i narażać samotnie wędrując po świecie, wolą odpalić mniej lub bardziej neutralnego/bezpiecznego seconda w gildii C i nie przejmować się szukającą gry/wrogów gildią A. Rozumiem, że słabsza gildia B nie chce mieć wojny, ale od tego jest polityka, a nie granie bezpiecznymi secondami według mnie. To tylko moja opinia, każdy może to widzieć inaczej.
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Komentarze do logów

Post autor: Rafgart »

Akurat jesli chodzi o te niezmiennosc, to nie do konca. Kiedys ilosc postaci na koncie byla nieograniczona, od niedawna jest maksimum 20. Limit byl konieczny, bo niektorzy mieli po 80 (mimo kwartalnego oczyszczania) i byly bledy z powodu przekroczenia czasu wykonania przy wyswietlaniu listy.
Byc moze jest sens, by to jeszcze zmniejszyc. Moze przy limicie na przyklad trzech na konto gracze by bardziej 'szanowali' swoje postaci. Jednak na pewno nie bedzie nigdy 1 do 1, bo pokusa obchodzenia systemu bylaby zbyt duza.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Komentarze do logów

Post autor: Paulie »

Bam pisze:Nie mniej jednak kiedyś było więcej graczy i grając na przykład w gildii A miałeś wojnę ze słabszą gildią B, zawsze mogłeś wyjść samotnie w świat i spotkać kogoś ze swoich wrogów z gildii B. Dziś członkowie słabszej gildii B, nie widzą sensu, żeby się logować i narażać samotnie wędrując po świecie, wolą odpalić mniej lub bardziej neutralnego/bezpiecznego seconda w gildii C i nie przejmować się szukającą gry/wrogów gildią A. Rozumiem, że słabsza gildia B nie chce mieć wojny, ale od tego jest polityka, a nie granie bezpiecznymi secondami według mnie. To tylko moja opinia, każdy może to widzieć inaczej.
Rozwiazaniem na to zagadnienie byloby zmuszenie graczy do grania postacia, na ktora akurat nie maja ochoty lub koniecznosc kombinowania z kontami i obchodzeniem zasad Arkadii? Nie widze w tym sensu.
Grothan pisze:To chyba jasne, ze arka dzis to jeden wielki gulasz, w ktorym wszyscy sie dusimy (my i "nasze" secondy). Nic dziwnego wiec, ze kazdy w tym sosie kryje swoja tozsamosc przed reszta, ktora odplaca tym samym.Nie trzeba mowic jak destruktywnie to wplywa na klimat arki i spolecznosc, ktora tworzy.
A ja bym jednak poprosil o rozwiniecie. Postac powinna byc oceniania na podstawie swego zachowania na arce a nie osoby, do ktorej ta postac nalezy. Co za roznica pod jakim innym wcieleniem jeszcze wystepuje na mudzie? Gdzie ten negatywny wplyw?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Delgar
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2011 19:48

Re: Komentarze do logów

Post autor: Delgar »

Bam pisze:Ciekaw jestem jaki jest aktualnie stosunek ilości kont do ilości postaci... 1/3? 1/7? Ciekawi mnie też ile nowych kont powstałoby przy zmianie tego stosunku na 1/1. Ot taka rozkminka.
Myślę, że kont uczciwych graczy (czyli takich, którzy posiadają tylko jedno konto) powstałoby bardzo mało (jeśli w ogóle). Natomiast wielu graczy przestałoby grać gdyby odebrano im możliwość bawienia się tak, jak w danej chwili mają ochotę. Ale dość już offtopu, Rafgart powiedział jakie są plany nie ma sensu dalej dyskutować czy "jedna postać, jedno konto" to dobry pomysł.

Rafgarcie: przy okazji redukcji liczby postaci chciałbym zasugerować wprowadzenie możliwości wskazania postaci do skasowania (oczywiście zakładając, że coś takiego byłoby kodowo możliwe do wprowadzenia). Czasami tak bywa, że stworzona postać po prostu się nie udała, pomysł, który wydawał się ciekawy okazał się zupełnie niegrywalną porażką. Możliwość zaznaczenia, że chciałbym daną postać skasować (i, oczywiście, kasowanie wszystkich zaznaczonych co jakiś czas) pozwoliłoby użytkownikom na oczyszczenie konta z niechcianych postaci i zaoszczędzenie tego slotu czy dwóch na postać. Teraz nie ma problemu, ale przy trzech postaciach na konto właściwie uniemożliwiłoby to eksperymentowanie z nowymi pomysłami na postać (biorąc pod uwagę fakt, że czyszczenie muda z nieużywanych postaci jest, jeśli się nie mylę, 2x/rok).

PS: Zakładam, że kodowo byłoby trudne lub niemożliwe wprowadzenie systemu pozwalającego graczowi na usunięcie postaci, skoro takiej opcji obecnie nie ma.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Komentarze do logów

Post autor: Rotkiv »

Delgar:
Nie wyraziles sie dosc jasno, ale wskazanie postaci do skasowania (poprzez e-mail) jest juz mozliwe.

Jesli chodzi o ilosc sekondow, to jestem zdania ze dwie lub trzy postacie (lacznie z firstem) na koncie to wystarczajaca ilosc. Odnoszac sie do zapytania Pauliego, to wydaje mi sie ze negatywny wplyw sekondow tyczy sie gildii, ktore w ogromny sposob oddzialywuja na swiat Arkadii. Idea "1 konto 1 postac" zawsze byla mi bliska, niemniej potrafie zrozumiec, ze sekondem dobrze jest sobie pograc gdy nie mozna poswiecic grze (tym samym glownej postaci/firstowi) pelnej uwagi lub korzysta sie z nowych mozliwosci technicznych jak np. granie z telefonu. Nie ukrywam, ze ciekawe jest takze pojawienie sie w dobrze znanym swiecie pod innym obliczem, jednak jak juz zaznaczylem jest to ze szkoda dla gildii w ktorej ma sie pierwsza/stara/zasluzona postac.
Gość

Re: Komentarze do logów

Post autor: Gość »

Rotkiv pisze:potrafie zrozumiec, ze sekondem dobrze jest sobie pograc gdy nie mozna poswiecic grze (tym samym glownej postaci/firstowi) pelnej uwagi lub korzysta sie z nowych mozliwosci technicznych jak np. granie z telefonu.
To pewnie jedna z przyczyn robienia 'sekondów', ale częściej chyba chodzi o urozmaicenie. Są tacy, którzy po prostu lubią raz poodgrywać jedną postać, a innym razem całkowicie inną, a nie cały czas skupiać się na rozwoju jednej i przez to na takiej samej grze.
Jednakże Arkadia jest na tyle absorbującą grą, że chyba 2-3 takie postaci to max, więc faktycznie można by wprowadzić ostrzejszy limit, jeśli to będzie miało wpływ na wydajność gry. 5? Pozostałby margines na jakieś sentymentalne, nieużywane. Przecież niemożliwym jest mieć 20 rozwiniętych postaci.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Komentarze do logów

Post autor: Eve »

To, że ja nie rozumiem radochy z biegania na pk nie oznacza, że ogrom ludzi grających w arke nie ma takiej dzikiej radochy.
To, że częśc wyżej wypowiadających się uważa, że "1 konto 1 postać " i " 1 konto max 5 postaci bo wystarczy" nie oznacza, że ktoś nie czerpie dzikiej radochy w erpegowaniu różnych postaci w zależności od jego aktualnego nastroju.

To jest tylko gra;) w rl już wprowadzili 1 konto 1 postać..
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do logów

Post autor: Buluar »

Wszystko fajnie, mozna i erpegowac nawet i dziesiec postaci, tylko problem polega na tym, ze czwarta postac w swoich poczynaniach zawsze bedzie wykorzystywac wiedze, ktora zdobyla dzieki trzem poprzednim, bo to wciaz jest jeden i ten sam gracz.
Nikt mi nie wmowi, ze grajac trzecia postacia wylacza swoj mozg w 100% na to co wie dzieki pierwszej i drugiej postaci i nie wykorzysta tego przelogowywujac sie za chwile na te poprzednie.
Suma sumarum na koniec robi sie moda na sukces, ze ten wie o tym i o tym, bo gra sekondem w tamtej gildii z tamtym, ktory ma firsta gdzies tam, idziej, gdzie tamten ma sekonda.

Rzeczywiscie 1 konto=1 postac to zbyt radykalne rozwiazanie, ale moze warto zastanowic sie nad jakims limitem przelogowan? W sensie jesli w tym tyg. zalogowalem sie na postac A, to przez 2 nastepne tyg. nie moge sie zalogowac na postac B. Rzucam oczywiscie luzne przyklady, do debaty.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do logów

Post autor: Zurwen »

Buluar pisze: Suma sumarum na koniec robi sie moda na sukces, ze ten wie o tym i o tym, bo gra sekondem w tamtej gildii z tamtym, ktory ma firsta gdzies tam, idziej, gdzie tamten ma sekonda.
Wystarczy nie siedzieć po IRCu i nie rozpowiadać na prawo i lewo że XXX to second YYY (co zresztą jest zabronione), żeby wykorzystywać kontakty uzyskane albo inną postacią albo pozaarkowo, na potrzeby drugiej postaci.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do logów

Post autor: Buluar »

Zurwen to kiedy kasujecie np.: Cech?
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Zablokowany