Komentarze do logów

Forum wieści z Arkadii.
Perrar
Posty: 30
Rejestracja: 22 cze 2012 10:48

Re: Komentarze do logów

Post autor: Perrar »

Kira:

Nie widzę szczerze mówiąc w logu, aby Umbar nie życzył sobie używania takich słów przez Korsarzy :) Wspominał tylko, ze sam takich nie używa, a to raczej dwie różne rzeczy :)
Up onto the overturned keel Clamber,
with a heart of steel
Cold is the ocean's spray
And your death is on its way
With maidens you have had your way
Each must die some day!"
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Komentarze do logów

Post autor: Umbar »

Ale ale! Nie chodzi mi o uzurpowanie sobie praw do wyspy i sam fakt, że zostałem wygoniony. Chodzi mi tylko i wyłącznie o język, kulturę ( lub jej brak ) i ogólny sposób komunikacji, nie zaś o wygonienie mojej postaci. Dla mnie to żaden erpeg. I tyle.
Awatar użytkownika
Emet
Posty: 57
Rejestracja: 18 sty 2011 14:05

Re: Komentarze do logów

Post autor: Emet »

Jestem w stanie zgodzic sie z Umbarem o te wulgaryzmy, jeden dwa jako wspomniane ozdobniki przy odpowiednim wyczuciu chwili mozna wstawic, ale reszta byla juz zbedna i latwo zepsula sytuacje. Ale Mahaila sama przyznala, ze troszke ja ponioslo no i GIT (Jak to mawiaja gnomy).
Pozdrawiam cale SGW
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Komentarze do logów

Post autor: Miuosh »

Ogry rzomdzom! I nie tylko w Bretonii!
Nie mam tu pod ręką adekwatnego poematu, ale jak ktoś poszuka na tablicy Nuln to chyba jeszcze znajdzie...
Krok od zachodnich Nuln wrót
Aż po łąki Bretonii gdzie chwastów w bród
Przez Wezendorf i Kreutzhoffen
Po Quenelles ulice...

;)
Ogre!
Virdill
Posty: 83
Rejestracja: 15 sty 2010 08:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Komentarze do logów

Post autor: Virdill »

Mi log się bardzo podobał, w końcu to wilki morskie, korsarze, uczestnicy setek burd karczemnych a nie kulturalna elita z dworskich salonów. Jedyne z czym mogę się zgodzić z Umbarem to że za dużo poleciało wulgaryzmów. Względem neutralności to za przeproszeniem Umbar może być neutralny, ale reszta świata względem niego już niekoniecznie.
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Komentarze do logów

Post autor: Fantaji »

Mylisz pojęcia, Umbarze. To, że nasze stowarzyszenie jest neutralne to nie znaczy, że możemy sobie chodzić gdzie nam się podoba i nikt nam nic nie może zrobić tylko właśnie, że nie szukamy problemów i nie pchamy się tam gdzie nas nie chcą, a jeśli już, to jest to sprawa poszczególnych inżynierów. Reszta SGW się w to nie miesza, o ile nie jest to jakiś ewidentnie bezzasadny atak, sugerujące dalsze problemy i jakiś znaczący wpływ na naszą egzystencję, czego zdecydowanie nie można powiedzieć w tym wypadku. Ogólnie chodzi o to (poprawcie mnie jeśli źle rozumiem), że szkoda nam życia właśnie na takie wykłócanie się z korsarzami czy wolno nam przebywać na ich wyspie, nie planujemy zemsty jeśli ktoś nas obraża i jeszcze czujemy się przez to lepsi od innych, którzy wdają się w konflikty z tak bezsensownych powodów.

Na Arce utarło się, że nikt nas nie zabija, chyba przede wszystkim dlatego, żeby pomóc nam odgrywać (i też nie daje pewnie jakiejś szczególnej satysfakcji zabicie kogoś kto nie jest wrogiem, nie próbuje się nawet bronić i często jeszcze ma słaby poziom i nie posiada umów bojowych). Jest to może miłe z perspektywy graczy, ale zwykle kłóci się z ideologią odgrywanych przez nich postaci. Nie wypowiadają nam wojen i nie zabijają nas przy każdym spotkaniu gdziekolwiek by ono nie miało miejsca "bo tak", ale dlaczego mieliby traktować nas w jakikolwiek sposób ulgowo? Jedyną przewagę jaką nasza torba daje nam nad GPkami jeśli chodzi o ataki ze strony graczy to taka, że jak już ktoś ją zauważy to ma pewność, że nie należymy do żadnego wrogiego stowarzyszenia. Co jest erpegowego w tym, że korsarze stwierdzają, że nie chcą żadnych obcych plątających im się po wyspie, ale gnomy niech sobie łażą ile chcą, bo z ich strony nic im nie grozi? Tak samo nie jest erpegowe oszczędzanie nowych graczy jeśli się zachowują bezczelnie i nic sobie nie robią z wyrzucania ich przez dużo silniejszą postać.

Przekleństwa rzeczywiście do korsarzy akurat pasują i jeśli komuś się to nie podoba to może robić to samo co zrobiłby w realu: obracać się w innym towarzystwie albo cierpliwie to znosić. Spróbuj sobie wyobrazić korsarza wyrzucającego kogoś z wyspy bez użycia przekleństw albo który robi sobie coś z tego, że jakiś przykurcz mówi, że mu się takie słownictwo nie podoba. W ogóle to od kiedy ludzie darzą nieludzi jakimś szczególnym szacunkiem?

Co do zamyślania się na 20 minut, na środku ulicy w miejscu, o którym wiadomo, że nie jest się tam jakoś szczególnie mile widzianym, to moim zdaniem nie jest to ani trochę erpegowe. Właśnie przez takie sytuacje, że przyjdzie ktoś kto będzie chciał Cię stamtąd wyrzucić / zrobić Ci krzywdę bo taki ma zwyczaj i co wtedy zrobić z taką idlującą osobą? Przecież nie widać tego po niej od razu, a jak już się zacznie to co, zostawić jeśli jest się tak bezczelnie ignorowanym i niech sobie robi co mu się podoba? Jak już ktoś naprawdę musi to może zostawić postać chociaż gdzieś na uboczu albo niech sobie w jakieś karczmie siedzi, przynajmniej otoczenie bardziej pasuje. No i w takiej sytuacji nie narzekać, że coś nam się stało. To tak jak zostawić postać w kopalni na chwilę. Wraca się z pełną świadomością, że może już jej tam nie być i jeśli rzeczywiście tak jest to nikt nie ma pretensji do kopalni.
Jeśli gracz nie jest w stanie roleplayowac sam, jesteśmy w stanie to zrozumieć, pod warunkiem że nie przeszkadza w tym innym.
Uważam, że wymuszanie niepisanej zasady niezabijania / nieobrażania idlujących osób tylko i wyłącznie dlatego, że idlują właśnie się z tym kłóci. Nie jesteś w stanie odgrywać jak idlujesz, ale nie możesz wymagać, że inni też nie będą tego robić i będą czekać cierpliwie i tolerować Cię w jakimś miejscu aż się nie ockniesz. Miło ze strony Mahaili, że poczekała i w dodatku nie zdecydowała się zrobić Ci krzywdy.
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Gość

Re: Komentarze do logów

Post autor: Gość »

Korsarze naruszyli rpg w imię koleżeństwa. Mogli zabić i pewnie nawet mistrz nie miałby pretensji w tych okolicznościach.
Umbarze: idź sobie do jaskini Gnshina i jego uświadamiaj, że jesteś neutralny.

Co do przeklinania - bardzo dobrze, że jest taki punkt regulaminu. Jest tyle emotów, którymi można zrekompensować sobie brak 'wypierdalaj', że nie ma się co usprawiedliwiać budowaniem klimatu postaci.
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Komentarze do logów

Post autor: Umbar »

Czepiliście się jak rzep psiego ogona mojego idlowania i neutralności. Nigdzie się nią nie zasłaniam, nie rozumiem ogólnego szumu odnośnie tej kwestii. Jeśli zaś idzie o idla, powtórzę, obecnych informowałem że się zamyślam i było to doskonale wiadome. A przekleństwa są dla mnie w takiej formie nieakceptowalne i zdania nie zmienię. A temat czas skończyć.
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ulik »

Kod: Zaznacz cały

BardzoProszeNapisacPismoDoMistrzaUlikaCelemWyjasnieniaMojejObecnosciTutaj
Galard przestaje odcinac twoja droge ucieczki.
Drapiesz sie po glowie.
Gwaltownie gestykulujac szybko mowisz: NieRozumiemWaszejWrogosci
Na moje to tutaj zasłaniasz się Ulikiem, czyli jakby nie patrzeć S.G.W. (król-Słońce :P) i jego neutralnością. Przekleństwa są w normie, a idlowanie w strefie wojny... faktycznie Wyspiarze mieli lepszy dzień, że przeżyłeś, a Fantaji ma rację jeśli chodzi o przedstawienie neutralności S.G.W.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Komentarze do logów

Post autor: Miuosh »

@Hari: Pozytywnie! :)
Ogre!
Zablokowany