Komentarze do logów

Forum wieści z Arkadii.
Ghardrim
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2012 00:44

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ghardrim »

Torrim pisze: Więc albo pozwalamy każdej gildii przyjmować każdego, niezależnie od rasy, pochodzenia itd., albo zachowajmy choć szczątki erpega i trzymajmy się jakichś standardów.
Można też poczekać, aż pierwszy mutant się nawróci i będzie mutantem w Zakonie Sigmara!
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ilane »

Czekać? Spora część Zakonu Sigmara to mutanci :)
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do logów

Post autor: Zurwen »

Ilane pisze:Czekać? Spora część Zakonu Sigmara to mutanci :)
Jest to zupełne kłamstwo :)
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Komentarze do logów

Post autor: Terenes »

Havelock pisze:
I może dodam tylko od siebie, że wszystko byłoby fajnie, ale niestety OHM, ze swoimi półelfami i ogrami w szeregach jakoś dziwnie wygląda.
Argument, że można przecież wytłumaczyć erpegowo, że ktoś tam znalazł ogra, wychował go i ten ogr zakochał się w górach do tego stopnia, że postanowił wcielić się do wojska jest śmieszny...
A niby dlaczego? Ani ogry, ani tym bardziej półelfy nie są jakimś tragicznym rozwiązaniem w Hufcu. Przypominam, że nie gramy ani w Młotka, ani w Sapka, ale w grę opartą na podstawie powyższych - żeby było mało, to jeszcze połączonych ze sobą i przeplatających się. Pewnie uproszczenia, zmiany konwencji i nietypowe rozwiązania są konieczne. Stąd nie dziwi (mnie osobiście) ani ogr w OHMie czy Lyrii, tak samo jak nikomu nigdy (najprawdopodobniej) nie przeszkadzała ogrzyca/ogr w Berkach. Dziwiłby za to taki jegomość w gildii porasówkowej - np. SGW czy KGKS'ach, chociaż i tak zdarzały się wyjatki (o ile się nie mylę w Osadzie był swojego czasu/albo nadal jest gnom).
Co ma jedno do drugiego?

Crach an Craite wyraznie mowil w Sadze ze do swojej armii bierze (prawie) kazdego przestepce i awanturnika ktory chce zmyc krwia swoje winy. Jesli wiec ogr przyplynie na Skellige - duzy silny facet - nadaje sie swietnie.

Jesli porownac to z jakimkolwiek pomyslem na Hufiec to cos sie jednak nie zgadza. Bo Hufiec jednak nie jest banda najemnikow i nie formuje sie z uciekinierow z innych krain. Chyba ze jest?

A co do tego czy byla to gildia rasowa czy zawodowa w przeszlosci to juz zupelnie nie wiem.
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Komentarze do logów

Post autor: Dogid »

Havelock pisze: Dziwiłby za to taki jegomość w gildii porasówkowej - np. SGW czy KGKS'ach, chociaż i tak zdarzały się wyjatki (o ile się nie mylę w Osadzie był swojego czasu/albo nadal jest gnom).
Mylisz się. W Osadzie jako gildii porasówkowej nie tylko gnom jest pod strzechą.
Również inne rasy zostały zaakceptowane i mozesz znalesc ich 'przyklady'. Jakich Osada nie widzi ze wzgledow ideologicznych, jest jasno napisane na tablicy przy bramie. O ile podejmie sie probe jej odczytania.
Kazdy nieczlowiek przeszedl specjalna sciezke kandydowania, deczko bardziej nerwiaca niz 'normalnego' kandydata.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do logów

Post autor: Goldfinger »

Nawet był wywiad, w którymś z Periodicusów z takim osadnikiem nieczłowiekiem. Właśnie - czemu nie ma archiwum Periosicusow w którejś bibliotece!

edit: A to przepraszam, kiedyś szukałem i nie znalazłem. Zagadywałem też redaktora, ale nic się w tym temacie nie wywiedziałem. W ogólnodostępnej?
Ostatnio zmieniony 23 paź 2012 12:29 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ulik »

Jest.
Ravald
Posty: 110
Rejestracja: 06 maja 2011 14:44
Lokalizacja: Londyn

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ravald »

Wiorki: Fajnie, ze wam sie chcialo, kudos.
Aellien
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012 10:28

Re: Komentarze do logów

Post autor: Aellien »

Pipus, log rewelacja :) Umiecie sie bawic mordeczki:* Wiecej takich! :D
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Komentarze do logów

Post autor: Loptak »

Haern huczy mrukliwie do ciebie: Los wojownikow o wolnosc Starszych Ras jest mi drogi i wiecie o tym.

No i diabli wzięli nasz sekret:( Sojusz z nieokrzesanymi przyjaciółmi ze wschodu:(

By Cie szpiedzy Dijkstry dorwali i załaskotali na amen Ulavie!
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Zablokowany