Komentarze do logów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: Komentarze do logów

Post autor: Auglenn »

Szacun dla wiórowców za nie tylko "zabij;zabij;wez monety z ciala" :) i szacun dla drugiej strony za podjęcie rzuconej rękawicy. Miło się czyta i włącza się tęsknota za starymi czasami, kiedy gobliny były bardziej zielone... :P
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Komentarze do logów

Post autor: Radgast »

Odnośnie loga Ulava:

Rpga oczywiście powinno być jak najwięcej na mudzie. Ba, całość rozgrywki powinna na nim bazować, w końcu niby o to w tej grze chodzi. I jak najbardziej stowarzyszenia powinny go wrecz narzucać i, że tak to ujme, świecić przykładem.

Dlatego, o tyle o ile do listu sie nie przyczepie, zakładając, że jest autentyczny, to wczesniejszy log... No wlasnie, fajnie by było gdyby w przyszłości to nie były jedynie sztuczne scenki, wyrezyserowane dla celów jakiejś śmiesznej propagandy, gdzie widzimy dumnych bojowników walczących o wolnośc, a potem dalej radosny pk pozbawiony rpga, ewentualnie rpg w stylu Hitlerjugend ;).

Mi się marzy, żeby odgrywanie postaci było w miare konsekwentne i wychodziło równie naturalnie jak obecnie nader czesto na slepo wciskanie binda. I również logi z takiego role playa właśnie chciałbym zobaczyć.

To by było na tyle. Dziękuje za uwagę.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011 22:59 przez Radgast, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Komentarze do logów

Post autor: Miuosh »

Każda tego typu inicjatywa zasługuje na uznanie :)
I chociaż pierwszy log jest tak cukierkowy, że aż do obrzydzenia, to jednak wielkie hajfajf ;)
Ogre!
Gość

Re: Komentarze do logów

Post autor: Gość »

Mimo, że mam wrażenie, że robione "pod publiczkę", to i tak się fajnie czyta Twoje logi, Pipusiu. Wklejaj, wklejaj. I inni też wklejajcie. Ja nie będę, bo się wstydzę.

Co do Hunrima - trolle się ignoruje, a nie karmi. I przestańcie cytować, bo przez to czasem niechcący go przeczytam.
Awatar użytkownika
Ursa
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2011 18:02

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ursa »

Cieszy oczy, jak zgrabnie daliście sobie pretekst do wystosowania listu do Głów Mahakamu. Natomiast jeśli chodzi o literki ukazujące się na końcu Ulavowego loga "c.d.n." - raczcie trochu poczekać, bo musima role rozpisać, podzielić sprawiedliwie między siebie (bo przeca każden kce odegrać tego, co to Ulavową rękę uścisko), przygotować kostiumy itd. Bo u nos rozmowy i bajania toczą sie ino przy pirwszej beczce wódki, przy kilku następnych śpiewy, a dalej to już pochrapywania tu i ówdzie. I ciężko tak wydowiskowy spektakl przygotować. ;)
"Ni ma gorszyj bestyi na świcie, niżli uzbrojona krasnoludzka baba w pełnym galopie"
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komentarze do logów

Post autor: Rennz »

Pipek ty masz chyba za dużo czasu wolnego, nie? (-:
Awatar użytkownika
Aida
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2009 21:37
Lokalizacja: Krk

Re: Komentarze do logów

Post autor: Aida »

Mili moi. Probujemy zazegnac wojne z Mahakiem od paru ladnych miesiecy, nie wiem, czy do wszystkich dotarl ten uroczy fakt, bo caly czas gdziestam slychac placze i buczenie. Jak to mowia tonacy brzytwy sie chwyta, wiec ani cukierkowosc loga (Ishtar na bogow...), ani urokliwe komentarze nie maja wplywu na cala prace, ktora to wkladamy. Trzeba byc naprawde idiota, zeby twierdzic, ze to "smieszna propaganda" - w tym miejscu serdecznie pozdrawiam cytowanego Radgasta. Och, jakze bardzo chcialabym miec czas na zamienienie paru slow z wrogiem, wyzwanie go, pogardliwe spojrzenia i spluniecie pod nogi, szkoda tylko ze walki to pare rund ciosow a pozniej musimy sie rozstac. [tu wpada do glowy pomysl 30 sekundowej "rozgrzewki" przy spotkaniu wrogow, specjalnie do celow rpgowych - dopiero pozniej mozna zaczac atakowac ;) nie wiem jak to kodowo wyglada] Co do calosci - chcialam jedynie zaznaczyc, ze Scoia to nie jest chlopiec do bicia, tylko partyzantka. Wycinamy wszystko, co tylko powinno sie wyciac, jestesmy na wszystkich listach i tak - mamy spojny rpg. W dodatku grupowy a nie jako teatr jednego widza. Nie pozdrawiam, bo nie ma teczy, jednorozcow i kucykow.
Come over to the Dark Side!
We have candy..
Awatar użytkownika
Miris
Posty: 56
Rejestracja: 12 lut 2009 22:41

Re: Komentarze do logów

Post autor: Miris »

Poczytanie logow z prawdziwego zdarzenia, z rozmow, z przygod,
z konfliktow, z romansow :) .. byloby dla mnie wielka przyjemnoscia.
Kiedys mozna bylo na to liczyc a i teraz mysle, ciekawe, klimatyczne
wydarzenia maja miejsce na arkadii w zamknietym kregu osob grajacych
ze soba. I po pierwsze nie zawsze mozna takie logi ujawnic, po drugie
jest duza szansa wyszydzenia. Dlatego chwala Ulavowi.

Co do logow: list lepszy niz sytuacja. Pewnie dlatego, ze ja zawsze wole cos,
co ma oparcie w arkadyjskiej "rzeczywistosci" i albo z niej wynika albo
mozna to rozwinac tak zeby na te rzeczywistosc wplynelo. Cos co jest
dynamiczne, sa w tym emocje, przypadek, decyzje, literowki ;) Oczywiscie,
to nie zdarza sie czesto, ale moim zdaniem jest najlepsze. I dlatego
nie zachwycam sie rozdawaniem ciastek, wielogodzinnymi spiewami w karczmie
albo zaplanowanym ale dosc statycznym rpgiem, jak w tym logu.

Radgascie, a moze Ty masz cos ciekawego? ;)
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Komentarze do logów

Post autor: Radgast »

Aido, chyba się nie zrozumieliśmy. Nie wiem, może nie wyraziłem się zbyt jasno.

Nigdzie nie kwestionuje dobrych intencji co do zawarcia pokoju miedzy gildia A z gildia B. W ogóle tego nie oceniam. Same logi zaś czyta się całkiem nieźle, to musze przyznać. Widać, że pare osób rzeczywiście się postarało.

Ale mi chodzi o coś innego. Mianowicie o naginanie rpga do własnych celów (w tym wypadku celem może być właśnie zawarcie pokoju, przedstawienie własnej gildi w jak najaśniejszym świetle, może coś jeszcze innego, nie ważne, nie wnikam specjalnie). Mówie jak to wyglada. By podać najlepszy przykład, pozwole sobie przyczepić się tego 'Dekretu królewskiego' (swoja droga, wykonany jest całkiem zgrabnie, wręcz literacko chyba ktoś tu się marnuje ;) ). Bawi mnie tylko, że dekret królewski został napisany ręką członka komanda, i to jest właśnie propaganda, która oczywiście pasuje jak najbardziej do oddziałow partyzanckich/terorystycznych (dowolne skreślić). Tylko, że z loga dość jasno wynika, że to nie ma być rpg 'na sfałszowanie dekretu'.

Dobra, może troche za ostro zacząłem. Widzę, że Miris napisała właściwie to samo co miałem na myśli, w znacznie łagodniejszym tonie. I nie twierdzę, że komando rpguje jedynie na zamówienie. Sam czasem widziałem zarówno te mniejsze jak i wieksze rpgi w Waszym wykonaniu, ale jednak wolałbym, żeby były one normą, i te wieksze nie były całkiem oderwane od rzeczywistości ;)
Miris pisze:Radgascie, a moze Ty masz cos ciekawego? ;)
Większość logów albo będzie przydługawa, albo niekoniecznie chciałbym ujawniać te wszystkie brudne żebracze interesy... ;) Ale poszperam, coś się na pewno znajdzie.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Komentarze do logów

Post autor: Sigard »

Czlonkowie komanda chyba sie rozmineli z powolaniem i zamiast prowadzic partyzantke powinni zalozyc trupe teatralna. No chyba, ze niektorzy z nich odgrywaja schizofrenikow, wtedy ok, nie mam zadnych zastrzezen, jezeli chodzi o odgrywanie postaci.
Zablokowany