Przemyślenia nt. zbója

Forum wieści z Arkadii.
Izlar
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2010 03:25

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Izlar »

Zawód zbója był pierwotnie przydzielony do Ogrzej Kompanii, która ma siedzibę w górach. Ku mojemu zaskoczeniu, ogr zbój jest w stanie ukryć się przed partyzantem, w górach, za dnia.

Może dlatego ma tak subtelnie podwyższone ukrywanie? W górach to ukrywanie zdaje się być w jakiś sposób efektywne.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Gniot »

1) Zboj pierwotny - zaraz po uwolnieniu z ogrzej to byl czysty ofens (bajka jesli chodzi o rpg i dmg bo praktycznie nic innego nie mial)
2) Zboj z combo ogluch+mini dmg albo dmg - osobiscie ten uklad najbardziej mi sie podobal i wszystko bylo cacus oprocz tego ze na ten czas brakowalo dobrych maczug dwurecznych byly jakies wynalazki 1/1 z trolli mimo wszystko jednorek i pawez tez dawaly rade niestety jakis wiz wpadl na pomysl zeby zrobic z tego zawodu to co mamy:

3) Obecnie czyli pierwsza linia ogluch zza plecow ofens mysle ze ktos w pewnym momencie juz sam nie wiedzial czego chce... na pomysl zeby byla mozliwosc wylaczenia jednego ze specow by dla przykladu ofensic jedynie albo ogluszac wiz z ktorym rozmawialem stwierdzil ze nie bedzie mi ulatwiac expa ... podobnie bylo z prosba o dodanie mlotow ... no coz na tym skonczyla sie moja przygoda ze zbojem probuje innych zawodow

p.s.
w miedzy czasie chyba jeszcze jeden uklad byl ale nie pamietam szczegolow

Izlar w gorach to i gp sie ukryje przed partyzantem.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Rafgart »

Zboj ma zawsze spec ofensywny, do tego dochodzi ogluszanie jak nie jest zasloniety.
Izlar
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2010 03:25

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Izlar »

Gniot: czy gp, nie jestem pewien. Bo kumpla zbója to już widziałem. W nocy, sure, ukryje się. W dzień? Wątpię. Nic to, może przypadek.
Barrin
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2011 11:10

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Barrin »

Spec zbója jest w porządku. I siła, i dodatkowy efekt gdy jest odsłonięty.

Chodzi jedynie o dopracowanie zawodu.
Nie robienie z niego czegoś uniwersalnego, na średnich umach.

Defy - parowanie na dobrze - rozumiem, że zbój to zawód drużynowy, który nie posiada żadnych umiejętności drużynowych, które nadrabia swoim ogłuszaniem. Tutaj nie mam nic przeciwko.

Ale niestety blokowanie + ukrywanie/skradanie - umiejętności (wg. moich spostrzeżeń) są źle dopasowane do tego zawodu.

Umiejętność blokowania na znakomicie nie daje za wiele, gdyż jest to zbyt duży random przy próbach blokowania. Dużo lepszym rozwiązaniem by było gdyby np szybciej można było zblokować przy takim poziomie umiejętności.

No i ukrywanie/skradanie - osobiście wolałbym gdyby nie było tego uma, niż na poziomie takim jaki jest.

@Rafgart - jeśli coś z tego co napisałem jest nieprawdą - napisz proszę wprost
Awatar użytkownika
Sirius
Posty: 119
Rejestracja: 16 lut 2009 10:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Sirius »

Rafgarcie, uprzejmie przypominam, że czekam na odpowiedzi na moje pytania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Ponadto zastrzega on sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Khristoff »

Sirius pisze:Rafgarcie, uprzejmie przypominam, że czekam na odpowiedzi na moje pytania.
Pisz więcej takich notek, na pewno zachęcisz nimi do odpowiedzi, dyskusji i robienia czegokolwiek przez wizów.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Miuosh »

Khristoff pisze:Pisz więcej takich notek, na pewno zachęcisz nimi do odpowiedzi, dyskusji i robienia czegokolwiek przez wizów.
Ma takie samo prawo do pisania tego typu notek, jak Rafgart do tego, żeby wpaść na forum, nasapać na mnie, że się nie znam i to jest oczywista oczywistość i zniknąć nic nikomu nie wyjaśniając.
Ogre!
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Sigard »

Przeciez przypomnial uprzejmie. Why so Sirius?
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Przemyślenia nt. zbója

Post autor: Pier »

Albo takie samo prawo jak Khrostoff do pisania takich postów:
Khristoff pisze:
Sirius pisze:Rafgarcie, uprzejmie przypominam, że czekam na odpowiedzi na moje pytania.
Pisz więcej takich notek, na pewno zachęcisz nimi do odpowiedzi, dyskusji i robienia czegokolwiek przez wizów.
albo takich
Khristoff pisze:Czytaj może najpierw, zanim coś nabazgrzesz bez żadnego sensu.
Pytanie dotyczyło gp-speca.
Przy okazji, serdecznie dziękuję szczególnie za ten ostatni, cytowany wpis, ze śmiechu mało nie spadłem z fotela ;)
Przepraszam za off top.
ODPOWIEDZ