Jak powstały stowarzyszenia?

Forum wieści z Arkadii.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Zorrid »

Chciałbym tu zadać pytanie, które mnie w zasadzie nurtowało już 11-12 lat temu. Jak powstały i powstają stowarzyszenia? To znaczy, wiem oczywiście, że są zakodowywane, ale oprócz tego, na początku musi być jakaś głowa stowarzyszenia czy nawet cała starszyzna, która rekrutuje innych. na jakiej zasadzie wybierano tych pierwszych członków stowarzyszeń? Na ArkaWiki nic o tym nie ma. Na zasadzie, kto pierwszy chciał, ten lepszy? Tego, kto rzucił pomysł na gildię? W zależności od poziomu, jakości odgrywania postaci? A może jeszcze w inny sposób. Zawsze mnie ciekawiło, jak to było z tymi pierwszymi.Wie ktoś?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Violla »

Ja wiem, ja wiem!

Arcymagowie wyciągneli z kapelusza! :lol:
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Tjall »

Fajnie, ale po co osobny temat?
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Zorrid »

Bo do żadnego innego mi nie pasował. Interesuje mnie po prostu mechanizm powstawania, obsadzania i historii gildii, czysta ciekawość. Ogólnie ostatnio mnie naszło na odkrywanie historii Arkadii, w necie można znaleźć wiele ciekawych strzępków, ale niestety tylko strzępków. Dlatego w tym przypadku liczę na wiedzę konkretnych osób.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Pier »

Ja nie widzę w tym nic tajemniczego, po prostu nie było takiej przepaści towarzyskiej między graczami a administracją, wszystkie mudy powstają w ten sposób, że zrzeszają grupkę zapaleńców, którzy się wspólnie organizują w jakąś formę, a znają się lepiej bądź gorzej.
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Huggus »

Gdy powstawali korsarze, było ogłoszenie na Skellige o naborze przez pewnego NPCa, KAŻDY mógł złożyć podanie, które rozpatrywał Hakon. Z tego co kojarzę, osób niezwiązanych wcześniej ze Skellige praktycznie nie było, a część z nich i tak wylądowała w KS (jednak na innym okręcie, nie własnym).
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Awatar użytkownika
Hub
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2011 21:23

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Hub »

Zorrid pisze:Chciałbym tu zadać pytanie, które mnie w zasadzie nurtowało już 11-12 lat temu. Jak powstały i powstają stowarzyszenia? To znaczy, wiem oczywiście, że są zakodowywane, ale oprócz tego, na początku musi być jakaś głowa stowarzyszenia czy nawet cała starszyzna, która rekrutuje innych. na jakiej zasadzie wybierano tych pierwszych członków stowarzyszeń? Na ArkaWiki nic o tym nie ma. Na zasadzie, kto pierwszy chciał, ten lepszy? Tego, kto rzucił pomysł na gildię? W zależności od poziomu, jakości odgrywania postaci? A może jeszcze w inny sposób. Zawsze mnie ciekawiło, jak to było z tymi pierwszymi.Wie ktoś?
Od niepamiętnych czasów decyzję o tym, że należy zakodować gildię podejmował Lord domeny i wszelkie oddolne inicjatywy musiały pokonać tą barierę. Na decyzję wpływ miał pomysł, doraźne potrzeby związane z równowagą i czasem siła perswazji.

Drugim krokiem było przelanie pomysłu w projekt, dobrze opisany i osadzony w świecie. Projekt był dyskutowany w domenie, potem w administracji i po wstępnej akceptacji AoB przeznaczany do kodowania. Koder zgłaszał się sam, albo Lord czy Steward szukał chętnego.

Następny etap to kodowanie gildii, testowanie, równoważenie, potem kontrola AoB i pojawiała się możliwość otwarcia do testów. Zwykle otwierano jedną czy dwie lokacje w przedsionku gildii z możliwością złożenia podania. Zwykle Lord domeny wybierał 3 najlepiej rokujących na pierwszych członków i nieprawdą jest, że grały tu rolę wyłącznie względy osobistych znajomości (na początku Arkadii wogóle był nakaz minimalnych kontaktów wizów z graczami).

Cała procedura miała zawsze swoje słabe punkty - czynnik ludzki. Nie każdy pomysł był w stanie "kupić" Lord i AoB, czas na opracowanie gildii czasem trwał bardzo długo. Zdarzały się gildie kodowane szybko, ale i takie kodowane bardzo wolno.
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Dogid »

Hub pisze: Zwykle Lord domeny wybierał 3 najlepiej rokujących na pierwszych członków i nieprawdą jest, że grały tu rolę wyłącznie względy osobistych znajomości (na początku Arkadii wogóle był nakaz minimalnych kontaktów wizów z graczami).

Cała procedura miała zawsze swoje słabe punkty - czynnik ludzki. Nie każdy pomysł był w stanie "kupić" Lord i AoB, czas na opracowanie gildii czasem trwał bardzo długo. Zdarzały się gildie kodowane szybko, ale i takie kodowane bardzo wolno.
Jako przykłady można chyba podać powierzenie Abundowi kopi Imperium ;)
Savaroth
Posty: 16
Rejestracja: 01 lip 2009 00:38

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Savaroth »

Gdy powstawali korsarze, było ogłoszenie na Skellige o naborze przez pewnego NPCa, KAŻDY mógł złożyć podanie, które rozpatrywał Hakon. Z tego co kojarzę, osób niezwiązanych wcześniej ze Skellige praktycznie nie było, a część z nich i tak wylądowała w KS (jednak na innym okręcie, nie własnym).
Wiele to nie dalo. Statek dostalem ja, Tulacz i ktostam jeszcze, prawie wszystkie berki przeszly z BS na statki i nie bylo juz miejsca dla nowych graczy w sumie. :>
"I can't wait
To give them these feelings of hating
Keeping inside me
For all to take
Picking at me
They're ripping at me
Ripping at me
"
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Jak powstały stowarzyszenia?

Post autor: Huggus »

Kiepsko pamietasz. Na tym trzecim statku, Marcinsona, byly tylko 2 osoby z BS, a reszta spoza.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
ODPOWIEDZ