Zielarze w gildiach

Forum wieści z Arkadii.

Czy uwazasz ze zielarze w gildiach sa przydatni?

Tak, sa przydatni i czesto, gesto przydaja sie ziolka od nich.
31
33%
Sa przydatni, ale tylko czasem, gdy potrzeba wiekszej ilosci ziol.
10
11%
Sa czasem przydatni ale zwykle tylko zawadzaja.
3
3%
A po co zielarz w stowarzyszeniu jak mozna kupic ziola?
8
9%
Sa nieprzydatni wcale a wcale. Nie nadaja sie do expa a ziola moge kupic.
2
2%
Sa do niczego. Ziol nie potrzebuje a expa z nimi nie ma.
5
5%
Tesh bym sie napil/napila!
35
37%
 
Liczba głosów: 94

Atan
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2010 00:43

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Atan »

Wybralem opcje nr 1, choc oczywiscie tez bym sie napil.
Zielarze to jeden z ciekawszych klimatycznie elementow gry, choc moze w zapelnionej aktywnymi postaciami gildii z limitowana iloscia slotow (a sa jeszcze takie?) zielarz ma mniejszy sens.
Dla mnie, kazdy rozwija swoja postac jak chce, jesli chce byc zielarzem to tez dobrze.
A na expa to mnie nie biora, bo TAX FANATYKA JEST PRZEGIETY.
pulkownik Jurgen von Krall zwany Gryfem
Natasza
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2009 22:06

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Natasza »

Magni pisze:Zamiast zwykłego zielarza trzeba wziąć myśliwego i będzie to wielofunkcyjna jednostka, przydatna w każdej sytuacji. (nazbiera ziół, wytnie skórki ze wszystkiego, wytropi wroga, ujawni wroga i ma bron na wyższy poziom więc na expie też daje rade)
I to jest dobre rozwiazanie na zielarza w gildii wlasnie!

Moja zielarka jest gpkiem i swietnie sie na niej bawie, jednak nie jest tak rozowo:
Po pierwsze zapotrzebowanie na ziola jest duze i nigdy sie nie moge wyrobic ze zamowieniami
Po drugie mane trace w jakies 40 minut, a potrzeba chyba cos ponad 2 godziny zeby cala odzyskac wiec sie szybko denerwuje ze dalej nie moge zbierac, ludzie na ziola czekaja, a ja musze odstać gdzies swoje zeby wrocila mana... wynajduje sobie inne zajecia w tym czasie, pomapowalam co mi tam brakowalo, pozwiedzalam co sie, expa mi nie trzeba.. no i konczy sie na idlu i tak.
Po trzecie robie sie bogata, a nie mam co z ta kasa robic.
Po czwarte nie mam kiedy pobawic sie wszystkimi rodzajami ziol bo trace mane na ich zbieranie, a zamowienia wtedy leza..

Zastanawialam sie ostatnio wlasnie nad tym mysliwym, ale czy warto znow tracic dla tego wolnosc i wiazac sie z jedna gildia? Fajna jednak jest ta roznorodnosc jak sie pracuje dla kilku gildii, jak nie ma sie wrogow i mozna sie wypuszczac gdzie sie chce bez problemow, sprzetu itd.
Plusy w sumie by byly tez.. gildia by miala ziola za free, jesli tylko dla tej jednej bym zbierala i moze zostanie czasu na swoje bawienie sie ziolami. Na wyprawy gildiowe tropienie mysliwego bardzo sie przyda, a i tymi zwierzakami i skorami mozna sie pobawic jak sie czeka na odzyskanie many.

W sumie wychodzi na to że to trudny wybor czy z gildia czy bez... w kazdym razie na aj zielarzu to bez gildii, a w gildii juz lepiej na mysliwym.
A co do tego ze nie wszystko sie znajdzie na mysliwym.. jak juz jest gildia to i amulet do ziol sie znajdzie w razie potrzeby.

Pozdrawiam
Silverin
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2011 10:57

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Silverin »

@Natasza, odniosłem wrażenie - ale tylko wrażenie - że mentale się sporo szybciej regenerują, kiedy się walczy.
Natasza
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2009 22:06

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Natasza »

Szczerze mowiac tego zielarka nie sprawdzalam bo nie expie. Ale chyba przetestuje zeby sprawdzic.
Awatar użytkownika
Noah
Posty: 73
Rejestracja: 25 sty 2011 16:19

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Noah »

Pewnie zdaje Ci się bo walczysz a nie piszesz co sekunde 'stan'. ;)
How do I reach these kids?
Liranna
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2010 14:15

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Liranna »

Hmm, mi sie wydaje, że mana regeneruje się dużo szybciej niż dwie godziny.
Mi to zajmuje średnio jakieś 50 minut, to na samym początku, kiedy dopiero wprowadzono to, że ziola czerpia z many, regeneracja trwała dwie godziny.
Ja od lat bawiłam się jako zielarka, a potem na myśliwym.
I powiem, że nigdy nie miałam problemu by brano mnie na expa.
Z zasłonami także wielkich problemów nie było.
Ja myślę, że to zależy od gracza, jak będzie traktowała go gildia.
Ja nigdy nie miałam poczucia, że jestem poza nawiasem, dlatego z mojej strony zostaje mi tylko podziękować AL:).
Co do wątpliwości, myśliwy spokojnie nazbiera dziurawca, spokojnie znajdzie delionke, świetlik i większość zielska po nazwie.
A druga rzecz, to im wyższe mentale, tym dłużej można zbierać.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Coronius »

Jeżeli mana się regeneruje ilościowo a nie procentowo, to wyższe mentale = dłuższa regeneracja.
Co do brania na expa: zależy gdzie się expi. Jak pójdziesz takim zielarzem na expowisko, gdzie wszystko łamie i rzuca się na najsłabszą postać, to to będzie marny exp, bo ludzie się będą najzwyczajniej w świecie męczyć i będzie więcej czekania, aż się zmęczenie zregeneruje niż samego expienia.
I z tego co słyszałem, myśliwy na aj nawet z amuletem wszystkich ziół nie znajdzie.
Liranna
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2010 14:15

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Liranna »

Coronius pisze:Jeżeli mana się regeneruje ilościowo a nie procentowo, to wyższe mentale = dłuższa regeneracja.
Co do brania na expa: zależy gdzie się expi. Jak pójdziesz takim zielarzem na expowisko, gdzie wszystko łamie i rzuca się na najsłabszą postać, to to będzie marny exp, bo ludzie się będą najzwyczajniej w świecie męczyć i będzie więcej czekania, aż się zmęczenie zregeneruje niż samego expienia.
I z tego co słyszałem, myśliwy na aj nawet z amuletem wszystkich ziół nie znajdzie.
Nie, nie, to nie jest tak, że im wyższe mentale, tym regenerują się dłużej.
Co do myśliwego z amuletem hmm, wszystkich pewnie i nie znajdzie,
ale te, które są potrzebne
czylina przykład: dziurawiec, deliona, lawenda, komosa, naparstnica, przelot, znajdzie spokojnie.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Coronius »

Mandragora.
Natasza
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2009 22:06

Re: Zielarze w gildiach

Post autor: Natasza »

Liranna pisze: Nie, nie, to nie jest tak, że im wyższe mentale, tym regenerują się dłużej.
Dluzej bo wiecej many masz? tak mi sie wydaje. Chyba nie powiesz ze osobie na doswie odrodza sie tak szybko jak osobie na wielce? Ja sprawdze czas ile mi dokladnie schodzi na to od zera many do pelni.
Liranna pisze: Co do myśliwego z amuletem hmm, wszystkich pewnie i nie znajdzie,
ale te, które są potrzebne
czylina przykład: dziurawiec, deliona, lawenda, komosa, naparstnica, przelot, znajdzie spokojnie.
To samo mialam napisac:D
ODPOWIEDZ