Pytanie

Forum wieści z Arkadii.
Galthin
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2011 19:53

Pytanie

Post autor: Galthin »

A więc zacząłem grać w Arkadie :D. Gdy skończyłem wypełniać te papiery, od gnoma, poszedłem do kapitana. Idąc tam znalazłem klucz, nie wiedziałem jak go podnieść więc nacisnąłem "?". Zobaczyłem jak go podnieść i podnioslem. Wszystko dobrze, ale co teraz ? Zniknęły mi podpowiedzi ze moge isc na polnoc, albo do drzwi. cały czas pisze "polnoc", albo "drzwi" ale komenda nie dziala, co zrobic ?
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie

Post autor: Morholt »

Na przyszlosc zadawaj pytania w temacie dla poczatkujacych.
viewtopic.php?f=4&t=18

Wszystko masz napisane w pomocy do lokacji, czytaj opisy, wpisz pomoc i ?.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Bardzo wazne jest, bys sam sobie poradzil z tym zadaniem. Uzyskiwanie pomocy na tym etapie uczyni Cie bezradnym w otwartym swiecie, musisz sobie sam z tym poradzic. Akurat ten klucz mogl zostawic inny gracz, z tego co pamietam, powinienes go uzyskac w inny sposob. Przypomnij sobie, czego oczekiwal gnom, lub kapitan - jezeli juz z nim rozmawiales.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Galthin
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2011 19:53

Re: Pytanie

Post autor: Galthin »

jeszcze jedno pytanie, jestem na rufie przy kapitanie i obok tego jakiegos mezczyzny, gnom dal mi komende, ktorej mam uzyc. (zapomnialem
)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Pytanie

Post autor: Eve »

Na statku znajdują się tylko dwie osoby wygenerowane przez grę - gnom, którego spotykasz na początku i później już do niego nie wracasz, i kapitan. Jeśli jest tam ktoś jeszcze to gracz. Oglądaj wszystko co można na lokacjach (komenda 'ob <co?>') i jak wyżej '?'. Może można zapytać kapitana jeszcze raz?
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Pytanie

Post autor: Jaques »

Przede wszystkim nie poddawaj sie. Badz cierpliwy. Warto.
Pomocne moze byc tez wlaczenie logowania w kliencie ktorego uzywasz, bedziesz mogl sobie zobaczyc co dzialo sie wczesniej wiec jesli czegos zapomnisz to nie bedzie problemu.
Wstepne ogarniecie sie zajmie ci gora dwie trzy godziny, po paru dniach bedziesz juz smigal jak ryba w wodzie. Dla ulatwienia mozesz spisac sobie podstawowe komendy na karteczce i zerkac na nia w razie co...

Aaa i na koniec ostatnia rada, jak w kazdej wiekszej grupie ludzi tutaj rowniez spotkasz debili czy tez kretynow, nie przejmuj sie nimi... :)
ODPOWIEDZ