Ocena obiektu.

Forum wieści z Arkadii.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Visborg »

Pamiętając że Kupiec z założenia inwestuje w cechy mentalne a nie fizyczne, tak więc w połączeniu z umiejętnością oceny przedmiotów wciąż ma przewagę w precyzji wyceny wszystkiego.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Gniot »

Nie wiem jak to wyglada teraz... ale jesli kupiec ocenia rzeczy w cechu powinien to robic bezblednie podobnie w faktorii - w koncu ma znajomosci ma ludzi (mistrzow platnerstwa jubilerow itd).

Powinni tez dostac speca ktorego zabrano lata temu to chowanie sie za plecy z komicznym opisem (jak dla mnie bylo swietne i klimatyczne) nie wydaje mi sie zeby tos byl pokrzywdzony z tego powodu ze kupiec ma (wycofke).

Jeszcze bym pomarudzil o wozach/koszach - wspolpracay z tragarzami ale..to inna bajka :P
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Aphazel »

Gniot pisze:Nie wiem jak to wyglada teraz... ale jesli kupiec ocenia rzeczy w cechu powinien to robic bezblednie podobnie w faktorii - w koncu ma znajomosci ma ludzi (mistrzow platnerstwa jubilerow itd).
I z tym jestem w stanie się zgodzić. Logiczne i sensowne rozwiązanie.

Podbijanie uma każdemu z osobna - NIE. Nie istnieje na świecie geniusz, który byłby guru od wszystkiego. Jeśli ktoś wybiega ponad standardy w jakichś obszarach, zawsze ma tyły w jakichś innych. Nawet Stephen Hawking.

Możliwość dużo dokładniejszej oceny w siedzibie - TAK. Mając zespół specjalistów dla różnych dziedzin, ma się sporo większe możliwości.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Paulie »

Aphazel pisze: Możliwość dużo dokładniejszej oceny w siedzibie - TAK. Mając zespół specjalistów dla różnych dziedzin, ma się sporo większe możliwości.
Ta, od razu niech gnomy dostarczaja mikroskopy i bedzie labolatorium.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2011 16:01 przez Paulie, łącznie zmieniany 1 raz.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Gniot »

Bardzo ciekawe paulie jeszcze jakies pomysly masz ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Nathaniel »

Vayneela pisze:Pierwszy dałeś sprowokować się Ty, poprosiłam bowiem, żeby powiedział się tu jakiś wiz. Do dyskusji proponuję założyć sobie inny temat/konferencję. Zależy mi na odpowiedzi, a nie na tym, żeby zamknęli temat, bo ktoś się musi wygadać.
Vayneela pisze:To, co myślą gracze już wiem. Naprawdę wolałabym, żeby wypowiedział się ktoś, kto dokładnie, na pewno, bezsprzecznie wie jak to działa.
W takim razie nie wiem po co zakladalas ten temat na forum dyskusyjnym dla graczy. Masz pytanie do wizow/wiza, to pisz na maila albo na arce.
... just like you imagined ...
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Gotmir »

ja to sobie myslalem ze jak mam ocene na dobrze (55) to bede ocenial super. Ale jak sprawdzam z kolegami coi maja chyba z 5 treningow wyzej i wyzsze mentale lekko bo ludzie to zawsze oceniaja minimalnie inaczej, W przypadku broni i zbroi moja ocena jest najczesciej leciutko zawyzona.

np. Ja oceniam wlocznie na 7 9 kolega czlowiek z lepszym mentalem i kilkoma umami wiecej na 6 9.

co do polaczenia umiejetnosci broni i tarczownictwa to wydaje mi sie ze maja one znaczenie bardzo minimalne do oceny.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Homerofe »

Aphazel pisze: Nie istnieje na świecie geniusz, który byłby guru od wszystkiego. Jeśli ktoś wybiega ponad standardy w jakichś obszarach, zawsze ma tyły w jakichś innych. Nawet Stephen Hawking.
tru

http://www.youtube.com/watch?v=MgTtHI_T7sw

Fajniela: rozumiem twoj bol, ale na jakiej podstawie wnioskujesz, ze zostaniesz potraktowana inaczej niz reszta graczy? Odwieczna (@#$#^!!!) tajemnica mechaniki MUDa jest odwieczna, tajemnicza i tak ma byc. Nie wiadomo po jaka cholere, ale tak ma byc.

Podpinajac sie pod temat. Juz od dawna jestem za ujawnieniem takich pierdol. Niech ludzie wiedza dlaczego dual wiorki lepiej chodzi niz dual fanatyka, od czego zalezy poslugiwanie sie tarcza, dlaczego spostrzegawczosc nie ma wplywu na znajdywanie ziol, od czego zalezy wejscie w te pieprzone krzaki i kto ocenia lepiej i dlaczego.

Grywalnosc nie spadnie - wprost przeciwnie. Zmniejszy sie pole do przekretow i zwiekszy wykrywalnosc i sens zglaszania bledow.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Buluar »

Ja w ogole proponuje zamienic slowny wynik oceny obiektu na liczbowy. Dzieki temu kazdy bedzie mogl dwie wybrane bronie porownac na kalkulatorze uzyskujac jednoznaczny rezultat - lepsze czy nie :!:
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Ocena obiektu.

Post autor: Aphazel »

Nie wiem, czy tylko ja mam takie odczucia, ale ten filmik jest co najmniej niesmaczny. Aż żałuję, że podałem kolesia jako przykład.
Homerofe pisze:Grywalnosc nie spadnie - wprost przeciwnie. Zmniejszy sie pole do przekretow i zwiekszy wykrywalnosc i sens zglaszania bledow.
Za to zwiększy się pole do płaczów "dlaczego oni mają więcej, a my mniej". Póki co, te płacze podparte są domniemaniami. Kiedy będą podparte faktami, ich liczba IMO zwiekszy się drastycznie. Rozumiem, dlaczego wizowie nie chcą ujawniać wszystkiego. Bo nie da się w rzeczywistości zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Zawsze ktoś będzie chciał więcej, zawsze ktoś będzie się czuł pokrzywdzony.

edit: lit.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011 13:04 przez Aphazel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ