Ukrywanie - poprawki / zmiany

Forum wieści z Arkadii.
Dogid
Posty: 135
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Dogid »

Raglak - pierniczysz.
Zawód ten ma w chwili obecnej kilka osób. Kiedyś dostępny tylko w Osadzie.
Spec z ukrycia wcale nie jest silniejszy niż spec wiórki. Widziałeś jak wali partyzant z drzewca? A właśnie drzewcami ma walczyć myśliwy.
Myśliwy jest w stanie wypatrzeć wiórkę (jak się poszczęści i będzie bez dopalaczy. dopalacz myśliwego w postaci świetlika mile widziany), ona go różnie. Niedawno dostał trochę uników, ale wiele to nie zmienia.
Jest to właściwie zawód uzupełniający dla drużyny - zadba o zioła, będzie tropić w czasie pogoni, będzie w stanie przemknąć się i sprawdzić co słychać u przeciwnika, rozpozna teren przed walką. Realnej siły bojowej nie stanowi, jest na poziomie AJ+.
Osobiście właśnie ten zawód widziałbym jako ujawniacza wszystkich pochowanych i przemykających po lesie/trakcie/polach czy miastach. Ale do tego ma jednak za małą spostrzegawczość. Jak wykazuje praktyka komandos może bezkarnie posiadać good mode w nocy i przebić zasłonę myśliwego kolejnymi atakami. Reszta drużyny może nagwizdać.
Reasumując.. zawód niepopularny bo nie stanowi realnego plusa dla graczy. No chyba, że ktoś potrzebuje skóry z wilkołaka, smoka.. czy tez innych maszkar.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Hasp »

Marudzicie. Gnomem nawet jak troche podpije, to ze spostrzegawczoscia na znakomicie widze wiekszosc ukrytych graczy. Czy w lesie, czy na trakcie. Oczywiscie, jak kampia tam godzine i jest noc, to juz ich odrazu nie zobacze. Ale tak ma byc. :) A tych co przemykaja sie non stop i ukrywaja 'na szybko' zobacze zawsze, czy w dzien, czy w nocy.

I to bez pierscienia, o ktorym nie wspomnieliscie. (o plaszczu jakos nie zapomnieliscie.) ;)

Pzdr.
Haspik.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Buluar »

Gniot pisze:Re up / up up:
Temat (Ukrywanie - poprawki / zmiany) nie dotyczy elitarek - jesli chcesz podyskutowac to juz takowy temat dotyczacy tego problemu istnieje (i masa osob ma podobne (czy tez ja mam podobne zdanie do reszty)ze wynalazek w postaci szarzy powinien zostac zabrany a same umy elitarek zbalansowane najlepiej do poziomu jaki reprezentuja osoby z zawodem elitarnym po odejsciu z gildii).
Jak nie dotyczy? W temacie o elitarkach elfy przekonywaly z sadystycznym zacieciem, ze atak z ukrycia jest podobnie przegiety jak szarza!
Gniot pisze: Ile mc ma partyzanta czy tez inny zawod z ukrywaniem (ile kolejnych osob na taki zawod zmieni) podobnie OK ... to ma byc sposob na walke z elitarkami ? Dlaczego tak sie dzieje ? W historii arki byly takie momenty kiedy jeden z zawodow stawal sie nazbyt popularny i byly balansacje czy tez zmiany ktore studzily ludzi. Mam nadzieje ze w przypadku partyzanta bedzie podobnie.
No ja wiem, ze lepiej by bylo, zebysmy stawali na przeciw Zakonu, odczekali niespelna 2 sekundy i teleportem wracali do zamku/doliny. Jestesmy co najwyzej fanatykami, ale na pewno nie masochistami.
Gniot pisze: Oczywiscie ja tez moge brac ukrywacza - dzieki za uswiadomienie ... tyle ze mi nie pasuje obraz arki gdzie nikogo nie widac i nikt cie nie widzi. Zalezy nam na roznorodnosci a nie grze na jedno kopyto.
Mi tez nie pasuje obraz, kiedy to team ZS/TW nieklimatycznie laczy sie i praktycznie jest niezniszczalny,a to wszystko w mysl elitarnego erpega, walki ze wspolnym wrogiem, obrona slabszych itp.
Gniot pisze: p.s.
rozwiazanie w stylu (czujesz ze w poblizu ktos sie ukrywa) wydaje mi sie calkiem sensowne z reszta taka zabawke ma scoja mysle ze by sie swietnie sprawdzila jako dodatek do straznika/mysliwego - zawody ktore jak kazdy wie nie sa zbyt popularne :) raczej niszowe.

I mala uwaga ja nie placze :) po to jest forum zeby dyskutowac a nie chrzanic cos o lzach.
Czy mysliwy czasem nie jest dla tych niebojowych!?

Dyskutowanie o przegietej szarzy, to plakanie. Dyskutowanie o przegietym ukrywaniu to dyskutowanie. To... to jest niesamowite!
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Molu »

Buluar - wiedzialem, ze jesli ktokolwiek znowu zacznie pisac o czymkolwiek nowym na forum - to dasz rade wtracic swoje trzy grosze na temat elitarek :)
Kojarzy mi sie to ze slynnym cytatem: "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam", ktory jest najstarszym offtopem w historii. Ty pracujesz na podobny - "Elitarki musza odejsc!" i dobrze Ci idzie! :)
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Gniot »

Buluar wiecej zdzialasz maglujac ten temat w odpowiednim miejscu "elitarki" czy tez zakladajac odrebny a nie tutaj balagan robisz ...

Hasp mamy w kg straznika i nie jest tak jak piszesz :)
Moze to kwestia domeny ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Buluar »

Oj tam, oj tam :roll:

Wracaja do meritum to ukrywanie na pewno wymaga jakiejs poprawy.
Wedlug mnie wyjatkowo ciezko bedzie tu znalezc zloty srodek, laczacy balans wykrywania z minusami, jakie maja te zawody w zwiazku ze "znikaniem".

Re dol:

Zapytaj Evina.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010 13:57 przez Buluar, łącznie zmieniany 1 raz.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Hakatri
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2009 21:43

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Hakatri »

Co jest nieklimatycznego w teamie ZS+TW?
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Hasp »

Gniot: macie straznika na wiele, ktory ustawil sobie cechy tak, zeby bic, a nie widziec wrogow. Haspem mam ustawione na bojowki, a mimo to (a raczej dzieki temu, ze to gnom) widze normalnie graczy.

Wiec przykro mi, jezeli oczekujesz, ze czlowiek na doswie, czy wiele, bedzie widziec ukrytych b.doswow, czy zwiedzil w nocy, to srogo przesadzasz.

Powtarzam to i bede powtarzac, zmiencie miejscowke na jakies zadupie, wyexpcie sie, badzcie czyms z czym ARKADAIA sie liczy, a dopiero wtedy probujcie ja zmienic.

Pzdr.
Haspik. :)
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Ilane »

Hakatri pisze:Co jest nieklimatycznego w teamie ZS+TW?
Z elfami w drużynie? No proszę Cię.
:)
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Hakatri
Posty: 40
Rejestracja: 12 lut 2009 21:43

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Hakatri »

Przestań być zazdrosna. Stało się.
ODPOWIEDZ