Ukrywanie - poprawki / zmiany

Forum wieści z Arkadii.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Gniot »

Czy jezeli na lokacji ukrywa sie wiecej niz jedna osoba jest to w jakis sposob brane pod uwage ? (zmniejsza um ukrywania/ zwieksza szanse na zobaczenie takiej osoby). Czy tak jest ? Jesli nie jest to moze tak powinno byc...

Dlaczego poruszam ten temat... bo na chwile obecna sytuacja robi sie chora :) i zdaly by sie jakies zmiany ktore ukroca ten proceder - masowe branie partyzanta/noza.
p.s.
Czy jest szansa ze ktorys z zawodow zostanie z lekka zmodyfikowany tak zeby stanowic przeciwwage dla partyzanta ? Straznik/Mysliwy - (czujesz ze w poblizu ktos sie ukrywa)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010 11:03 przez Gniot, łącznie zmieniany 1 raz.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Melborn
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2010 23:52

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Melborn »

Przeciez nikt nie broni Tobie wziac noza/partyzanta, i wtedy to Ty sie bedziesz ukrywac, nie rozumiem tego placzu w tej chwili...
Jeszcze jakby to byl jakis zawod, ktorego nie mozesz miec, z jakimis dopalaczami w postaci szarzy, czy przegietego speca zdejmujacego postacie z epikiem wytki o 3 kondycje albo i lepiej czasem, to fakt jest to wkurzajace, ze ktos ma, Ty nie mozesz, ale tu ma kazdy akurat wolna reke..

Moze jesio Ci dac, hmm, noktowizor co bys w nocy mogl widziec wsio, zawsze i wszedzie ;)
ktore ukruca
http://sjp.pwn.pl
p.s.
Czy jest szansa ze ktorys z zawodow zostanie z lekka zmodyfikowany tak zeby stanowic przeciwwage dla partyzanta ? Straznik/Mysliwy - (czujesz ze w poblizu ktos sie ukrywa)
To ja zapytam, czy jest jakas szansa, ze ktorys z zawodow masowych zostanie zmodyfikowany tak, zeby stanowic przeciwwage dla elitarek?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Rennz »

Melborn nic dodać nic ująć (-:
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Gniot »

Re up / up up:
Temat (Ukrywanie - poprawki / zmiany) nie dotyczy elitarek - jesli chcesz podyskutowac to juz takowy temat dotyczacy tego problemu istnieje (i masa osob ma podobne (czy tez ja mam podobne zdanie do reszty)ze wynalazek w postaci szarzy powinien zostac zabrany a same umy elitarek zbalansowane najlepiej do poziomu jaki reprezentuja osoby z zawodem elitarnym po odejsciu z gildii).

Ile mc ma partyzanta czy tez inny zawod z ukrywaniem (ile kolejnych osob na taki zawod zmieni) podobnie OK ... to ma byc sposob na walke z elitarkami ? Dlaczego tak sie dzieje ? W historii arki byly takie momenty kiedy jeden z zawodow stawal sie nazbyt popularny i byly balansacje czy tez zmiany ktore studzily ludzi. Mam nadzieje ze w przypadku partyzanta bedzie podobnie.

Oczywiscie ja tez moge brac ukrywacza - dzieki za uswiadomienie ... tyle ze mi nie pasuje obraz arki gdzie nikogo nie widac i nikt cie nie widzi. Zalezy nam na roznorodnosci a nie grze na jedno kopyto.

p.s.
rozwiazanie w stylu (czujesz ze w poblizu ktos sie ukrywa) wydaje mi sie calkiem sensowne z reszta taka zabawke ma scoja mysle ze by sie swietnie sprawdzila jako dodatek do straznika/mysliwego - zawody ktore jak kazdy wie nie sa zbyt popularne :) raczej niszowe.

I mala uwaga ja nie placze :) po to jest forum zeby dyskutowac a nie chrzanic cos o lzach.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Raglak »

Mysliwego nikt nie bierze, bo ma bron na dobrze i zadnych defensow. Taka zmiana na pewno nie zwiekszy jego popularnosci. A nawet jesli, to speca z ukrycia to ma chyba duzo mocniejszego niz wiorka, wiec wcale nie jestem pewien czy chcesz zeby wiecej ludzi bralo ten zawod, w kontekscie tego co piszesz.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Gniot »

Sila speca chyba podobna nie przypominam sobie zeby mnie Moklok zdejmowal wiecej niz kondycje tym specem - a troche testowalismy.

Jesli spojrzec na zawody na arce (masowe) to jest gradacja im wiekszy przyjeb tym mniejsze defensy. Jesli chodzi o umiejetnosci niebojowe to na przykladzie mysliwego - szeroki pole do popisu jesli chodzi o zajecia nie zwiazane z walka ale tragedia jesli chodzi o umy bojowe. Dalej patrzac masz zawody ktore potrafia sie swietnie ukryc to powinien tez byc zawod ktory swietnie takich artystow wysledzi czy tez wyciagnie z krzakow. Ostatnie zmiany w ukrywaniu byly fest i ino dziekowac wizom za nie, ale mysle ze potrzeba jeszcze paru modyfikacji zeby nie obudzic sie za pol roku z reka w nocniku i balanswoac 50% graczy (bo jednak tych ukrywaczy zrobilo sie za duzo).
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Raglak »

Straznik przeciez juz ma bardzo wysoko sposta. Raczej kwestia zlego napisania lokacji, ze sa miejsca gdzie nie potrafi ukrywaczy zobaczyc, a powinien (nie mowie o lesie itp.). Pokrzywdzonym pozostaje pracowicie zglaszac bledy w lokacjach :)
Sagit
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2009 07:18

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Sagit »

Witam.
Coś wiem o zawodzie strażnika i jego "spostrzegawczości".
Za komentarz niech służy taka oto sytuacja:

Pare tygodni temu nie widzialem na lokacji (trakt, dzien) gnoma z zawodem AJ ukrywacza (3 poziomy nizej poziom).
Dodam ze nie miał na sobie żadnych płaszczy, itp.
A powyższa sytuacja nie należy do wyjątków.

Teraz wyobraźmy sobie sytuacje ze zamiast tego gnoma jest full partyzant w płaszczu dającym bonus.

Powodzenia. Gdzie zasada przeciwwagi. Popieram Gniota ze każdy zawód powinien mieć odpowiedni "antyzawód".
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Gniot »

Zapytam jeszcze raz czy jest jakas kara* do ukrywania jesli na lokacji jest wiecej niz jeden kryjacy sie ?

Re Coronius:
Dzieki.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010 12:52 przez Gniot, łącznie zmieniany 1 raz.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Ukrywanie - poprawki / zmiany

Post autor: Coronius »

Jest.
ODPOWIEDZ