Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Forum wieści z Arkadii.

Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon.

Tak.
46
35%
Nie.
57
44%
Tylko w wypadku PvP.
21
16%
Możliwość zmiany części kary za zgon na inną, np. finansową.
6
5%
 
Liczba głosów: 130

Rahul
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2009 09:32

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Rahul »

Zgodnie z sugestią dodałem kolejną opcję.
Kurgana

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Kurgana »

Miuosh pisze:Wydaje mi się, że system powinien wspierać ją w odrabianiu zgona - teraz tak nie jest.
Hmm a niby czemu, szczególnie, jeżeli przy obecnym założeniu taka legenda to patologia, a jej zgon to przywrócenie balansu?
Urithair
Posty: 177
Rejestracja: 14 gru 2009 01:39

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Urithair »

Rahul pisze:Zgodnie z sugestią dodałem kolejną opcję.
To dodaj jeszcze punkt z tym pomysłem Herenvarno, bo to ciekawy pomysł ;)
Ten ze stratą doświadczenia, ale nie cech i konieczności odrobienia poziomu, żeby móc expić dalej.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Miuosh »

Kurgana pisze:
Miuosh pisze:Wydaje mi się, że system powinien wspierać ją w odrabianiu zgona - teraz tak nie jest.
Hmm a niby czemu, szczególnie, jeżeli przy obecnym założeniu taka legenda to patologia, a jej zgon to przywrócenie balansu?
Kto powiedział, że to patologia? To byłby jakiś absurd!
Po to są takie poziomy, żeby gracz mógł je osiągnąć. Jeśli mają być nieosiągalne, to zwyczajnie należy je zlikwidować i po prostu po osiągnięciu granicy exp przestaje lecieć (80lvl w WoW?)
Nie oszukujmy się: gry typu RPG napędza możliwość bycia coraz potężniejszym. Każde zachwianie tego "prądu" powoduje frustrację graczy i ich odejście od gry. A ja tak właśnie odbieram sytuację w której 'byłem potężny, ubiło mnie i nie jestem w stanie _w przyzwoitym czasie_ się odkuć'.
Ogre!
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Visborg »

Co do pomyslu Herenvad.. Herden.. Her... elfa, to ja uwazam wprost przeciwnie - poziom powinien zostawac a cechu spadac. Dlatego ze poziom to jest cos co osiagnelismy, doswiadczenie ktore zdobylismy, pozycja jaka uzyskalismy, to ze 'poturbowano nas' - bo przeciez nikt nie ginie ;) nie znaczy ze nagle stracilismy posiadana wiedze i doswiadczenie - ale ze z powodu obrazen, szoku itd jestesmy chwilowo slabsi.

Tak, zgon ma bolec, a bola nizsze cechy. Ale sensu utraty 'rangi', czyli chocby tej legendy, nie widze.

Dalej - moja 'pelna' propozycja to tak:

Raz na pol roku mozesz isc do maga, wplacic POWIEDZMY 10 mth i on 'zachowuje' Twoj poziom. Jesli zginiesz, tracisz cechy (spodobala mi sie mysl o zostawaniu levelu i spadku samych cech) normalnie (1/3 nadlimitowego) ale do poziomu cech 'zasejvowanego' odrabiasz z premia *200% (czyli dwa razy szybciej). Przy czym save dziala raz - jesli odrobisz i zginiesz bez ponownego wykupienia, lecisz normalnie i normalnie odrabiasz. Jesli zginiesz zanim odrobiles, lecisz normalnie i odrabiasz normalnie!
Rahul
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2009 09:32

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Rahul »

Zdecydujcie się co ma spadać a co zostawać to dodam 8-).
Gość

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Gość »

Rahul: Wszystkie glosy zostaly skasowane, teraz ludzie zaczeli glosowac od nowa, znowu cos dodasz/zmienisz i bedzie trzeba glosowac jeszcze raz. Bez sensu.

P.S. Jestem zadecydowanie na nie.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Homerofe »

Co za bzdury...

Expozmianofascynacja zatoczyla pelne kolo i wracamy do poczatku...

Jakie sejwowanie? Jakie zostawanie cech? Czy niektorych do konca pogielo?
Moze jeszcze damy na start kolo fortuny, bedzie sie losowalo jakiego boosta do expa mamy. Wybrany znak zodiaku bedzie nam dawal specjalne bonusy dla postaci. Potem za pieniadze u wrozki dostaniemy namiary na najbardziej expowne moby, a jak spedzimy godzine na modlitwie to powinna byc szansa, ze dostaniemy magika. Pffffffffffffffffff...

Zakonczona (szkoda) reforma expa zaczyna wychodzic bokiem. Liczba sekondow robiacych b doswa na szybkiego i na zapas jest zastraszajaco duza. Expienie ponad blokade uwazam za masochizm. Na cechy to sie nijak nie przeklada, a przy zgonie boli i to solidnie.

Z mojego jedynie slusznego punktu widzenia dostrzegam tylko (az) trzy problemy. Lubie sie powtarzac, wiec napisze to jeszcze raz.

1.) DIALOG!
Wizowie powinni rozmawiac z graczami. Pytac, sprawdzac, robic ankiety i brac pod uwage to, ze jesli juz robia cos z ta gra, to nie dla siebie. Moze kiedys doczekam sie tego, ze bede graczem, a nie beta-testerem fantazji i ambicji dla kilku osob.

2.) BALANS!
Jest do dupy i nijak wizowie nie chca dac sobie pomoc. Oni wiedza lepiej. Trzeba poprawic wiekszosc skonczonych reform. Exp, zawody, sprzet, expowiska, ale do tego potrzeba pkt 1

2.) EXP!
To co nakreca cala arke. Jasne zasady, a nie jakies poryte expo piramidki, ktore sie sprawdzaja polowicznie na slabych mobach. Po kiego korzystac z dziwacznych wzorow jak mozna wrocic do starego expa. Niestety... najpierw potrzebny dialog zeby byl balans :)
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Rafgart »

To moze tak pochwal sie i opisz jak dzialal stary system expa.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Czy jesteś za zmniejszeniem kary za zgon. [Ankieta]

Post autor: Miuosh »

Koledze wyżej chyba chodzi i sytuację w której każdy mógł wyexpić wysoki lvl na powiedzmy szczurach w Nuln.
Każdy za każdego moba dostawał taką samą ilość expa. Dobrze myślę?
Ogre!
ODPOWIEDZ