Pytanie techniczne

Forum wieści z Arkadii.
Alve
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2010 00:34

Pytanie techniczne

Post autor: Alve »

Moze moje pytanie jest idiotyczne i wogole ale oto ono:
Czy ktos z was gra w arke korzystajac z neta przez telefon, gdzie jest on limitowany? i czy np jak wykupie sobie pakiet 100 mb to wyastarczy mi na 10h gry 50h gry czy godzine czy wogole nie ma szans tego wykorzystac? jesli ma to jakies znaczenie gram na zmudzie 7.21
z gory dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Herenvarno »

W moim wypadku (chodzenie na krotkich opisach) w przeciagu czterech godzin (w tym expienie) wysylania/przyjmowania danych to przepuszczam jakies 440 kilobajtow tekstu w te i z powrotem. doliczyc jakies 10% na parzystosc bitow to powiedzmy 500 KB danych w cztery godziny.. Nie wiem czy ci sie to przyda, takie wyliczenie z tego co mam pod reka.. Nie korzystam z telefonicznej infostrady.

Wec przy podobnym zurzywaniu Arki powinno ci takie granie wystarczyc na okolo 750 - 800 godzin giercowania.


zaraz... 100 mega bitow czy mega bajtow? jak bitow, to podziel czas przez osiem
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Vicorin »

Miałem takie coś z orange.. Wierz mi jak nie oglądasz ŻADNYCH stronek, a siedzisz na gg i grasz w arke to starcza na co najmniej bardzo długo..

em no i aktualizacje "wszystkiego" musisz wyłączyć w kompie bo ci może zjeść transfer
Gość

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Gość »

Zaleznie od tego, w jakiej sieci masz telefon, bardziej powinno Ci sie oplacac kupno pakietu 500 mega - powinno wystarczyc na miesiac ircowania, grania, uzywania komunikatora i przegladania zwyklych stron internetowych. (zakladajac, ze wylaczysz reklamy flashowe w przegladarce i nie bedziesz ogladal filmow z serwisow typu You Tube).

I pamietaj, ze jednostka taryfikacyjna to X wysłane/ X odebrane.

Wiec np jesli jednostka to 20/20kilobajtow, to jesli wyslesz z komputera 5kb, a odbierzesz 21kb danych, i tak policzy Ci za 40 i rozpocznie podliczanie kolejnej jednostki.
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Aphazel »

Poza samą Arką należy pamiętać ogólnie o tym, jak zachowuje się Winda. Automatyczne aktualizacje, antywirus i jego słowniki oraz inne także generują ruch, którego możesz normalnie być nieświadom. Konfiguracja systemu ma tu niebagatelne znaczenie, zatem trudno autorytarnie stwierdzić, jak faktycznie ten transfer zostanie zużyty. Niemniej koledzy mają rację, że Arka jako taka "zassie" bardzo niewiele.
Alve
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2010 00:34

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Alve »

az takim ignorantem nie jestem i rozrozniam bity i bajty xD
i nie zamierzam robic nic poza arka, nawet gadu nie bede wlaczal;p
ale odpowiedz uzyskalem [chociaz autor nie byl pewien chyba]
w kazdym razie dziekuje, a jesli ktos ma cos do powiedzenia w temacie to czekam ;)

edit: zmud chodzi na ubunciaku?
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Aphazel »

Wybacz, jeśli poczułeś się urażony. Nie chodziło o ignorancję, ale o świadomość wagi pewnych rzeczy. Jeśli wiesz, co i jak to, ok. Chciałem po prostu pomóc. :)
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Herenvarno »

Only Wingroza.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Keiser
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2010 04:11

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Keiser »

Działa pod Wine.
> ob paczki
Widzisz pocztowa paczke wewnatrz otwartego plociennego podroznego plecaka.
Widzisz szesc lukrowanych paczkow z marmolada wewnatrz otwartej niewielkiej saszetki ze skory wilka.
Dhoogrin
Posty: 26
Rejestracja: 15 cze 2010 23:51

Re: Pytanie techniczne

Post autor: Dhoogrin »

Alve pisze: ale odpowiedz uzyskalem [chociaz autor nie byl pewien chyba]
w kazdym razie dziekuje, a jesli ktos ma cos do powiedzenia w temacie to czekam ;)
U mnie ostatnie 100h gry to jakieś 50 MB, poprzednie 100h jakieś 55 MB..
ODPOWIEDZ