Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gość »

Dziękuję Rafgarcie za odpowiedź o zbrojach i elitarkach. Szczególnie, że była cisza we właściwych tematach.

Jest jednak jedna potężna rzecz nieskończona: stowarzyszenia i ich siedziby. Pewnie wiąże się to ze sporą pracą, balansowaniem i płaczami arkadyjskich konserwatystów...
Ale może i o tym byś krótko napomknął jak się rzeczy mają? Będą zamknięte aż do świąt?
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Miuosh »

Może nie do końca w temacie, ale chciałem tylko zaznaczyć, że zdobywanie i bronienie gildii to była prawdziwa frajda i sytuacja w której siedziby są zamknięte to sroga patologia.

Ug.
Ogre!
Rouan
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2009 11:09

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Rouan »

Rafgart pisze:Z tego wszystkiego rzeczywiscie plaszcze, rekawice, buty nie zostaly przerobione, ale jest to utrzymywane celowo i pewnie jeszcze dlugo tak bedzie.
Czyli tak? Zabierzemy graczom płaszcze ale nie damy im w zamian nic długi długi czas? Nie można tego zrobić jednocześnie, albo wrócić do płaszczy jak dawniej i powoli zmieniać buty oraz rękawice. Celowe robienie z graczy niewolników jakiś tam Waszych fanaberii.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Chociaz trudno nie zgodzic sie z wiekszoscia punktow Szikaki to odniose sie tylko do jednej kwestii.
Rafgart pisze: Elitarki nie beda likwidowane.
Nikt chyba nie chcial, by stowarzyszenia te zostaly zlikwidowane. Swoimi zalozeniami doskonale wpisuja sie w domene imperium. To samo jezeli chodzi o ich zawody. Jednak czy naprawde nie mozna ich jakos wybalansowac? Niech daja wiecej niz masowe, ale glownie w jakis defensach, rozkazach etc, siedziby niech beda trudniej zdobywalne (o ile gildie beda jeszcze kiedys otwarte). W obecnej chwili sa to jakies chore twory, zostalo to juz przeciez zauwazone w wiesciach (80 aktualnie).

Nie dalej niz rok temu jakis wiz napisal, ze arkadia sluzy do przezywania przygod.
http://www.voila.pl/102/pg6gw/index.php?get=1&f=1 - jezeli mial na mysli takie przygody, to ja dziekuje bardzo, za taka gre 'rpg'.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Herenvarno »

Rafgarcie:
"Dziesiatki reform" mialy odwzorowac zasieg i spora ilosc jakie Arkadia przechodzila od poczatku, nie zas faktyczna ich liczbe, wspomnialem o tym iz nie jestesmy informowani o tym ze "Reforma taka o taka" zostala zakonczona. Dziekuje za szybka odpowiedz, wiele mi wyjasnila. Przetrwalnosc przedmiotu dotyczaca uzbrojenia czy opancerzenia nie byla przezemnie poruszona, poprostu nic mi nie wiadomo o jej ukonczeniu (jak tez o ukonczeniu jakiejkolwiek reformy, (no poza moze jedna), wiec nie wiadomo czy niektore sprawy nie sa zwiazane z bledem, przeciez wiele przedmiotow moze byc balansowane, lub niedokonczone wlasnie przez efekt niezakonczonej reformy)
Przykladowy pasek u gnoma - jubilera w Wyzimie nie jest czescia pancerza ani broni, nie wetkniesz nawet za niego sztyletu, cena jego nie jest niska, i sluzy raczej ozdobie (ten pasek) a przetrwalnosc nie jest dluzsza niz 16 godzin. Nie wiem czy to blad, poniewaz nie wiadomo czy ta reforma (cena/przetrwalnosc ubran) jest zakonczona, gdyz nie bylo stosownej informacji. Wprowadzane sa co jakis czas nowe komendy typu "przyjrzyj sie <czemu> <kogo>" nie wiadomo dlaczego nie mozna sie przyjrzec niektorym obiektom zalozonym przez innych graczy/NPC np pochwie. Forma ostateczna? Blad? nie wiadomo, nie ma stosownej informacji czy "nowe" przybralo juz ostateczny ksztalt. Problemy mechaniki, obciazenia faktycznie nie sa mi znane ale wystarczy poinformowac ze te czy tamte sprawy nie zostana zmienione ze wzgledu na techniczna niedogodnosc. Mysle ze tyle jetem w stanie zrozumiec.
Rafgart pisze: ...
Co do reszty, to ze tobie cos nie odpowiada albo nie rozumiesz jak dziala....
(a tak na boku)
Brak informacji (ze strony wizzow) nie oznacza ze czegos nie jestem w stanie zrozumiec, poprostu nie wymagajmy od innych znajomosci w temacie o ktorych wiedza tylko ci ktorzy cos tam robia (i chwala im za to).
Poruszenie tematu nie koniecznie od razu oznacza "nie odpowiadanie" wypowiadajacemu sie.
Czasami takie "zaczepki" sa po to, by maluczcy mogli pojac "wielkosc" wizzujacych, ich zamiary, dotknac ich stop i nie byc nieswidomie skazanym na zaglade za przewinienia wobec "boskiej" nieomylnosci.
Raz jeszcze dziekuje za szybka odpowiedz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Rafgart pisze:
Homerofe pisze:Dawno, dawno temu, w czasach raczkujacej arki utrwalilo sie powiedzonko: "kto ma lepszego wiza, ten wygrywa". Jak nietrudno zauwazyc, jest to aktualne do dnia dzisiejszego. Szkoda...
Jesli jest to aktualne do dnia dzisiejszego, to napisz konkretnie kto ma jakiego wiza.
Homerofe pisze:Ktos ma czas na zmiany, ktory bezposrednio uderzaja w jedno stowarzyszenie
Jesli cos takiego piszesz, to podaj jakie to niby bylo stowarzyszenie i wymien te zmiany.
Widzisz Rafgart - tak wyglada dyskusja na forum, gdzie za kilka dwuznacznosci, czy za niewygodne uwagi dostaje sie bana, albo leca kasacje. O to samo przyczepil sie Pulp.

W wiekszosci przypadkow nie moge sie poslugiwac konkretami, bo lamie WASZE zasady: odnosnie donoszenia na wrogow, poslugiwania sie imionami graczy, czy wyzwiskami lecacymi pod kierunkiem jakichs osob - a tak jest i do tego jest na to paragraf w zasadach...

Nie wiem kto ma jakiego wiza, na dobra sprawe to sami pewnie nie wiecie, kto sie czym zajmuje. Wiekszosc stowarzyszen zapewne nie ma nikogo. Przeszlosc jednak daje znac o sobie. Korsarze mieli Hakona, wiorki Kuczko, pro zakonny Miecio, ogrzo mafijny Elander. Smieci czy przeginki zostaly i sa, a nie ma sie kto tym zajac, bo nie ma czasu albo checi. Zajmowany stolek o niczym nie swiadczy.

Zmiany jakie mialem konkretnie na mysli to oczywiscie listy goncze z Mekanu. Nie musze tlumaczyc kto tam expi. W opozycji mamy teren skell + patrole kaer. Do tego jeszcze dokladamy Lyrie, gdzie mozna wygodnie wycinac mieszkancow, a pozniej leciec sie schowac w miescie + reprezentacyjny patrol...
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Raglak pisze: Lejac pojedyncze moby, nieznaki po 27, lejac te same moby, po zabiciu dwoch trojek i 4 dwojek i reszty pojedynczych, nieznaki po 19. Jesli reszta twojej notki jest tak samo wiarygodna jak ten fragment, to az szkoda czasu na czytanie takiej sciany tekkstu.
Ile takich miejsc sprawdziles? Wydaje mi sie, ze nie jest zadna tajemnica, ze bledy wystepowaly i wystepuja w roznych miejsach. Najlepiej sie przyczepic. Coz Raglak, moze ja nie jestem taka wszystkowiedzaca wytocznia jak ty, ale w przeciwienstwie do ciebie, chcialbym zrownac wszystkich, a nie dopakowac swoich.
Rork

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Rork »

Ja mam tylko jedno pytanie odnośnie tego tematu. Czy wizowie arkadii mają zniżki na przeloty w WizzAir?
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Haern pisze:[odpowiadam wybiorczo i pisze na podstawie obserwacji w Ishtar, do Imperium rzadko zagladam, znam tylko sytuacje z ust innych]
Co do expa - nie zgadzam sie w wielu miejscach. Bonus za grupy jest duzy i znaczacy. Odnosnie 'jest' albo 'nie ma' expa - expa wlasnie teraz jest calkiem sporo, w naprawde wielu miejscach. Klania sie dobranie zawodu/skladu druzyny pod expowisko. Odnosnie 'Lyrii miodem i mlekiem plynacej', a dokladniej drwali, bo tu pijesz m.in. do OHM - znam co najmniej dwa expowiska, gdzie postepy mam rownie szybko co na drwalach. I czesc jest rentowniejsza (kamienie/kasa/sprzet/bezpieczenstwo). Ponadto lepszy czas jestem w stanie wykrecic w dobrze dobranej druzynie na dobrze dobranym expowisku.

Co do tego, ze dana grupa graczy ma okreslone expowiska - czemu wydaje Ci sie to czyms nienormalnym? (odnosnie tych AJotow itd)
Expienie GP/AJota, a zawodowca to zupelnie rozne sprawy i wygladaja zupelnie inaczej.

Czepiam sie drwali, bo jest to przeginka i to dosc sroga. Solowego expa po wiorke, bedacego czyms lepszym to ja sobie nie moge raczej wyobrazic + bonus w postaci delion (po jaka cholere drwalowi deliony? kto sie na to zgodzil?). Nie majac speca, nie spadam z kondycji - 30 minut na postep w bezpiecznych niczym nie ograniczonych warunkach expienia. Chcac sie pilnowac i pobawic ide na magiczna sciezke i dobijam zamiast po 2 i 1 to na 6 i 7 - wtedy mam postep po 16 mobach i jeszcze krotszym czasie. Pomijam sens takiego expa, bo jest bez sensu, ale chcialbym wiedziec czy to jest ten standard i za co tam sie dostaje doswiadczenie, dlaczego nie ma tabliczek i dlaczego drwale sa wiecznie martwi skoro to takie narmalne expowisko.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Ja powaznie nie jestem w stanie dyskutowac z kazdym zarzutem. Juz dawno temu trzeba sie bylo pogodzic z tym, ze jest cos za co, ale gracze przyzwyczaili sie do cudow dla "swoich". Wytykanie bledow wszedzie tylko nie na swoim terenie. Oni maja lepiej itd. - bledne kolo.

Jak ktos ma czas i woli sprawdzic pewne rzeczy, a nie krzyczec o sprawiedliwosc dla siebie to moze poczytac tematy i "wojny" z wizami z przed kilku lat. Zeby bylo smieszniej - sam zglaszalem bledy i propozycje w zawodach AJ.

Slawne braki sposta u zielarza - gdzie poziom uma byl nizszy niz w Loren + obietnice zielarza magistra.

Sens ziolowych zmian z nazwami (ile osob wie jakk wyglada jakies ziolo i moze je nazwac, a ile osob wiedzialo, ze wystarczy podac ziolo gnomowi w mahaku i dostawalo sie pelna identyfikacje + nazwe).

Szukanie ziol z nazwy.

Przeginki expowe w wielu miejscach.

Balans paczek.

Balans ukrywania i podbieranie sprzetu z ukrycia.

Sprawa ujednolicenia tabliczek i otwierania bram na swiecie.

Ceny ryb w domenach i sens/przydatnosc zawodu rybak.

Kamienie szlachetne + dostepnosc.

Ircowo automatowe hasla - wieza skavenow/bagna w impie.

Ograniczenie maperow/zmeczenie.

To wszysko juz bylo przerabiane. Kiedys.

Na koniec dodam jeszcze jeden przyklad. Postac X dostaje sie do kupcow, albo kupuje sobie u nich szkolenie. Konczy gre bedac w faktorii. Zostaje wyrzucony ze stowarzyszenia. Loguje sie po jakims czasie W FAKTORII. Moze sie poczestowac nagromadzonymi towarami, kamieniami i monetami. To blad, bo powinno go wywalic na inna startowke. Ten blad moze zglosic kazda osoba, ktora miala stycznosc z sytuacja. Pytanie brzmi: po co? Nic to takiej osobie nie da, nie dowie sie o podjetych dzialaniach/lub olaniu sprawy w tej kwestii. Dopiero jak bedzie jakas afera, to zacznie sie zainteresowanie. Luzik, bo kupcy sa neutralni - potencjalnie nie maja wrogow. Wiec oficjalnie moze to zglosic kazda osoba. Zglaszam blad.

Zawsze mozna zapchac aukcje czyms czego nikt nie kupi i bedzie wisialo do konca arki, a moze tak ma byc... sposob na wieczne trwanie itemow.

Z kazda inna gildia sa oczywiscie niespodzianki :)

Sytuacja czysto teoretyczna - idzie sobie ogr przez Ishtar (w miare nowa postac, walczaca mlotami), spotyka OHMa, i mowi mu, ze jest pokuczem, jest brzydki, glupi i smierdzi, a Bubu (przykladowe imie, przykladowego ogra) tego bardzo nie lubi. Krasnolud okazuje sie oficerem i zaczyna gonic ogra [...] bedac msciwym i dumnym przedstawicielem swojej rasy wrzuca Bubu na liste Craag Ros... Ogr juz nie wykuje sobie mlota, bo jest wrogiem, juz nie rozniesie pergaminow ani paczek. Bo zamknieto siedzibe ;]
ODPOWIEDZ