Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gunnar »

Nie działają pytania do czarodziejów, więc spróbuje tutaj.
Z tego co udało mi się wymyśleć po zmianach w expie ostatnich, to miało być tak, że niezależnie od zawodu, exp na tym samym poziomie powinien lecieć tak samo. Może z malutkimi odchyłami, ale generalnie powinno być podobnie.
Czy to samo tyczy się elitarnych zawodów? Czy to jest kwestia tego, że nie znalazłem TEGO expa dla mojego speca?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Rennz »

Szczerze mówiąc wydaje mi się, że gracze z zawodami elitarnymi mają dużo gorzej jeśli chodzi o jakiekolwiek expienie. Ale jako, że sam takiego zawodu nie posiadam taką opinię zbudowałem na podstawie rozmów z osobami taki zawód posiadającymi.
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Esten »

Pytanie: czy blokada expa pojawia sie zaleznie od poziomu gracza czy jego cech bojowych?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Zurwen »

Esten pisze:Pytanie: czy blokada expa pojawia sie zaleznie od poziomu gracza czy jego cech bojowych?
Wiesci 91 pt. Koniec zmian w systemie doswiadczenia, Mistrz Rafgart 29 V 2010 pisze: Az do poziomu 'ktos kto zwiedzil caly swiat' bedzie ona dopuszczac tyle samo lub wiecej doswiadczenia niz wczesniej, a powyzej mniej.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gunnar »

Zurwenie, czy mozesz sie odniesc w kwestii expa takze do elitarek?
NA swoim przykladzie widze, ze na poziomach nizszych niz zwiedzil, expi mi sie wolniej niz przed zmiana na 3-4 expach. Oczywiscie opinie swoja wystawiam glownie na podstawie czasow postepow, jakie udaje mi sie zdobyc, ale takze ogolne nabywanie podcech wydaje mi sie wolniejsze.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Zurwen »

Gunnar pisze:Zurwenie, czy mozesz sie odniesc w kwestii expa takze do elitarek?
NA swoim przykladzie widze, ze na poziomach nizszych niz zwiedzil, expi mi sie wolniej niz przed zmiana na 3-4 expach. Oczywiscie opinie swoja wystawiam glownie na podstawie czasow postepow, jakie udaje mi sie zdobyc, ale takze ogolne nabywanie podcech wydaje mi sie wolniejsze.

Na pytania dotyczące mechaniki Arkadii udzielać odpowiedzi może jedynie Administracja.


Jeżeli coś wydaje się nie tak, zawsze można zgłosić błąd na Arkadii. Są one przeglądane na bieżąco. Polecam opisać problem tak dokładnie i czytelnie jak to tylko możliwe.




Od siebie dodam, ponieważ nie jest to żadna tajemna wiedza, że porównywanie czasów na postęp przed zmianami systemowymi do czasów na postęp po zmianach jest bezsensowne, gdyż obecnie oznaczają one zupełnie coś innego niż wcześniej:
Wiesci 91 pt. 'Koniec zmian w systemie doswiadczenia' Mistrz Rafgart 29 V 2010 pisze: Dodatkowo inaczej teraz beda wyswietlane postepy widoczne poprzez komende 'cechy'. Nie beda one zalezec od poziomu, wiec dla bardzo slabych postaci powinny zmieniac sie troche rzadziej, a dla silnych szybciej lub nawet duzo szybciej.
Jeszcze jako gracz optowałem za taką zmianą. Przypomnę, że silnym postaciom przed tymi zmianami zdobycie postępu zajmowało 2-3h. Dzięki takim postępom jak obecnie można w sensownym czasie porównywać szybkość zdobywania doświadczenia w zależności od różnych czynników, na dowolnym poziomie gracza (czyli jest wygodniej).
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gunnar »

Chodzilo mi o to, ze wczesniej mialem czasy jak inne zawody, teraz natomiast wydluzyl mi sie srednio o polowe czas na postep na podobnych lvlach.
Bede zglaszal na arce.
Dziekuje za odpowiedz, Zurwenie.
Gość

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gość »

Również nie wszystkie zawody masowe tę samą szybkość expienia.
Może to, że gorzej expisz, to cena za miazgę?..
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gunnar »

Dlatego wlasnie staram sie dowiedziec jak to jest. BO wydawalo mi sie, ze po tej reformie, umiejetnosci nie mialy miec takiego znaczenia. Wyznacznikiem mial byc poziom || szybko->zwiedzil->wolniej.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Rennz »

Umiejętności może nie mają, ale spec ma (-:
ODPOWIEDZ