Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Visborg »

Człowieku, status quo nie istnieje od dwóch lat, liczba graczy wciąż wzrasta, zmiany, postępy, ułatwienia, w ciągu ostatnich dwóch lat założyłem dwie nowe postacie, doprowadziłem je gdzie chciałem, jestem zachwycony tym jak grało mi się jako gp, jako aj, jak starałem się do gildii, jak teraz gram w gildiach. Arka zmieniła się bardzo in plus jeśli chodzi o grywalność na niskich poziomach, bez przynależności, mając obecne możliwości te 4-5 lat temu nie próbował bym ze znajomymi pisać pod siebie stowarzyszenia bo JUŻ da się spokojnie sformować stowarzyszenie oddolnie! Masz skrzynie, masz speca, masz możliwość wytrenowania się do poziomu zawodowca i nie tracisz tego odchodząc... Masz wszystko podane na talerzu a Ty jeszcze marudzisz! Brak mi sił...
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Blob »

Status quo smienilo sie pare lat temu ale zorridzie ciebie wtedy z nami nie bylo.

I przestac pierniczyc ze etatowcy maja spec za darmo bo zeby bola od tych glupot. I widac ze nie masz pojecia o realiach.
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Arvak »

Blob pisze:I przestac pierniczyc ze etatowcy maja spec za darmo bo zeby bola od tych glupot. I widac ze nie masz pojecia o realiach.
Masz rację, koszt jednego miedziaka to nie jest za darmo (wg wieści 100, w przybliżeniu tak właśnie jest silny cios specjalny dla GP [+- kilka treningów za grosze]) :)
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Visborg »

Arvak pisze:
Blob pisze:I przestac pierniczyc ze etatowcy maja spec za darmo bo zeby bola od tych glupot. I widac ze nie masz pojecia o realiach.
Masz rację, koszt jednego miedziaka to nie jest za darmo (wg wieści 100, w przybliżeniu tak właśnie jest silny cios specjalny dla GP [+- kilka treningów za grosze]) :)
Misiu pysiu kolorowy, dolicz sobie 100mth kosztu samego etatu....
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Magog »

Arvak pisze:
Blob pisze:I przestac pierniczyc ze etatowcy maja spec za darmo bo zeby bola od tych glupot. I widac ze nie masz pojecia o realiach.
Masz rację, koszt jednego miedziaka to nie jest za darmo (wg wieści 100, w przybliżeniu tak właśnie jest silny cios specjalny dla GP [+- kilka treningów za grosze]) :)
EEE?
Jakbys czytal uwaznie tematy, to dowiedzialbys sie ze sila speca GP =< 65% uma masowego speca. Czyli notabene pierwsze 50% etatu to teraz mordega w porownaniu z AJ (pomijajac kwestie umow defensywnych i pobocznych). Wszystko bez 1 treningu.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Pier »

Duże nagromadzenie ludzi temperamentnych nie wróży racjonalnego kompromisu,zamiast tego może lepiej starać się dyskutować o tym o czym mamy pewną wiedzę ;)

Miałem się do tego odnieść już 3 razy po kolejnych wypowiedziach osób wypisujących bezedury. Ale za każdym razem myślałem sobie, nie to tylko jęczenie. Pisałem również że treść tego fragmentu wieści:

Kod: Zaznacz cały

Zmiana ta oznacza oczywiscie, ze cios specjalny z zawodu bedzie
co najmniej tak samo silny jak ten ogolnodostepny, nawet bez zadnych
treningow.
jest dla mnie niejasna. Tak samo:
Rafgart pisze:W tej chwili stosunek sily bojowej postaci z aj do postaci z zawodem masowym siega 65%.
nie oznacze, że spec gp=65% speca zawodowego.
Mimo wszystko kolejne osoby z przekonaniem twierdzą, że spec GP to taki spec zawodowy po pirewszym treningu... no chyba trzeba mieć wygagowane spece, żeby tak twierdzić ;) albo nie mieć pojęcia o tym o czym się udaje ze się ma.
Jak trenowałem speca fanatyka (dawno temu, może się coś zmieniło) to do momentu, aż nie osiągnąłem 35-40% ten spec praktycznie nie istniał. Na początku nie trenowałem potem myślałem, że już mogę i biegałem z wyłączonym specem bo bardziej przeszkadzał niż pomagał. Nie mówię, że źle, że ten spec GP jest, no ale proszę Was... bez jaj.

Pasowałoby jednak w tym temacie odpuścić takie drapanie się i przenieść na Bank pomysłów gdzie toczy się równolegle taka sama dyskusja ;) Wybacz Pulp :D
Awatar użytkownika
Jaeden
Posty: 53
Rejestracja: 16 lis 2010 16:43

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Jaeden »

Bla bla bla bla tara rara,
gp ma lepszego speca,
niz twoja stara.
Jaeden, cham i prostak.

Jesli polelf, to tylko owiany legenda, w srebrzystej zbroji i z helmem, ktory mowi "zabij".
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Morholt »

Zorrid, pograj troche w arke, poznaj swiat. Jak bedziesz umiec przejsc przez szczeline pod oxen to sie zglos na wiesci i mozesz wznowic swoj proceder spamowania i pieprzenia kocopalow z nadeta mina w kazdym topicu. Bo narazie to pawia za piora trzymam jak cie czytam. Nastepna twoja notka- wisisz mi za czyszczenie monitora z resztek dzisiejszego schabowego.
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Arvak »

re Visborg:
są jeszcze trenerzy gildiowi za których nie trzeba płacić zdaje się? (chociaż może być inaczej, nie mnie jednak taki trochę nietrafiony argument)

re Magog:
uważnie czytam i śledzę nie tylko ten temat, o dziwo czasem nawet potrafię czytać ze zrozumieniem, czego brakuje Tobie, dlatego jeszcze raz polecam Ci przeczytanie notki Rafgarta, wyciągnięcie wniosków i okazanie pokory

re Pier:
też pamiętam speca fanatyka długo jeszcze przed reformą zawodów (wprowadzenie etatów/modyfikacje istniejących w tej formie gildii) i faktycznie było jak mówisz, ale myślę, że coś w tej materii się zmieniło przez te kilka lat... odwieczny balans trwa i realia się zmieniają, expiło się wolnej, moby były słabsze, dośw już coś znaczył, zawody wyglądały inaczej itd.
natomiast dla mnie wieści 100 są jasne, nie wiem czemu doszukujesz się tam ukrytej treści, biegam z tym specem po expowiskach i nie jest tak kolorowo jak się wydaje, ale też nie jest jakoś tragicznie źle jeżeli chodzi o PvE, moim zdaniem zaistniał balans w tej materii, jest przemiał są postępy w odpowiednim czasie i w końcu postać na swoje może zabić grupkę snotlingów bez zejścia o kondycję (!!) :)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

Mam kilka pytan:
1) czy ktos tak jak homerofe twierdzi ze spec gp jest porownywalny do speca fanatyka jesli chodzi o zadawane obrazenia
2) czy jakis zawodowiec zostal juz obity przez gp/grupe gp w normalnej walce a nie ustawkowej i moglby dac loga z tej walki
3)czy jest duza roznica miedzy dmg speca gp u osoby z umem broni gp a umem broni ajot.
4)czy ktorys ze starych miecznikow ktory obecnie posiada spec gp moglby pokazac loga jak duze obrazenia zadaje tym specem
5)czy to prawda ze zaraz po reformie wiorki przez jakis czas mialy spec gp i zadawaly obrazenia na poziomie fanatyka

Osobicie posiadam jednego gp (um broni gp) i spec ktorym zostal obdarowany specjalnie herkulesa z niego nie zrobil. Obrazenia jakie zadaje tym specem sa mizerne zazwyczaj niewiele wieksze od ciosu ale SA ! I z tego powodu AJOT i GP chyba powinni byc zadowoleni...dostac cos za nic.

Pozdrawiam.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
ODPOWIEDZ