Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Yergo »

Wiem, ze potrzebowalem 12-14 mobow na niezka i tylko w sytuacji, kiedy bilem pary i trojki. A tu nagle 7 mobkow, z czego 4 padlo pojedynczych i jedna 3jka. Szacuje wiec, ze postepow trzeba z 2x wiecej na lvl ;]

A juz przed zmianami byly jaja, ze gnom potrzebowal 92 postepy na zwiedzil, czlowiek ponoc 81, half 110, ogr 140... Wszystko "w przyblizeniu" bo miedzy przedstawicielami tej samej razy byly roznice tez. Paranoja ;] To teraz ile? 184, 162, 220 i 280?

Bleh.

@Barpen: z miesiac temu widzialem sparing, w ktorym koles zaczal od zebrania serii specow, stracil 2 kondycje a potem wytrzymal i wygral. Ale powtorzyc sie tego nie udalo ;]

@blob: wyolbrzymiasz (chyba). Ale nie bedzie mogl sobie koles na zwiedzil z zawodem bezkarnie psuc expo 4rem GPkom ;]
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Blob »

Yergo: poczekamy zobaczymy widać czas na pokolenie "tibiowcow" (taka wersja golemowcow).
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Evandeil »

i zaskocz [wszystkich]
Obrazek
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Magog »

:yergo

Juz widze jak sie AJotowcy organizuja i wjezdzaja na expowisko zawodowcom. W sumie ciekawa perspektywa, 1 krok w strone bojowych organizacji 'nieofycjalnych'
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

No ten spec nie jest do konca przemyslany. Po pierwsze powinien byc trenowany w aj - i powinien byc wstepem do speca, jaki oferuje zawod powiazany. No i po drugie, powinien kosztowac kase - ale to wynika niejako z punktu pierwszego. Obecnie jest on zdecydowanie za mocny, jednoczesnie nie wymagajac nic od gracza, w celu jego uzyskania.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

Paulie ! Napisz mi na czym sie opierasz twierdzac ze spec ten jest zbyt mocny.
Reszta ktora tak uwaza tez niech da tutaj jakies logi/zrodla.
Jak dla mnie ten spec jest akurat ... bez szalenstwa akurat pod gp/aj
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011 19:52 przez Gniot, łącznie zmieniany 1 raz.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Janar
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2011 00:20

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Janar »

Skoro byl gest by ten spec pojawil sie za darmo nie musi on kosztowac.
Jest to swietna sprawa i daje frajde nowym graczom. Jest to pewna tez forma rekompensaty za brak mozliwosci trenowania etatu nie bedac w stowarzyszeniu. Oprocz tego zwieksza sile bojowa i daje jako taka szanse aby w grupie sie obronic przed jakims tam zawodowcem ktory chce przykozaczyc. Daje takze mozliwosc organizowania sie grupek graczy i zwieksza ich mozliwosci eksploracyjne Arkadii. Zmiana jak najbardziej ok!

Problem polega na "dziurze" ktora powstala od poczatku do polowy etatu w trenowanym specu. I to tym nalezy sie zajac.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

:D jesli komus sie uda tym specem zabic snotlinga... ze swietnej to sie podpisze pod tym przepakowaniem...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Logow niestety nie posiadam - widzialem pare, na ktorych na przyklad potwor w novi po zwyklym ciosie i 2 gpspecach byl ciezko (od wiele, aj z drzewcami) - nie bede jednak przeklejal, gdyz nie sa moje. Druga sprawa, to wiorki, ktore zaraz po apoce mialy tego speca zamiast doskoku - sila speca byla taka, jak mojego (oczywiscie, osoby te mialy wyzsza bron, niz gp moze miec, ale sam spec powinien miec chyba mniejszy mnoznik).
Oczywiscie moja opinia opiera sie na tym co zaslyszalem. Postaram sie jakos na dniach posprawdzac to osobiscie. Niemniej jednak, niezaleznie od sily, mocno bede sie opowiadal za tym, by cios ten byl trenowany, byl zalezny od wybranego ajota i byl klonem z zawodu macierzystego.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Goldfinger »

Czy ktoś testował exp w Isthar a Imperium?

Słyszałem o niebocie w 2,5h (zawodowiec bdośw Isthar).
Z kolei u siebie w zauważyłem blisko 1,5-2krotne opóźnienie w expie. Wcześniej takie zwolnienie wskakiwało mi, ale dopiero level wyżej... hmm...
ODPOWIEDZ