Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Rafgart pisze:Walczac w druzynie wyraznie widac, ze powyzej pewnego poziomu wszyscy maja postepy po tym samym czasie. Wiec teoretycznie poziom nie wplywa, choc przy walce pojedynczo dane expowisko moze oczywiscie bardziej lub mniej pasowac osobie z danym poziomem/zawodem/rasa/sprzetem/czymkolwiek innym.

95% npcow ma slaby sprzet (szczegolnie zbroje/AC).

[...]

Wzor jest jeden dla wszystkich, gracze maja tylko pewien bonus do chodzenia w druzynie.
Co w takim razie z expowiskami specyficznymi? Wszystkie "rozne inne" maja dosc konkretny wplyw na expo.

Sa moby, ktorych po zmianach nie da sie expic solo. Wiec dobor odpowiedniego przeciwnika pod kazdy zawod mamy z glowy. Zeby zwiekszyc stopien komplikacji dochodza jeszcze dziwne dodatki... wezmy pod uwage kilka znanych miejsc, pomijam okreslenie expowiska przygildiowe, bo na dobra sprawe kazdy moze expic.

Ryboczleki, harpie, kamienne trolle, trolle, utopce, ghoule, zywiolaki...

Mamy szeroki wybor mobow, ktore: maja przegietego speca, kamienna skore, ogromna wytrzymalosc, blokuja, gonia, truja, przelamuja, daja kamienie, maja regeneracje - czy takie czynniki sa brane pod uwage? kiepski sprzet lub jego brak to jedna sprawa, a rozne dodatki to inna bajka.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Haern »

Sprox, Ty znow to samo... Przeciez to wlasnie napisalem. Pulp z tego co zrozumialem z jego notki zauwazyl ODWROTNA sytuacje niz 'tak jak ma byc', stad moja watpliwosc.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Raglak »

Wracaj do gimnazjum Haern, naucz sie czytac!
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Raglak: polecam to samo

Tak ciezko sie zastosowac do prostych zasad? Nie wnosicie nic do tematu, bo macie to w dupie, albo jest niewygodnie dyskutowac, to sie nie odzywajcie. Pojezdzic po sobie mozecie w rilu, na ircu, przez telefon, albo w innym topiku.
Fajnie bedzie jak znikna gimnazjalne notki. Mysle, ze lans na tym nie ucierpi.

Dziekuje
Rork

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Rork »

Wg mnie najfaniej było za czasów golemów! Czemuż to? Gołąbeczki expiły ze mną, potem rozlatywały się poznawać świat (dajmy na to góry szare) i później wracały pod moje skrzydła odexpiać, gdy świat się za bardzo odgryzł. Był stary system gildiowy, sporo prawdziwych gpków bez zawodów i taki spokój ducha, że można się wybrać w niebezpieczne rejony niekoniecznie secondami na niedoświe (vel cycata wersja Coroniusa, którego pozdrawiam!). A teraz zarzućcie mi niewychodzenie z jednego miejsca (so true, love xDD) i wykreowanie expowiska pod jedną grupę osób. Zasady były wg mnie wtedy jaśniejsze a i młodsi mieli łatwiejszy start (chociaż teraz ponoć też nie jest im ciężko).

Wszelkie prywatne odpowiedzi proszę przesyłać na PW, gdzie mogę ich nie przeczytać przypadkiem. XO!
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Visborg »

Stare dobre czasy... eh...
Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Ormen »

Skorzystam z tego, że Rafgart odpowiada w tym topicu. Wydaje mi się, że jest pewien błąd w algorytmie liczenia expa, który dotyczy postaci z niepełnym zawodem. O ile expiąc samotnie znalazłem dla siebie expowiska na których te 50 minut na nieznaki jest normą, o tyle expiąc w drużynie expię 2 razy wolniej. Testowałem to co prawda tylko na 2 expowiskach, ale domyślam się, że na innych byłoby podobnie.

Miecznik, 30% umów, zwiedził, kamienne trolle lub skaveny - postępy po 1.30 - 1.50.

Czy przyczyną jest to, że wszyscy z którymi expiłem mają pełne zawody, a ja nie? Czy zamierzeniem reformy nie było ujednolicenie czasu na postępy dla każdego stopnia wytrenowania umiejętności?
Jeśli tak ma to wyglądać, to nie zostali ukarani wykorzystujący wcześniejszą sytuację, a zupełnie inne osoby.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

> szukaj deliony
Zaczynasz szukac deliony.
> Znajdujesz zolty jasny kwiat.

ob delione
Nie zauwazasz niczego takiego.
To tez juz bylo. Od tego jest zawod zielarza, a nie poziom.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Rafgart »

Nie bedziemy tu rozwazac kazdej kombinacji gracze/npce. Jesli gdzies nie ma expa, to pewnie npce sa za slabe lub za silne i trzeba poszukac dalej.

Wszystkie specjalne zdolnosci podwyzszajace sile bojowa npca rowniez na nia wplywaja przy wyliczaniu doswiadczenia. Te ktore wplywaja na posrednie ryzyko sa zwykle wynagradzane w inny sposob.

Co do ziol, to oczywiscie nie powinno to dzialac w ten sposob, ale widac taka sytuacja byla wszystkim graczom na reke.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Pozwole sobie nieco pozlosliwic.

Nie wszystkim byla na reke, bo kiedys byl boom na zielarzy, a takie cos uderzalo bezposrednio w nich. Kwestia byla zglaszana na mudzie i na forum. Bez zadnego odroczenia na pozniej.

Dzieki za cierpliwosc i wyrozumialosc. Kochamy konkretnego uasica ;]

Nie mozna sie kontaktowac z toba przez arke, ani PMy, wiec pozwole sobie jeszcze dolozyc tutaj.

Sprawa ryboczlekow - czy to ma byc tak jak jest? exp/sila/skutecznosc/ryzyko/itp/itd
ODPOWIEDZ