Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Musin
Posty: 52
Rejestracja: 29 sty 2010 22:33

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Musin »

Czepiam sie drwali, bo jest to przeginka i to dosc sroga. Solowego expa po wiorke, bedacego czyms lepszym to ja sobie nie moge raczej wyobrazic + bonus w postaci delion (po jaka cholere drwalowi deliony? kto sie na to zgodzil?)
Przecie tam już dawno nie ma Delion :P no chyba ze rosną w lesie.
Co do expa to tam tak średnio jest :) chyba ze masz umy AJ :)
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

...
Dawno to 3 dni temu?
1 woreczek wyciagany z ciala Birka na 10 byl pusty, pozostale mialy po 2 deliony. Faktycznie - nie ma.

Srednio jest i dlatego przed poprawkami siedzieli tam ludzie (z full zawodami) na zmiany. O 8 rano, 12 w poludnie, 19 wieczorem i 3 w nocy... Teraz okolica przestala byc atrakcyjna.

CUDA.

Moim skromnym zdaniem expienie w takich miejscach bez zglaszania to buractwo z najwyzszej polki. Dlatego powinno byc karane cale stowarzyszenie, a nie tylko osoby expiace. Moze w koncu ta gra zacznie przypominac uczciwa gre i zapewni rowny poziom rozrywki. Nie wiem czym rozni sie expienie bota od expienia na przegietych miejscach - poziom robi sie sam, bez wysilku z wlasnej strony. Szkoda, ze MG ma nieco inne podejscie.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Buluar »

Jestes starym graczem i po tylu latach ludzisz sie, ze w tej grze pojawi sie cos takiego jak sprawiedliwosc, uczciwosc, balans?
W sumie nie ma sie co dziwic - tez ulegalem tej zgubnej nadziei pare dobrych lat, do czasu, az poziom frustracji znaczaco przewyzszyl poziom sentymentu.

Pozdrawiam

Re dol.

Kiedys sie przekonasz, ze ta donkiszoteria nie ma sensu. Goraco polecam jedyna sluszna i sprawdzajaca sie zasade w tej grze - Nie podoba sie, to nie graj.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010 12:50 przez Buluar, łącznie zmieniany 1 raz.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Ciagle jestem zdania, ze ta gra powinna byc dla wszystkich. Taka sama frajde powinna sprawiac graczom jak wizom. Przegiecia "poprawiaja" zabawe wybranej grupie i psuja wiekszosci. Tak samo kwestia narzucania wlasnych wizji. "Tu pierdolniemy las i rzeke, a obok bedzie szalas z dywanami" - fajnie, tylko po co kolejna rzeka, kolejny las i kto normalny bedzie sie zachwycal dywanem na arce?

Naprawde duzo rzeczy zostalo zmienionych i poprawionych. To widac, sprawdza sie i dziala. Czesc jest jednak takim arkowym wrzodem na dupie. Mozna sie tego pozbywac, ale to wymaga wspolpracy gracz-wiz i minimalnego zrozumienia na poziomie gracz-gracz. Dopakujcie mi speca, expo pod gildia, dajcie magika, a innych obetnijcie - nie tak to powinno wygladac.

O fak znowu Homero-Szikaka i kolejne problemy... jasne

Dziwie sie "elitarnym" graczom, ze tak bardzo trzymaja sie tych swoich umow i mnoznikow. Na krotka mete to moze sie sprawdza. Jestem super fajny i mam swietne umy i zloty temblak i MC nie gra... wcale sie nie dziwie, ze nie graja, bo to bez sensu przez x lat byc chlopcami do bicia. Bywaly wielkie zrywy i za kazdym razem byly tlumione jak nie przez czas to przez wizow. Slawne wiesci o tym, ze swiat nie jest gotowy by zalala go fala chaosu. Szkoda, ze swiat jest gotowy na zalanie przez rycerzy zakonnych, tancerzy czy ZT. Przestaje grac jakies stowarzyszenie i ogolna koncepcje swiata mozna sobie wsadzic gdzies... niestety...

zawdzieczamy to kilku upartym graczom, decyzjom wizow i sobie, bo mozna zrobic inaczej, ale wygodniej przemilczec i zrobic sekonda :)
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

Mutanci jak by nie patrzec zawsze sie odbijali... nie moga tak to beda wybijac wrogow z ukrycia az nagle las gdzie expi wrog stanie sie rzadszy... przeciwnik bardziej spostrzegawczy...wiz bardziej nerwowy a zawod nozownika czy scojaka slabszy... a pozniej znowu bedzie posucha i kolejny sposob na wroga.

Elitarki do piachu.
Zmniejszyc straty za zgon w pk
Zlikwidowac dywany !

Re Homerofe:
Ty tez tak chetnie wymienisz ferrari na malucha ? tylko po to zeby innych po oczach nie walilo ?:P
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Nie mam malucha i nie chce ferrari :P

Zamienie 5 masowych zawodow na zawod TW dla jednej z postaci, chetnie tez zrobie przelewy expa.

Gniot: to jest gra i kilka dodatkowych postaci z zawodami elitarnymi psuje zabawe duzo wiekszej ilosci, moje hipotetyczne ferrari w zyciu wzbudzaloby zazdrosc, rozjezdzajac nim kierowcow slabszych aut dostalbym odpowiedni wyrok i kasacje ferrari ;]
Mokochid
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:46

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Mokochid »

Padles jakos ostatnio i nie mozesz sie odexpic czy o co chodzi, ze sie tak denerwujesz?

Poruszasz sprawe mc sprzed jakiegos tam czasu. Fakt jest taki jakby nie przeginali paly gracze stanowiacy o obrazie gildii mutantow jako calosci to pewnie nie doszloby do niekorzystnych dla nich zmian - to samo tyczy sie wszelkich innych obciec. I o tym czy pala zostala przegieta czy nie decyduja ludzie, ktorzy ta gre tworza czyli wizowie :) czy Ci sie to podoba czy nie.

Ciekawe czy jakbys mial niby tak przepakowane expowisko pod nosem to bys lecial na pierwszego zglaszac :].
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Dyskusja i wracanie do problemow, ktore caly czas sa to denerwowanie?

Nie padlem, nie mam postaci w wks, nie mam postaci w MC - przestancie sie doszukiwac teorii spiskowych.

Chcialbym zamienic swoje wlasne zawody na zawod elitarny, zeby byc dalej za usunieciem zawodow elitarnych, bo nikt nie powinien grac czyms takim.

Sporo rzeczy zglaszalem i dostawalem podziekowania od "kolegow" i kolegow ;] tak samo z drwalami. Uslyszalem, sprawdzilem, zwrocilem uwage na problem. Problem zostal rozwiazany. Osoby ktorych to dotyczy wola siedziec cicho i czytac, albo jak w notkach wyzej sciemniac jak to bylo srednio, albo czegos nie ma...

Przeginanie paly jest z kazdej strony, wiec nie rozumiem dlaczego wybiorczo ludzie ponosza konsekwencje. Ta gildia to debile to pokasujemy polowe, tutaj sie nic nie poprawi to im cos przytniemy, tutaj nie dodamy, bo jest cisza, ten gral w miare uczciwie to tylko ostrzezenie, ta osobe cofniemy, a ta dostanie pioruna.

Ktos jedzie na trigu - piorun, drugi raz - kasacja, trzeci raz - kasacja konta. Proste, skuteczne, uczy, odstrasza - jest sprawiedliwe dla kazdego, a nie sie robi wyjatkowe wyjatki i odwolania do wyjatkow. XXX padl i powinien byc dumny, bo padl w walce i mial szanse na zgona, pada YYY i zostaje przywrocony, bo to blad. To jest niesamowita konsekwencja w braku konsekwencji.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Godar »

Generalnie coś w tym jest co pisze Szikaka, ale z tym się nie zgodzę:
Homerofe pisze:...
Moim skromnym zdaniem expienie w takich miejscach bez zglaszania to buractwo z najwyzszej polki. Dlatego powinno byc karane cale stowarzyszenie, a nie tylko osoby expiace. Moze w koncu ta gra zacznie przypominac uczciwa gre i zapewni rowny poziom rozrywki. Nie wiem czym rozni sie expienie bota od expienia na przegietych miejscach - poziom robi sie sam, bez wysilku z wlasnej strony. Szkoda, ze MG ma nieco inne podejscie.
Po pierwsze, to wizowie ustalają tutaj zasady, za co jest ile expa itd. Jeśli coś nie jest ewidentnym błędem (a to wg mnie nie jest), to moim zdaniem nie ma tu winy gracza. Bo skąd niby mam wiedzieć, jaki exp jest "normalny", a jaki "przepakowany". Całkiem niedaleko owych drwali, nawiasem mówiąc IMHO raczej przereklamowanych (chociaż ja się na expie nie znam), jest kilka expowisk, na które od dłuższego czasu nie opłaca się w ogóle chodzić. I co, to już jest ok? Takie rzeczy były zgłaszane wiele razy i jakoś nikt z tym nic nie robi. Trudno się zatem dziwić, że gracze nie będą sobie srali pod nogi zgłaszając błąd "TU JEST ZA DUŻO EXPA, NAPRAWCIE TO".

Nie bądźmy naiwni. To jest odwieczne prawo arki, raz na jakiś czas gdzieś pojawia się exp --> wszyscy zaczynają się tam zlatywać --> wizowie widzą, że skoro tam tak dużo ludzi chodzi, to musi być za dobrze --> obcinka. Trzeba szykać innego miejsca. Szkoda, że Czarodzieje zamiast szukać miejsc, gdzie expa jest za dużo, nie zajmą się tymi, w których go nie ma. Gdyby expowiska były dobrze zbalansowane, to każdy móglby chodzić gdzie chce, gdzie bliżej, gdzie mu się bardziej podoba, albo dla odmiany, żeby nie lać w kółko tych samych zombich czy innych goblinów.

W takiej sytuacji dla mnie normalne jest, że gracze starają się maksymalnie wykorzystać system gry, żeby jak najwięcej osiągnąć. A jeśli system jest zły, to nie ich należy winić. To tak jak byś się zwolnił z roboty, bo zarabiasz 2000, a to za dużo, bo pani sprzątaczka ma 800 zł. Niestety świat tak wygląda, że każdy jest egoistą. Jeśli faktycznie gdzieś expa jest ewidentnie za dużo, to jasne, szacun, jeśli ktoś to zgłosi. Ale z tym karaniem to wg mnie przesadziłeś.

A co do sprawiedliwości, to jak mawiał mój ksiądz katecheta w podstawówce, gdy za identyczną odpowiedź stawiał jednym piątki a innym trójki... Sprawiedliwość, to będzie dopiero w niebie.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Wniosek?
Ksiadz nie nadawal sie na pedagoga, a tym bardziej na ksiedza...

Gracze nie powinni sie starac maksymalnie wykorzystywac systemu, tylko maksymalnie ten system dostosowac do siebie - przy pomocy wizow.

Przegiecie expa - korzystac!
Brak expa - zglaszac/odpuscic sobie/isc tam gdzie jest expo/nie grac

Przeciez mozna przy pomocy forum (od tego ono jest) wypracowac odpowiednie proporcje dla kazdego. Balans bedzie zachowany. Gracze beda zadowoleni i wizowie beda miec wiecej czasu. Tu wystarczy odrobina dobrych checi i w miare obiektywnej oceny sytuacji.


Ciagle dajecie porownania z zyciem. TO JEST GRA!
W zyciu zawsze mozna kupic sobie ferrari, albo ukrasc je komus innemu - na arce nie.
W zyciu sam nie musisz sie wkopywac z zarobkami, wkopie cie jakas zyczliwa osoba, ktora sama na dobra sprawe nic nie zyska i nic nie straci.
ODPOWIEDZ