Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Jegor
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2012 21:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Jegor »

Mandragora z tego co zauwazylem wymaga nie dosc ze krwistego amuletu to jeszcze wysokich mentali - cholernie paskudne ziolko do znalezienia. Choc mozliwe ze sie myle ale tak wynikalo z rozmow z kilkoma osobami.

Zielarz to znakomity zawod :)
Amethis
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013 18:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amethis »

Wysokich to znaczy jakich?
Wydawało mi się, że mam dość wysoko.

Amethis
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Denea »

Z tego, co sie orientowalem ostatnio, to mandragora dla "golego zielarza" jest niczym dziurawiec dla gp. Do znalezienia jedynie losowo, a szukanie po nazwie daje jedynie efekt w postaci wiadomosci, ze mandragora rosnie na danej lokacji badz nie. Potrzeba wiec amuletu i zapewne innych dopalaczy albo wysokich mentali. :) Albo pozostaje szukanie na kosiarke/polkosiarke.

Swoja droga szukajac ogolnie ziol i majac spore szczescie mozna trafic na mandragore nie bedac zielarzem ani nie majac amuletu :)
Ble... Ble? Ble!
Amethis
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013 18:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amethis »

Super tylko, że może ktoś w końcu określi wysokość tych mentali???
I napisałam w pierwszym poście, że przeprowadzająć testy miałam amulet (nawet zawieszony na szyi).

Więc jeśli to sprawa mentali to jak wysokie muszą być???
epiki? nadludzie?

I nie zadawałabym tych wszystkich pytań gdyby nie fakt, że z pół roku temu BEZ amuletu, na NIŻSZYCH mentalach udawało mi się mandragore po nazwie znaleść. No ok tylko 1 raz. Ale jednak.

Stąd się zastanawiam czy coś sie zmieniło czy w moim przypadku to był jakiś przypadek wywołany błędem gry.

Amethis
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terenes »

Amethis pisze:Super tylko, że może ktoś w końcu określi wysokość tych mentali???
I napisałam w pierwszym poście, że przeprowadzająć testy miałam amulet (nawet zawieszony na szyi).

Więc jeśli to sprawa mentali to jak wysokie muszą być???
epiki? nadludzie?

I nie zadawałabym tych wszystkich pytań gdyby nie fakt, że z pół roku temu BEZ amuletu, na NIŻSZYCH mentalach udawało mi się mandragore po nazwie znaleść. No ok tylko 1 raz. Ale jednak.

Stąd się zastanawiam czy coś sie zmieniło czy w moim przypadku to był jakiś przypadek wywołany błędem gry.

Amethis
Nie denerwuj sie. Niektorzy ludzie moze niedokladnie przeczytali Twojego posta, ale z ich wypowiedzi jasno wynika ze po ostatnich zmianach w mandragorze owego wysokiego progu nie osiagnely i zgaduja tylko tylko ze od jakis wysokich mentali jest to mozliwe. Kiedys bylo latwiej, od pewnego czasu jest trudniej.

Ja tez jestem dumny ze swojego blyskotliwego/oswieconego(troche) i jak zgaduje na MUDzie jest tylko kilka(nascie) postaci z wyzszymi mentalami. Slyszalem o dwoch osobach z epikami i zadna nie jest czystym zielarzem - nie jest wiec tak ze na Arkadii koniecznie jest ktokolwiek kto znajduje obecnie mandragore tradycyjnym sposobem i moze ci dokladnie opowiedziec czym dysponuje.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Z tego co na szybko sprawdzilem nie ma mozliwosci znalezienia po nazwie mandragory, nawet przez zielarza z amuletem. Mentale nie maja tu zadnego znaczenia.
Nie bylo zadnych zmian w mandragorze, wczesniej znajdowanie w ten sposob bylo byc moze mozliwe (i to przez wszystkich) w wyniku globalnego bledu zwiazanego z wprowadzeniem nowych skupow ziol.
Amethis
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013 18:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amethis »

Dziękuję za odpowiedź.

Amethis
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Larius »

Witam.

Nie wiem czy takie pytanie padlo juz, ale zaryzykuje.

Czy jezeli postac zna 5 jezykow i wiecej nie jest w stanie sie nauczyc to czy jezeli wezmie pochodzenie z wbudowanym kodowo jezykiem np. z norski to czy zapomni jeden z tych 5 jezykow?

Pozdrawiam.
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Tak, wszystkie zaczna spadac, az suma sie wyrowna. Mozesz wskazac jeden z nich do zaniedbania, wtedy spadnie tylko on.
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Larius »

Dziekuje za odpowiedz. :)
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Zablokowany