Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vinzt »

Kod: Zaznacz cały

SKLADNIA
        zglos blad w <obiekcie>/lokacji
;)
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tipi »

Cos krecisz :)
Na tej poczcie gdzie mialas bardzo wysoka reputacje, masz teraz zerowa?
Moze zalogowalas sie secondem? :) Albo nie ta poczta?
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cannard »

Aludra pisze:Hmm,
nie żebym specjalnie problemy wynajdowała...

ale miałam juz dosc sporą reputacje na pocztach w Imperium, nosiłam sobie paczki z Nuln, z Kreutzhofen, itd... generalnie, to miałam reputację pozwalającą mi na noszenie "dalekich" paczek. wczoraj jeszcze tak sobie te paczki nosilam, a dzis się zalogowałam i się okazało, ze reputacja we wszystkich pocztach spadła mi do 0... jak to mozliwe?
A może ktoś Ci z konta korzysta?
Nie zostawiłaś hasła (do MUDa/do maila) w jakiejś kafejce, publicznym koncie? A może upierdliwy braciszek? ;]

Bo obie sytuacje, ta z mieczem i ta z pocztą, dałyby się właśnie w ten sposób wytłumaczyć.

Ja bym na wszelki W zmienił hasła i sprawdził czy pomogło.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2009 20:29 przez Cannard, łącznie zmieniany 3 razy.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vinzt »

Osz ty..

O tak skomplikowanej sytuacji to nie pomyślałem...

Kurde.. za mało wśród ludzi przebywam... :roll:

edit:
Aczkolwiek wydaje mi się, że w kafejce niewielu w ogóle zrozumiałoby co od nich się chce :D
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cannard »

Vinzt pisze:Osz ty..

O tak skomplikowanej sytuacji to nie pomyślałem...

Kurde.. za mało wśród ludzi przebywam... :roll:

edit:
Aczkolwiek wydaje mi się, że w kafejce niewielu w ogóle zrozumiałoby co od nich się chce :D
No mi to jako pierwsze przyszło do głowy, bo jak pracowałem w kafejce, to najczęstszym powodem jęczenia było, że ktoś komuś ukradł konto gg/mailowe itd.

Włamanie do fort knox toto nie jest, bo ludzie uwielbiają zostawiać niewylogowane komunikatory, ustawiać zapamiętywanie haseł w przeglądarkach itp. Czasem to nie wina osoby, która straciła - bywają upierdliwce liczący Ci czas co do sekundy albo automaty, które wyłączają kompa.

W kafejce faktycznie trzeba mieć sporo pecha, żeby w dzisiejszych czasach trafić na kogoś, komu się będzie chciało kombinować co to ta Arkadia (ale shit happends). Obstawiałbym dowcipnisia w domu. ;]

Nie przesądzam, że w tym przypadku tak było ale zdarza się. Gracze w Arkę nie są wyjątkiem, parę przypadków mniej lub bardziej spektakularnych miało miejsce.
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Aludra
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2009 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aludra »

po pierwsze, jestem graczem początkującym i to jest moja pierwsza i jedyna postać...
miałam wysoką reputację, mogłam nosić nie wszystkie paczki, ale te dalekie tak. nie było tak, ze czegoś nie oddałam, itp (wtedy spada reputacja, jak mi wiadomo) - po prostu nagle poszłam na pocztę i się okazało, że mogę nosić tylko paczki w danym mieście (i tak we wszystkich miastach, w którym miałam wysoką reputację).

nie wiem czemu miałabym "kręcić", jaki byłby w tym sens czy też cel? po prostu mam problem, gram pierwszy raz i nie wiem, czy to normalne, czy nie, dlatego się pytam.

nie loguję się na Arkę z żadnego innego komputera poza moim własnym laptopem, który mam cały czas ze sobą, nie ma możliwości, że ktoś inny się zalogował na moje konto.

PS: Tipi, nie traktuj mnie jak debila:| przecież wiem, w którym mieście jestem i w którym miałam wysoką reputację... wiem też, jaką postacią gram.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vinzt »

Mogło być tak, że ostatnie zmiany coś zrobiły w twojej reputacji.

Inną kwestią jest to, że jeśli niosłaś paczkę i wyszła apoka, no to reputacja z tego co pamiętam (a dawno z tym miałem styczność, to mogę coś kręcić), reputacja też spada.

No i na koniec - faktycznie - Cannard mógłby mieć rację, ale skoro mówisz, że nie ma takiej możliwości, no to już nie wiem - zgłoś błąd, napisz list na alias MG (zamiast imienia). Ale sytuacja ze złamanym mieczem i teraz to z paczkami ewidentnie pokazują, że to nienormalne zjawiska. Jeśli byłyby takie błędy, to pewnie więcej osób by je zauważyło.

Ale najbardziej polecałbym odrobić swoją reputację, co się szybko robi. ;)


I na koniec - nie traktuj Tipiego poważnie - on od Rhasnetha :D
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Raglak »

Skoro nie zgubilas zadnej paczki, to jest duza szansa na to, ze to byl blad. Nie takie juz bugi sie zdarzaly przy globalnych zmianach, ktorych ostatnio jest duzo.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Zadna zmiana nie dotyczyla w jakikolwiek sposob systemu paczek.
Bron po zalogowaniu jest czasem zlamana, gdy byla zezarta przez rdze - takie sa od poczatku np miecze z urny w Nuln. To nie jest wiedza tajemna, wiec sie dziwie, ze tacy doswiadczeni gracze wymyslaja na ten temat przedziwne historie :P
Musisz w zgloszeniu bledu dokladnie zacytowac, jaki poziom reputacji mialas (komenda 'sprawdz swoja reputacje'). Jesli w zgloszeniu nie ma pelnej informacji, to nie jestesmy w stanie tego sprawdzic.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Raglak »

Rafgart moze dlatego, ze doswiadczeni gracze jak widza w opisie broni, ze ma na sobie slady rdzy to znajduja sobie inna, tak wiec nie zdarza im sie chadzac a co dopiero zakanczac z takowa :P

Zas co do zmian globalnych, zadna chyba nie dotyczyla skrzyn, tymczasem po ktorejs z apok wprowadzajacych globalne zmiany jakis czas temu, w RA znikla skrzynia gildiowa (po paru minutach od zgloszenia bledu, ktos to zreszta naprawil :) ). Wiec moze zadna zmiana nie dotyczyla paczek bezposrednio, ale przypadkiem cos sie popsulo :P Oczywiscie to tylko domysly, moze calkowicie nieprawdziwe.
Zablokowany