Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gothrin »

Czy nie sprawiłoby Ci frajdy odkrycie tego samemu? :)

Czy jeśli ktoś napisze, że będziesz w stanie wyszukiwać zioła po nazwie począwszy od epickich mentali to zarzucisz tą postać i stwierdzisz, że nie warto?

Przykładowo: Ja, będąc pierwszy raz na pustyni miałem wiele kłopotów związanych ze specyfiką tego miejsca. Ale zobaczywszy w końcu napis 'Zadaszenie kobiety z wodą' miałem ogromną frajdę, odetchnąłem pełną piersią i nauczony walką z żywiołem i przeciwnościami losu wiedziałem czego mi brakowało i o wiele lepiej przygotowałem się do następnej wyprawy do Valkare.

Polecam.

Edit: Na arkadii jest wielu znanych zielarzy, niektórzy nawet ogaszali się na tablicach w dużych miastach i na pewno nie odmówią pomocy jeśli zapytasz na arce.
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

W jaki sposób odkrycie samodzielnie czy zioła da się zbierać po nazwie już od połowy zadowalająco ma mi sprawić frajdę? :P Byłem pewien, że już po zostaniu zielarzem można będzie ziół szukać wpisując ich nazwę i jak na razie jedyne, co mi sprawił ów fakt, to rozczarowanie.

Tak czy siak - faktycznie, napiszę list do jakiegoś zielarza, acz to kwestia czysto mechaniczna, więc zapytałem na forum.

A z epickimi mentalami - nah, pewnie i tak byłbym zielarzem. Albo się przekwalifikował jakby mi się znudziło. Jak na razie zarobek z ziół nie jest jakiś niesamowity. :(

A o Valkare nie ja pytałem, nawet nie planowałem się tam wybierać. :)
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Gothrin pisze:Czy nie sprawiłoby Ci frajdy odkrycie tego samemu? :)

Czy jeśli ktoś napisze, że będziesz w stanie wyszukiwać zioła po nazwie począwszy od epickich mentali to zarzucisz tą postać i stwierdzisz, że nie warto?

Przykładowo: Ja, będąc pierwszy raz na pustyni miałem wiele kłopotów związanych ze specyfiką tego miejsca. Ale zobaczywszy w końcu napis 'Zadaszenie kobiety z wodą' miałem ogromną frajdę, odetchnąłem pełną piersią i nauczony walką z żywiołem i przeciwnościami losu wiedziałem czego mi brakowało i o wiele lepiej przygotowałem się do następnej wyprawy do Valkare.

Polecam.

Edit: Na arkadii jest wielu znanych zielarzy, niektórzy nawet ogaszali się na tablicach w dużych miastach i na pewno nie odmówią pomocy jeśli zapytasz na arce.


Nie wiem czy zauważyłeś, ale ten dział nazywa się "Porady dla graczy" , możesz założyć temat pod tytułem " Żale na niezaradnych graczy" i tam się wypowiadać. Wiedza o kompasie nie należy do rzeczy, które należałoby ukrywać, nie piszę tu o tylnym wyjściu z Bodrogu, tylko o podstawach, które mają ułatwić wejście w świat gry i każdy wchodząc tutaj, sam decyduje czy .chce odkrywać wszystko sam czy nie - niektórzy przechodza wszystkie gry na kodach i sprawia im to frajdę, ludzie są różni, to, że Tobie się podobało cały dzień łazić po Pustyni i może jeszcze dwa razy zginąć, to nie znaczy, że komuś innemu się spodoba. Widzę jednak, ze polityka Klanów nawet na forum się musi wylewać żółcią.
Mikkel pisze:W jaki sposób odkrycie samodzielnie czy zioła da się zbierać po nazwie już od połowy zadowalająco ma mi sprawić frajdę? :P Byłem pewien, że już po zostaniu zielarzem można będzie ziół szukać wpisując ich nazwę i jak na razie jedyne, co mi sprawił ów fakt, to rozczarowanie.

Tak czy siak - faktycznie, napiszę list do jakiegoś zielarza, acz to kwestia czysto mechaniczna, więc zapytałem na forum.

A z epickimi mentalami - nah, pewnie i tak byłbym zielarzem. Albo się przekwalifikował jakby mi się znudziło. Jak na razie zarobek z ziół nie jest jakiś niesamowity. :(

A o Valkare nie ja pytałem, nawet nie planowałem się tam wybierać. :)
Myślę, że z mentalami ma to niewiele wspólnego, myśliwi o cechach bojowych i z niższymi umami nieźle sobie radzą z szukaniem ziół po nazwie, raczej szukasz w złych miejscach.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Myślę, że z mentalami ma to niewiele wspólnego, myśliwi o cechach bojowych i z niższymi umami nieźle sobie radzą z szukaniem ziół po nazwie, raczej szukasz w złych miejscach.
Trawy szukałem. Na łące. Znalazłszy jej wcześniej sporo na innych lokacjach tychże łąk. :( Ok, mniejsza, złapię jakiegoś zielarza w grze i zapytam. :)
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Maylinne »

To nie jest tak, że na każdej lokacji łąki rośnie trawa. Trawę po nazwie bez problemu znajduje nawet nie zielarz.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Mnie chodzi o to, że za każdym razem, gdy szukam jakiegokolwiek zioła wpisując jego nazwę dostaję komunikat "Nie udaje ci się znaleźć niczego interesującego" zamiast "Szukasz wszędzie, ale nie znajdujesz żadnych ziół" albo chociaż "Nie znajdujesz żadnych ziół". Wpisywałem "szukaj trawy" na wielu lokacjach na trakcie, niczego nie znalazłem, a potem, wpisując "szukaj ziół", trawę na niektórych z tych lokacji znalazłem. Znaczy - rośnie? Nie rośnie? Błąd jakiś? O co chodzi? :(
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Maylinne »

Jak znajdziesz jakieś zioło to spróbuj 'ocen <nazwa zioła>'. Jeśli je rozpoznajesz, to zadziała. Niektóre zioła rosną też po kilka na tej samej lokacji, np. jak znajdziesz gdzieś jedną babkę, możesz w tym samym miejscu znów 'poszukać babki'.

Co do tego na dole - faktycznie spotkałam się z tym, że niektóre zioła były źle odmienione.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2014 12:20 przez Maylinne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Mikkel pisze: Wpisywałem "szukaj trawy" na wielu lokacjach na trakcie, niczego nie znalazłem, a potem, wpisując "szukaj ziół", trawę na niektórych z tych lokacji znalazłem. Znaczy - rośnie? Nie rośnie? Błąd jakiś? O co chodzi? :(
Hmm ... A moze: "szukaj trawe" ??
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Jak znajdziesz jakieś zioło to spróbuj 'ocen <nazwa zioła>'. Jeśli je rozpoznajesz, to zadziała. Niektóre zioła rosną też po kilka na tej samej lokacji, np. jak znajdziesz gdzieś jedną babkę, możesz w tym samym miejscu znów 'poszukać babki'.
Dość cenna rada, dzięki. Czasem nawet udaje mi się znaleźć teraz drugie takie samo zioło po nazwie, acz dziwi mnie, że trawa nie rośnie wszędzie. Dobra, powinienem sobie jakoś poradzić, dzięki.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Alicia »

Nie planowałam się wypłakiwać, ale temat sprzyja!
:arrow: Czy ktoś podpowie jak odmienić siezygron?
Chyba to też jest źle odmienione.
Zablokowany