Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cochis »

Witam
Pytania troche malo zwiazane z arkadia ale zblizaja sie swieta i zakladam ze bede mial wiecej czasu na zrealizowanie paru pomyslow.

Czy ktos moglby mi polecic:
1. Program do nagrywania dzwieku
Bezplatny, banalny w obsludze. W sumie moze byc jakis trial byleby tylko przy jego pomocy mozna było nagrac dzwiek, wyczyscic z szumow i zmodyfikowac glos na rozne sposoby. Rejestrator dzwieku pod windowsem cos slabo nagrywa ... no i te szumy.
2. Program do tworzenia filmow z obrazkow
Bezplatny, banalny w obsludze. W sumie moze byc jakis trial byleby tylko przy jego pomocy polaczyc zdjecia w plik filmowy. Od razu mowie ze korzystalem z Windows Movie Maker i jest OK tyle ze w opcjach mozna zmniejszyc czas trwania obrazu do min 0,125 sek a wolalbym mniej zeby uzyskac wieksza plynnosc filmu.
3. Jakis bezpłatny syntezator mowy tak zebym mogl tworzyc narratora do filmu.

Te programy musza byc jakies proste w obsludze bo:
- jestem laikiem
- nie chce mi sie i nie mam czasu zaglebiac sie w skomplikowane opcje
No i chodzi o koszty bo nie zamierzam korzystac z nich zbyt czesto wiec po co za nie placic. Choc jak sie to wszystko sprawdzi i efekt bedzie zadowalajacy to kto wie... ale to inna bajka.
pozdrawiam
C.
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mahaila »

@Cochis:

Program do nagrywania: audacity - pelno jest jego instalek na peb.pl torrentach pewnie tez.

Do filmow nie wiem, a syntezator.. jedyny jaki przychodzi mi do glowy: ivona 2.0
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Yalom
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2009 21:27

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Yalom »

Do obróbki filmów dobry był Ulead Media Studio Pro. Prosty i z wieloma możliwościami. Chociaż ja ostatnio używałem 6.0 nie wiem jak z obsługą nowszych wersji :)
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Shulz »

Filmy z obrazkow mozna tez zrobic w Windows Movie Maker (mozna tez do nich podlozyc dzwiek.) Wydaje mi sie ze nie jest to najbardziej efektywny program na swiecie ale jest za darmo i dziala: ]
Adamson
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:01

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adamson »

Czołem. Co do punktu 1, to jeszcze może być trial programu goldwave.
Ma jakieś tam czyszczenia szumów, chociaż jakto w takich programach różnie bywa.
Czasem lepiej znaleźć potrzebny dźwięk niż nagrywać.
Chociaż nie zawsze jest to możliwe.
A co do syntezatorów, Ivona 2.0 będzie pewnikiem płatna.
Darmowy jest syntezator e-speak, ale jakość tego nie powala.
Na stronie syntezatorów ivo można zrobić krótkie demo w mp3, ale nie wiem jak z prawami autorskimi takich pliczków.
Zależy do czego jest to potrzebne i na jaką skale.
Garar
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011 18:30

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Garar »

Dobry!

Pytanie mam o wpływ mentali na targowanie. Dokładnie na sprzedaż produktów. Zrobiłem małe doświadczenie i wynika z niego ze ani inteligencja ani mądrość nie wpływają na targowanie:

1.Tytułem wstępu mam postać na 'niejedno widział', inteligentną i mądrą. Targowanie kilka treningów (4-5) na zadowalająco. Do testów użyłem tasaka który wykonałem u kowala. Nie używałem go do walki żeby na wartości nie stracił. W między czasie nie przelogowywałem się ani nie była apoki.

2. Cechy:

Kod: Zaznacz cały

Wydaje ci sie, ze duzo ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa inteligencje.
Wydaje ci sie, ze bardzo duzo ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa madrosc.
Wycena:

Kod: Zaznacz cały

Siwobrody krepy krasnolud szepce do ciebie: Za prosty jednosieczny tasak jestem sklonny zaplacic co najwyzej 3 srebrne i 34 miedziane monety. I powinienes mnie blogoslawic do konca zycia, ze ktos to od ciebie odbierze.
[code]

3. Cechy:
[code]
Wydaje ci sie, ze duzo ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa inteligencje.
Wydaje ci sie, ze duzo ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa madrosc.
Wycena:

Kod: Zaznacz cały

Siwobrody krepy krasnolud szepce do ciebie: Za nic nie warty drobiazg, jakim jest dla mnie prosty jednosieczny tasak, moge ci z dobroci serca dac tylko 3 srebrne i 34 miedziane monety.
4. Cechy:

Kod: Zaznacz cały

Wydaje ci sie, ze troche ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa inteligencje.
Wydaje ci sie, ze duzo ci brakuje, zebys mogl wyzej ocenic swa madrosc.
Wycena:

Kod: Zaznacz cały

Siwobrody krepy krasnolud szepce do ciebie: Moi przodkowie wstana z grobow i beda sie ze mnie natrzasac, jezeli za prosty jednosieczny tasak dam ci wiecej niz 3 srebrne i 34 miedziane monety.
No to z tego wynika ze inteligencja i mądrość nie przekładają się w żaden sposób na cenę sprzedaży mam racje?

Garar
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Mentale maja wplyw przy targowaniu, ale podobno tak nikly, ze nie warto w nie inwestowac. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Boldegar
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011 16:18
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Boldegar »

@Garar:

Niekoniecznie. Wplyw cech mogl byc mniejszy niz jeden miedziak, w dokladnosci do ktorego sprzedawca zaokragla.

Nie wiem, czy mechanizmy wyceny przy sprzedazy i kupnie sa takie same, ale zauwazylem ostatnio, ze moja postac kupuje kapelusze z piorkiem w Oxenfurcie o miedziaka taniej. Zamiast trzech zlotych: 2z19s11m :D

Prog ten zostal przekroczony gdzies tak miedzy niewiele do genialnego a bardzo niewiele do genialnego. Umiejetnosci targowania nie trenuje juz dawno.

Podsumowujac: Powtorz eksperyment z drozszym sprzetem, roznica bedzie (moze) nadprogowa. Grawerowana krasnoludzka czy cos takiego?

re up: no wlasnie, wlasnie! : )
Esten
Posty: 71
Rejestracja: 07 lis 2010 17:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esten »

Proponuje potestowac to przy sprzedazy ryb a takze ze zwiekszonymi umiejetnosciami handlowymi- aj handlarza.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Eve »

Wpływ mają, a jaki to trzeba sobie potestować. Tylko proponuję podpowiedz Estena zabrać sobie do serduszka:). Testy na niskiej wartości rzeczach nie są miarodajne.
Zablokowany