Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Grag
Posty: 11
Rejestracja: 27 sty 2010 11:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grag »

Belhard: wiele takich miejsc jest...
Grag n Wznak, Clonek Stofasysenia Psygalnij Ogla, Pielsy Oglofy Fynalasek, Demona Seksa, Ochloniasa i Calocieja, Tachac Fieksych Tachacof, Plafy Palec Fielkiego Solomdka, oglofy
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Godar pisze:Werbat, sorry, że Cię wyręczam ;)
Nie przepraszaj, ale dalej podążaj tą ścieżką, mój młody padawanie. Ktoś musi zastępować Mistrza, kiedy ten jest gdzie indziej!


;-)))
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

Domyślam się że kiedyś była już odpowiedź na takie pytania, ale coś ciężko znaleźć: Czy umiejętności walka bez broni (jeżeli umy broni są znacznie wyżej), walka w ciemności i blokowanie wyjścia są wliczane do siły bojowej? Bo jednak walki bez broni się zbytnio nie wykorzystuje jak się broń ma, więc nie stanowi to o Naszej maksymalnej zdolności bojowej xD
Mokochid
Posty: 23
Rejestracja: 06 kwie 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mokochid »

Hej,

tez sie ostatnio nad tym zastanawialem. Na genie bylo/jest tak, ze w opcjach mogles sobie ustawic, ze dodatkowo walczysz recami i nogami. Co znaczylo, ze jak dobywasz bron podczas walki to czasem rypniesz tez przeciwnika piacha czy stopa w krocze czy gdzies indziej wiazalo sie to jednak z obnizeniem obrazen zadawanych sama bronia wiec najczesciej sie tego nie uzywalo - opcja jednak byla.

Ostatnio mialem rozterke tego samego typu co Ty :). Byc moze walka bez broni wspomaga jakos tarczownictwo?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Niestety są doliczane, tak samo jak tarcze których nie używasz bo nie masz, miecze które używasz, drzewcowe ktore nie używasz bo walczysz akurat mieczem... ITP.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

Mokochid: Nie wspomaga.

Co do pytania Zarnoka - nie wiem jak blokowanie i walka w ciemnosci ale co do walki bez broni - to z tego co zrozumiałem wypowiedzi wizów to do siły bojowej wlicza się najwyżej wytrenowany um z broni (więc walka bez broni - jeśli masz ją niżej niż najwyższy um w broni nie powinna podnosić twojej siły bojowej).
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Moist
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2010 09:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Moist »

Potrzebuje porady.
Nie mam gdzie expic. Jestem gpkiem z wzietym autojoinem. Mam poziom swoje przezyl (dopiero co wyorany) i nie mam gdzie expic. Od razu tlumacze wiecej.

Ishtar dla mnie nie istnieje. Bylem tak wiele razy atakowany przez wiewiorki ze juz sie tam nie wybieram (i nie, nie wloczylem sie po Deavon, wszystkie ataki byly w Novi i okolicach). Co prawda wiorki teraz tylko atakuja i od razu uciekaja ale i tak nie pozostaje mi nic innego niz uciekac/chowac sie itp.

Imperium. Naturalnym expowiskiem dla mojej postaci sa gobliny, lecz te w godzinach popoludniowych sa tak oblegane ze az dziw bierze ze biedni zielonoskorzy jeszcze nie wygineli. Mimo wielu dobrych expowisk w gorach kranca swiata pelno tam krasnoludow ktorzy albo boja sie nieprzewidywalnosci swojej ojczyzny, nie znaja jej, albo odgrywaja krasnoludy imperialne. Bretonia dla mnie nie istnieje z powodu ogrow. (tez bylem atakowany wielokrotnie) wiec cmentarzyk ze szkielecikami odpada. Na orkii jestem za slaby. Sam juz nie wiem. Pisze oczywiscie o expieniu samotnie.

Moze by wizowie zwrocili na to uwage i powiekszyli/dodali nowe expowiska dla soli tej gry jaka sa gpki na poziomach niejedno-dosw (moja czysto subiektywna opinia). Oczywiscie jezeli cos pominalem to prosze o pm
z sikret tajna informacja. Pozdrawiam wszystkich ludzi ze specem czerpiacych przyjemnosc z ganiania gpkow. (mam tez ogryzka gpka i druga strona mocy tez nie jest lepsza)
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

@Moist:

1) Nie exp samotnie.
2) Nie exp popołudniami tylko późną nocą ;)
3) Poszukaj innych miejsc. Świat jest wielki, nie sprowadza się do jakichś goblinów.
4) Akurat bez zawodu o expa jest łatwo, ciesz się w takim razie, że nie masz umów ;P
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Ja tylko dodam od siebie, iż Arkadia jest grą typu multiplayer;) I wszelkie możliwe mechanizmy powinny wspierać (wymuszać?) interakcję z innymi graczami;) Doszedłeś do etapu kiedy solo exp jest nieopłacalny, a -jak sam napisałeś- orki są dla Ciebie za mocne. Zaproś kogoś do drużyny i idźcie pogadać z orkami w duecie;) I ork dupa kiedy Moistów kupa;)

I nie wydaje mi sie, żeby ogry chciały Cie zjeść ot tak po prostu. Musiałeś coś przeskrobać:P
Ogre!
Pieter
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2009 12:40

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Pieter »

Moist pisze: Mimo wielu dobrych expowisk w gorach kranca swiata pelno tam krasnoludow ktorzy albo boja sie nieprzewidywalnosci swojej ojczyzny, nie znaja jej, albo odgrywaja krasnoludy imperialne.
Ciekawe zdanie. Tu żalisz się, że solo nie masz gdzie expić i nagle wyskakujesz z krasnoludami z Gór Krańca Świata. I ten fragment "wielu dobrych expowisk". Jakie ty znasz dobre expowiska w Górach Krańca Świata w dodatku dla pojedyńczego AJ na niejedno/swoje przeżył? Pytam z ciekawości bo widocznie czegoś nie wiem. Masz może na myśli patrole trolli, orków itp., może trolle i orki pod Karak Kadrin , niedźwiedzie, drużyny mutantów chaosu, czy krasnoludy w twierdzy i osadzie.

Nie przyszło ci do głowy, że dlatego tak trudno tam o khazada bo dobrze znają swoje góry?
Moist pisze: Bretonia dla mnie nie istnieje z powodu ogrow. (tez bylem atakowany wielokrotnie) wiec cmentarzyk ze szkielecikami odpada. Na orkii jestem za slaby. Sam juz nie wiem. Pisze oczywiscie o expieniu samotnie.
Nie znasz się i jesteś nieerpegowy. Kolejny lamus który nie poznał się na znakomitym erpegu OK ;)
Moist pisze: Moze by wizowie zwrocili na to uwage i powiekszyli/dodali nowe expowiska dla soli tej gry jaka sa gpki na poziomach niejedno-dosw (moja czysto subiektywna opinia).
Staraj się o speca zamiast expić. Gra jest pisana pod graczy ze specami i umami zawodów masowych. Dopiero będziesz płakał jak na kawale świata cię pacnie jakiś palant na niejedno ze specem.
Moist pisze: Pozdrawiam wszystkich ludzi ze specem czerpiacych przyjemnosc z ganiania gpkow. (mam tez ogryzka gpka i druga strona mocy tez nie jest lepsza)
Bo nie ma żadnej drugiej strony. Po obu grają ci sami gracze tylko różnymi postaciami :D
Zablokowany