Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Tak z ciekawości- ile przeżyliście śmierci, zanim staliście się znaczącymi graczami (takimi, których chcieli w gildiach)?Ja już chyba przeżyłem siedem.Najboleśniejszą dziś w nocy- spadłem z niejedno widział do to i owo.miałem chwilę załamania, bo to już była któraś śmierć, ale przespałem się z tym, zacisnąłem zęby i powiedziałem sobie,że spróbuję ostatni raz- ale nie wiem jak zniosę kolejną taką śmierć.Macie jakieś sposoby/rady na takie przypadki?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vicorin »

Nie padać... ale poważnie to też jakiś urok z tej gry

Musisz sobie odpowiedzieć na jedno najważniejsze pytanie: Czy chęć expienia przewyższy pragnienie posiadania realnego życia. :D
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Violla »

Moja "rada" - zanim zaczniesz budować swoja postać tylko w mięśnie, postaraj się poznac świat. Póki nie masz wysokiego poziomu, śmierć nie jest tak bolesna (psychicznie). Dlatego warto sobie spokojnie poznawać różne ciekawe miejsca, żeby wiedzieć gdzie ewentualnie unikać "przykrych" przygód. Lub - jak już postać podrosnie, gdzie szukać "ciekawych" przygód. Skupianie sie na początku tylko na ekspie nie ma sensu. Tak ja przynajmniej myślę. Ale - ile głów, tyle sposobów ;)
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Sęk w tym,że ja świat już trochę poznałem, a ginę najczęściej głupio - tak jak ostatnio- zabiła mnie horda szczurów w kanałach nuln.Tym bardziej była to dla mnie zaskakująca śmierć,że od jakiegoś czasu radziłęm sobie dobrze nawet z dużymi grupami atakującymi mnie tam jednocześnie.mam wręcz wrażenie,że te szczury levelowały wraz ze mną...

Nie oczekuje, ze ktos mi poda na tqcy rade jak uniknac smierci, raczej interesuje mnie jak psyychicznie sobie z czyms takim radzicie.Ja postarałem sie znalezc dobrą stronę- na początku gry nie ustawiłem najważniejszych współczynników, w które ma iść doświadczenie, więc dużo zmarnowało się na inteligencję, mądrość i odwagę- teraz mam to szansę częściowo odzyskać.To mi dodało trochę chęci do gry.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gorgun »

Dużo zależy od sprzętu, którego używasz, a chyba jeszcze więcej po prostu od szczęścia - czasami skończysz przeciwnika będąc w świetnej kondycji mając szczęście, a mając pecha w ogóle nie dasz rady go zabić.
Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok »

A w przypadku szczurów jeszcze od tego, czy włączy im się ucieczka xD
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gniot »

Srednia raz na 9 miesiecy padam... a sposob ? zmieniam sobie zawod na inny :lol: nastepny w kolejce bedzie.... hmm hmm nozownik 8-)
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vayneela »

Gniot, moze zielarz? ;)

v.
Awatar użytkownika
Ernard
Posty: 37
Rejestracja: 16 mar 2009 00:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ernard »

Myślę, ze dobrym sposobem na unikanie śmierci jest wykorzystywanie mechaniki muda, i zakanczanie/zrywanie w kazdych okolicznosciach które mogą prowadzić do zgona postaci.


Pozdrawiam.
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Raglak »

@Ernard:
Nalezy zaznaczyc, ze podczas walk z graczami ta sztuczka udaje sie tylko w przypadku nieudolnosci prowadzacego druzyny przeciwnej. Dobrym przykladem takiego nieudacznika jest na przyklad Ulav.
Zablokowany