Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Albo to zmyśliłeś, albo zgłoś błąd.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Maylinne »

Jeśli była jakaś zmiana to właśnie w tę stronę, że prowizja przy wyciąganiu przestała być pobierana. Ja otrzymuje w banku tyle ile chciałam.

Kod: Zaznacz cały

pobierz 5 zlotych monet
Otrzymujesz 5 zlotych monet.
Masz przy sobie piec zlotych monet.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Gleanevall pisze:Albo to zmyśliłeś, albo zgłoś błąd.
Zglosic blad z przed 10 lat? :D
Na te sytuacje zwrocilem wowczas uwage kiedy brakowalo mi cos tam drobnicy do jakis zakupow, i ciagle dobieralem monety, bo nie chialem miec zadnych monet po zakupach, ani wracac do banku z reszta wydana w sklepie.

Dzis moze to wygladac inaczej, w wielu kwestiach zmienila sie koncepcja gry.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Od jakiegoś dłuższego już czasu, prowizja jest pobierana tylko przy wpłacie. Wcześniej była pobierana przy obu operacjach.

10% od 84 mithryli to 8 mithryli i 40 złota, czyli pozostałe 90% czyli 75 mithryli, 60 złota trafia na konto.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Herenvarno: mam nieodparte wrażenie, że wypisujesz te cudowne pomysły i problemy bez kontaktu z Arkadia. Może kiedyś grałeś.

btw: pisze się sprzed
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Zurwen pisze:Od jakiegoś dłuższego już czasu, prowizja jest pobierana tylko przy wpłacie. Wcześniej była pobierana przy obu operacjach.

10% od 84 mithryli to 8 mithryli i 40 złota, czyli pozostałe 90% czyli 75 mithryli, 60 złota trafia na konto.
Dzięki za odpowiedź. Czytając odpowiedzi, już się bałem, że bank pośle mnie z torbami i że zdeponowanie pieniędzy w nim było największym błędem w życiu mojej postaci. 10% tylko przy wpłacaniu jest całkiem rozsądne, acz poczułem, jak mi się wąż w kieszeni wierci jak mi zabrali prawie 10 mithryli.

Inne pytanie, nieco mniej durne:
Na kilku lokacjach udało mi się znaleźć zioła po trzy razy na każdej (przypadkiem mi się komenda wpisała po raz trzeci i okazało się, że jednak się da). Od czego to zależy? Mentale mam już dość wysokie, więc może od nich? Czy po prostu jak na danym terenie od bardzo dawna nie było zielarza żadnego to można znaleźć o wiele więcej ziół? Mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za pytanie dotyczące szczegółów mechaniki MUDa. Jeżeli tak - nie odpowiadać.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Ropuk pisze:Herenvarno: mam nieodparte wrażenie, że wypisujesz te cudowne pomysły i problemy bez kontaktu z Arkadia. Może kiedyś grałeś.

btw: pisze się sprzed
Drobna dygresja osobista, nie powinienem odpisywac tutaj, jednak niekiedy nie wypada nie umiescic odpowiedzi publicznie.
W innym temacie odpowiadales na moj post w ktorym jasno napisalem "nie gram w Arke juz od kilku lat, forum sledze systematycznie"
Sporo sie na arce zmienia, lecz wiekszosc pozostaje bez zmian.
Dlatego raczej nietrudno jest dac dobra odpowiedz, jednak pamiec ludzka jest zawodna i kilka szczegolow moze umknac w natloku codziennosci.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

To po co wypisujesz 'porady', skoro nie grasz? Nikt Ci nie broni wyrażać poglądów i w ogóle być nadal częścią społeczności, ale nie wypowiadaj się może łaskawie o sprawach, co do których nie masz pewności, że wiesz?
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Werbat pisze:To po co wypisujesz 'porady', skoro nie grasz? Nikt Ci nie broni wyrażać poglądów i w ogóle być nadal częścią społeczności, ale nie wypowiadaj się może łaskawie o sprawach, co do których nie masz pewności, że wiesz?
Wer... Dotyczy tez to Twoich wypowiedzi (ktore nie wnosza zadnej merytorycznej wartosci, w kwesti konkretnych zagadnien, w roznych tematach tego zacnego FORUM )(nawiazuje do podkreslonej czesci Twojej wypowiedzi).
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Kelebros
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2014 18:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kelebros »

Kolejne podstawowe pytania :) Na co wpływają:
- stopień najedzenia i ugaszenia pragnienia?
- stopień upojenia alkoholowego (z tego co pamiętam to odwaga rosła, ale chciałbym to potwierdzić :)
- mana ?
- mądrość i inteligencja

Oraz jak działają "punkty życia"? Jeżeli jestem w świetnej kondycji to znaczy, że mam 100% czy np. 90-100% zdrowia postaci ? :)
Zablokowany