Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Morholt »

Dymhard pisze:Czy speedwalking jest 'legalny' w Arkadii ?
Zalezy co rozumiesz pod tym pojeciem. Jezeli przebiegniecie X lokacji za jednym kliknieciem w mape to tak - jest legalny. Jednakze w kontekscie niedawnych (ile to, rok, dwa?) zmian jest to wysoce nieefektywne.
Canholt
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2012 09:56

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Canholt »

Czy po zmianie zawodu z trapera na przepatrywacza umiejętności, które są w obydwu zawodach spadną mi do poziomu pierwszego tygodnia treningów przepatrywacza?
Może żeby było jaśniej. Obydwa zawody uczą tropienia. Nie pamiętam dokładnych wartości, ale powiedzmy, że um tropienia gp kończy się na pobieżnie. W traperze mam wytrenowane do, załóżmy, nieźle. Przepatrywacz też szkoli do poziomu nieźle. Czy przy zmianie zawodu cofnie mi do pobieżnie+1 (szkolonego przez trenera przepatrywaczy w pierwszym tygodniu)? Czy może już zostanie to nieźle?
Wartości sobie pozmyślałem, więc mogą się nieco mijać z prawdą.

Re down:
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź na moje pytanie.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2012 12:55 przez Canholt, łącznie zmieniany 1 raz.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Jeśli są wspólne to nie spadną. Jeśli maksymalny próg w nowym zawodzie jest wyższy lub taki sam to zostaną na tym samym poziomie. W przypadku gdy maksymalny próg jest niższy w nowym zawodzie to umiejętność spadnie do maksymalnego jej progu.
Ari
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2012 18:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ari »

Czy siła bojowa jest wyliczana na podstawie umiejętności, które mogę wytrenować, czy które mam wytrenowane? Czytałem gdzieś na forum, że mechanizm wyliczający siłę bojową postaci stosuje tą drugą metodę, ale mógłby ktoś to potwierdzić? W tym temacie mam jeszcze dwa pytania:

a) Czy tarczownictwo i walka dwiema brońmi wykluczają się nawzajem w tym kontekście?

Załóżmy, że trenuję tarczownictwo na poziomie GP(pobieżnie), biorę zawód masowy w dualu(nie oferujący mi tarczownictwa np. fanatyk) i zdobywam walkę dwiema brońmi na wyższym poziomie. Czy moja siła bojowa w takim scenariuszu(kiedy dobywam dwóch broni) jest wyższa, niż gdybym przed wzięciem zawodu masowego nie trenował tarczownictwa?

b) Dodatkowo jeśli system bierze pod uwagę tylko umiejętności, które mamy wytrenowane pojawia się następne pytanie. Czy mechanizm wyliczania siły bojowej postaci uwzględnia jaki typ broni mam dobyty w przypadku różnego stopnia wytrenowania odpowiednich umiejętności?
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Do siły bojowej liczą się umiejętności wytrenowane:
viewtopic.php?f=4&t=18&start=4310#p20230
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

a) tak, z wykluczających umiejętności (6 broni, dual-tarcza) liczona jest ta najwyższa,
b) nie.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Witam.
Gram w Arkadię dosyć krótko, więc przepraszam jeśli będzie to głupie pytanie ;)
Czy możliwość wyrobienia sobie pochodzeniówki "aen Dol Blathanna" została "zawieszona"? Jestem sobie moim nowym elfem (stary nadal istnieje, lecz nie gram nim z pewnych przykrych incydentów) u elfa zajmującego się nadawaniem
elfom właśnie tego pochodzenia. Pytaj się go normalnie o pochodzenie, a ten oczywiście normalnie tam prawi i pyta się w końcu czy chce też należeć (rozmowa inaczej wyglądała, ale to tak w skrócie :) ).
No i tutaj zaczyna się problem. Nie mam zielonego pojęcia jak mu odpowiedzieć!
próbowałem potwierdzać, kiwać głową, skinąć na niego głową, nawet powiedzieć zwyczajne "tak", itp. Ale ten nie reaguje.
Czy jest taka możliwość, że to jest na dzień dzisiejszy nie możliwe? A jeśli nie (bo obstawiam, że nie) to czy mogę prosić o choć małą podpowiedź co mu odpowiedzieć ;) ?
Z góry dziękuję! :)
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

A samo 'potwierdz'?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Elernai pisze:Witam.
Gram w Arkadię dosyć krótko, więc przepraszam jeśli będzie to głupie pytanie ;)
Czy możliwość wyrobienia sobie pochodzeniówki "aen Dol Blathanna" została "zawieszona"? Jestem sobie moim nowym elfem (stary nadal istnieje, lecz nie gram nim z pewnych przykrych incydentów) u elfa zajmującego się nadawaniem
elfom właśnie tego pochodzenia. Pytaj się go normalnie o pochodzenie, a ten oczywiście normalnie tam prawi i pyta się w końcu czy chce też należeć (rozmowa inaczej wyglądała, ale to tak w skrócie :) ).
No i tutaj zaczyna się problem. Nie mam zielonego pojęcia jak mu odpowiedzieć!
próbowałem potwierdzać, kiwać głową, skinąć na niego głową, nawet powiedzieć zwyczajne "tak", itp. Ale ten nie reaguje.
Czy jest taka możliwość, że to jest na dzień dzisiejszy nie możliwe? A jeśli nie (bo obstawiam, że nie) to czy mogę prosić o choć małą podpowiedź co mu odpowiedzieć ;) ?
Z góry dziękuję! :)
Potwierdzenie/skinięcie powinno zadziałać. Jeżeli nie działa, proszę zgłosić błąd, najlepiej z dokładnym opisem sytuacji (log?). Chociaż podejrzewam, że wszystko jest ok.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Niestety, skinięcia i potwierdzenia nie zadziałały, więc zgłosiłem już błąd :cry: . Dziękuję za pomoc raz jeszcze!
Zablokowany