Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Na pierwsze pytanie: tak. Tak nawiasem to chyba jedyne pochodzenie, którego można się "pozbyć".
Na drugie: niziołek to nie inna rasa jak półelf (a inna nazwa tej samej rasy).
Awatar użytkownika
Esti
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2010 23:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esti »

Wiec nie moge sobie byc po prostu bezpanskim niziolkiem? Musze miec nazwisko? Hmpf.


Dzieki za odpowiedz :)
Ruben

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ruben »

Od początku grania na MUDzie spotykam się z irytującym faktem. Każdy klient jakiego instaluję traci połączenie z serwerem po kilku minutach. Jest jakis sposób by temu zaradzić?
Hattori
Posty: 27
Rejestracja: 06 lip 2010 18:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hattori »

Re Ruben:
Mi pomogła zmiana routera :)
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Violla »

Odnośnie niziołków wtrące tylko - że to głupie, że wraz z odrzuceniem nazwiska od Woodiego przestaje się być niziołkiem. Halfling ma możliwość bycia halflingiem z Imperium, Tilei a nawet Novigradu, jesli mu się zamarzy.
Ale niestety tak jest, wraz z odrzuceniem nazwiska u Woodiego traci się możliwośc bycia niziołkiem i nie można po raz kolejny go nabyć.

Bo Woody dość wrażliwy jest na zdradę swojego rodu.

Ps A bezpanskim niziołkiem i tak się jest - tak czy owak.
Tyle że z nazwiskiem (które jak mi sie zdaje ważne winno być dla niziołka).
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Awatar użytkownika
Esti
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2010 23:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Esti »

No niby tak, ale jesli mojej postaci pasuje byc niziolkiem ale z pochodzeniem innym niz to dajace nazwisko to juz jest problem, wiesz, chodzi glownie o emotki. Sa takie ktore mi do postaci pasuja idealnie ale nie moge ich miec bo musze miec nazwisko od Woodego. Troche ogranicza to moj pomysl na postac.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Elorn »

Z innej beczki - odn. Obieżyświatów. Po jakim mniej-więcej czasie powinny się pojawić pierwsze oznaki zdobywania doświadczenia?

Dostałem nowiutkie zawiniątko na mapy. rozwój był włączony. Przeszedłem z tym czymś przy pasie naprawdę dużo traktów (postanowiłem jak najwięcej chodzić pieszo, w stylu Urbimo-Kraina Zgromadzenia ze zwiedzaniem zakamarków,Novigrad-Eldar etc.), w tym trakty wcześniej przeze mnie nie zwiedzane, chodziłem przez jakieś 2 tygodnie. Żadnych zmian, żadnych efektów. OK, pomyślałem, może jestem niecierpliwy. Ale przecież prawie przy każdym logowaniu miałem komunikat, że poczyniłem nieznaczne postępy w poznawaniu świata.

Zgłosiłem błąd, na wszelki wypadek. Odczekałem tydzień.

W pewnym momencie dowiedziałem się, że węgielek i mapa nie przetrwają Apokalipsy...? Po apoce pojawiły się znowu.

Pomyślałem, że wyrzucę i spróbuję jeszcze raz. Na "obwyrzuc" system zareagował "obzaloz <co>?".

Zgłosiłem i to. Odczekałem tydzień. Wciąż podróżując jak najwięcej. Po tygodniu spróbowałem wyrzucić (zmian nie było, postępów też). "obwyrzuc" zaowocowało wyrzuceniem zawiniątka i wystąpieniem błędu krytycznego... Który znów zgłosiłem.

Moje pytanie: czy na podstawie mojej rozwlekłej opowieści można wywnioskować, że postęp powinien ruszyć się chociaż trochę i że jego brak był wynikiem błędu?
(zakładam, że jeśli tak, to i tak nie odzyskam od Wizów doświadczenia obieżyświatowego, ale chciałem mieć satysfakcje :D).

W ogóle coś dziwnego. Lata temu grałem dużo i nic, żadnych problemów. Teraz wydaje mi się, że jestem najbardziej znaną Czarodziejom postacią, bo ciągle jakieś błędy zgłaszam (nie takie na czuja, tylko w większości ewidentne). :)
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulik »

Poziom zawiniatka/tuby skacze co (plus-minus) dwukrotne ogromne postępy światopoznawcze (obpostepy). Jeśli chodzi o to jakie postępy wpadają... z tym jest różnie, na niektórych expowiskach można nabić ogromne, na innych w ogóle nie ma obexpa. Podobnie z miastami, traktami, lasami i resztą.

Trzeba chodzić, czytać opisy, oglądać i wcześniej czy później konkretne postępy wpadną. A jak 'przeczyta' się 80% Arki to i mapnik wpadnie* ;)


* nie dotyczy tych co podle wykorzystali błąd i chodzili tylko traktami z włączonymi długimi opisami. Żeby wam te mapniki pozabierano ;p
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aphazel »

Hehe, Elorn. Dobre :D

Mama i węgielek już tak są zakodowane, że nie przetrwają, ale po zalogowaniu na nowo ładowane są przez obiektu tuby (zawiniątka). Taka tego uroda i nie ma się czym przejmować.

Jak to jest z tymi postępami, to sam nie wiem do końca. Ja np. czekałem bardzo długo aż moje zawiniątko przestanie być pachnące świeżością, mimo, że korzystałem z przepisów rzucanych tutaj na forum. Zacytuję z pamięci:
Łazić po arce w włączonymi długimi opisami lokacji. Najlepiej niespiesznie lub marszem, bo jak za szybko, to nie zadziała. W każdej lokacji próbować jak najwięcej ob <costam>, bo to jest więcej "punktowane" i szybciej lecą obpostepy.
Mi te przepisy jakoś niespecjalnie pomogły. Raczej zdaje mi się, że trzeba posiedzieć trochę w jakichś trudnodostępnych okolicach. No ale głowy nie dam.
Volmar
Posty: 37
Rejestracja: 26 kwie 2009 14:16

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Volmar »

Obieżyświatoexp najlepiej skacze na trudnodostępnych expowiskach, ewentualnie na pierwszych poziomach można chodzić po wszelakich traktach, tylko z tego co widzę należy odwiedzać różne krainy bo jak się chodzi po tym samym to przestaje rosnąc (co jest logiczne).

Ruben:
Miałem podobny problem, cały czas mnie rozłączało - musiałem zmienić ruter i bramke do VoIP.
Zablokowany