Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Pusta? Obecnie sklepy po dość krótkim czasie 'resetują' się do swojego standardowego asortymentu. Wcześniej były zapychane złomem i nie dało się kupić towarów, które były zaplanowane do bycia dostępnymi w nich.

Ponadto jako że złom na ziemi niszczeje, bardziej opłaca się wynająć wóz i zawieść do sprzedania w Cechu niż opylać na miejscu na sztuki.

Zresztą zawsze złomiarstwo, zwłaszcza detaliczne, było jedną z mniej dochodowych dróg zarobkowania, w porównaniu z rybami czy paczkami (chyba że właśnie ktoś sprzedawał na całe worki/wozy w Cechu).
Ithileariel
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013 22:26

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ithileariel »

chodzi mi wlasnie o to, ze nie ma w nich nic poza tym standardowym wyposarzeniem. dawniej wsrod tego zlomu czasem mozna bylo znalesc cos przyzwoitego, a ten "defaultowy" sprzet tez raczej nie jest za dobry.
mozesz powiedziec cos wiecej o tych wozach? czy pytac na arce? ;)
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Można wynajmować wozy, które działają jak przenośne skrzynie o dużej pojemności. W części miast (m.in. Novigrad i Nuln) są wozownie, gdzie mozna takowy wypożyczyć. Cena to 25 zlotych monet + 1 mth kaucji. Zwrotna jeśli zwrócisz w ciągu 6 godzin (rzeczywistych), jeśli po tym czasie otrzymasz jedynie 25zl. W ciągu tych 6 godzin wóz też przetrwa Apokalipse.

Jeśli chodzi o dobry sprzęt - w Novigradzie w sklepach Cechu Kupieckiego (trzy pomieszczenia na południe od cechowej wozowni) Kupcy wystawiają po odpowiednio wyższych cenach przebrany towar wysokiej jakości (wg. kupieckiej oceny). Możesz tam wyposażyć się w sprzęt nie gorszy niż zrzeszeni w stowarzyszeniach (czasem, bardzo czasem, dostępne są nawet magiki - niestety, z racji ograniczonego czasu 'istnienia' magicznych przedmiotów nie opłaca się wystawiać bo często znikną zanim znajdzie się zainteresowany takowym - więc czasem trafiają tam po niskich cenach magiki z demobilu, takie które nie przetrwają Apsy ale można do niej jeszcze nimi pomachać, a czasem nowe na które nie było chętnych).

edit:
PYTANIE:

Czy pamięta ktoś kiedy i w związku z jakimi konkretnie zmianami na MUDzie zostało ukute satyryczne pojęcie WPUŻA (Wielkiego Planu Urealnienia Życia Arkadyjskiego)? Z czystej historycznej ciekawości pytam.
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Seren »

Narodziny WPUAŻu - grudzień 2004
WPUAŻ II - wierzgnięcie w ramach reaktywacji

Prawdę mówiąc nie mam pewności, ale wydaje mi się, że natchnieniem dla Wielkiego Planu były zmiany w zmęczeniu. Na samym początku ktoś popełnił błąd przy współczynnikach i postacie męczyły się do całkowitego wycieńczenia po dwóch krokach na zwykłym trakcie.
Aczkolwiek mogę się mylić, bo to dawno było..

Edit: Mylę się, o reformie męczenia się jest na ostatniej stronie tego pierwszego topicu. To w sumie nie pamiętam.. chyba tak po prostu nam się z siostrą wymyśliło. ;)
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Merkava pisze:Jeśli chodzi o dobry sprzęt - w Novigradzie w sklepach Cechu Kupieckiego (trzy pomieszczenia na południe od cechowej wozowni) Kupcy wystawiają po odpowiednio wyższych cenach przebrany towar wysokiej jakości (wg. kupieckiej oceny). Możesz tam wyposażyć się w sprzęt nie gorszy niż zrzeszeni w stowarzyszeniach (czasem, bardzo czasem, dostępne są nawet magiki - niestety, z racji ograniczonego czasu 'istnienia' magicznych przedmiotów nie opłaca się wystawiać bo często znikną zanim znajdzie się zainteresowany takowym - więc czasem trafiają tam po niskich cenach magiki z demobilu, takie które nie przetrwają Apsy ale można do niej jeszcze nimi pomachać, a czasem nowe na które nie było chętnych).
Niezla reklama, ale jak juz odpowiadasz to moglbys byc konkretniejszy.
1) Poza wymienionymi sklepami jest jeszcze aukcja w Urbimo oraz Nuln.
2) Sprzet ze sklepow cechowych jest sredni/dobry, wiec juz nie koloruj.
3) Magiki - albo pierscionki od jezyka albo kilof - nic innego nie widzialem :D
4) Ostatnimi czasy wizowie znalezli chwile na poprawienie kowali, wiec mozna spokojnie sobie wykuc dobrej jakosci sprzet.
Farandar
Posty: 70
Rejestracja: 14 cze 2009 17:26

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Farandar »

Popieram Coroniusa. Kupiecka ocena mi została i widziałem tam w 99% kiepski sprzęt.
"Pamiętajcie, proszę, że gdzie rządzi nieład, tam upada handel."
Terry Pratchett
Aru
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2013 18:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aru »

Nie demonizować jest też dobry sprzęt. W każdym stowarzyszeniu są plusy i minusy. Na upartego można zrobić fajną grupę nie będącą stowarzyszeniem, i też się dobre bawić. Zwłaszcza w dobie zawodów po odejściu ze stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

Aru pisze:[...]Zwłaszcza w dobie zawodów po odejściu ze stowarzyszenia.[...][/b]
Kolejny argumet za tym, żeby obciąć zawody.
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Farandar pisze:Popieram Coroniusa. Kupiecka ocena mi została i widziałem tam w 99% kiepski sprzęt.
A jak często sprawdzałeś? Bo jeśli wtedy kiedy Mistrzyni nie ma, to cóż. A jak ona jest, to minimum dopuszczalne np dla broni to 10/10, wszystko co ocenia niżej jest wycofywane.

Fakt, jest również aukcja w Urbimo (na której można kupić zwykle pięć identycznych płaszczy, trzy identyczne koszule i komplet z ogra) oraz aukcja w Nuln (czasem ciekawe rzeczy ale też kiepski wybór).

edit:
Coronius: Ceny są dyktowane przez rynek. Towar jest wystawiany za tyle, za ile zejdzie. Szmelc może dla Ciebie, dużo osób kupuje i jest zadowolonych, nie każdy jest szefem stowarzyszenia i na pstryknięcie ma co zechce. A ja akurat sam nie raz w tym sklepie kupowałem, i tą postacią, i innymi.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2013 23:30 przez Merkava, łącznie zmieniany 1 raz.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Coz. Nie kazdy ma 4 sklepy. Niektorzy maja jeden i wola na nim wystawiac cos wartosciowego niz szmelc, ktory potem jest na forum reklamowany jako 'bardzo dobry'. A tlumaczenie 'sciagamy zle' tez nie bardzo do mnie przemawia, bo 3/4 rzeczy tam wisi caly czas i nie widac nic nowego.
I wez sie nie tlumacz, bo tam macie taki porzadek ze rzeczy ze sklepu novigradzkiego wystawialiscie z przebiciem o jakies 10 zlota.
Zablokowany