Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Vorid
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2009 07:52

Re: Cech Kupcow Novigradu

Post autor: Vorid »

1. Poszukaj siedziby Cechu w Novigradzie, tam na kartce beda imiona urzedujacych kupcow. Pokrec sie w okolicy, to na pewno ktorys Ci sie przedstawi i bedziesz mogl utrzymywac kontakt listowny. Nie ma jako takiego 'przejrzyj'.
2. Wziales AJ, miales 2 treningi, jak wyidlujesz 5h w tygodniu to w poniedzialek wskoczy dalsza partia umow.


P.S.

Jest topic z pytaniami ten i tak zamkna.
Vesalis
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2012 01:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vesalis »

Witam, chciałbym się zapytać, jak mogę zdobyć 1 pochodnie w Nuln. Chce iść na szczury, żeby zarobić trochę grosza, a nie mogę znaleźć pochodni. Mam jeszcze pytanie co do urny w świątyni, nie wiem jak z niej wyjmować rzeczy.

Nie mówiąc już nawet o fakcie zamkniętych bram... ale domyślam się ,że po prostu podróż między miastami możliwa jest tylko promem lub jakimś pojazdem.

To chyba na razie tyle... resztę problemów postaram się sam rozwiązać :)
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Vesalis pisze:Witam, chciałbym się zapytać, jak mogę zdobyć 1 pochodnie w Nuln. Chce iść na szczury, żeby zarobić trochę grosza, a nie mogę znaleźć pochodni. Mam jeszcze pytanie co do urny w świątyni, nie wiem jak z niej wyjmować rzeczy.

Nie mówiąc już nawet o fakcie zamkniętych bram... ale domyślam się ,że po prostu podróż między miastami możliwa jest tylko promem lub jakimś pojazdem.

To chyba na razie tyle... resztę problemów postaram się sam rozwiązać :)
1. Pochodnie kupisz w sklepie na wschodzie Nuln.

2. Z urny wyjmujesz rzeczy komendą "wez" na przykład: wez miecz z urny

3. Zamknięte bramy otwierasz komendą "uderz we wrota/brame". Są trakty, lasy, pustkowia, góry, jeziora, morza itd. Świat jest ogromny, nie będziesz się nudził.

Przydatny link do strony z mapą Arkadii: http://mudy.republika.pl/

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Vesalis
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2012 01:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vesalis »

1. Nie mam jeszcze kasy, może dostane trochę jak oddam list kapłanowi.
2. hmmm... może to ja coś źle wpisywałem, ale mam wrażenie, że to nie działało. Upewnię się jutro. Kapłan mówił coś, że muszę odłożyć przedmioty do urny, gdy będę wychodził z miasta :( szkoda.
3 Fajnie, może tam będzie trochę kasy :)
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Vesalis pisze:1. Nie mam jeszcze kasy, może dostane trochę jak oddam list kapłanowi.
2. hmmm... może to ja coś źle wpisywałem, ale mam wrażenie, że to nie działało. Upewnię się jutro. Kapłan mówił coś, że muszę odłożyć przedmioty do urny, gdy będę wychodził z miasta :( szkoda.
3 Fajnie, może tam będzie trochę kasy :)
Istnieje więcej sposobów zarobku. Możesz nosić paczki na chwilę obecną, żeby opłacić sobie pochodnie, a potem u szczurołapa ciała szczurów sprzedawać.

Rzeczy, które wziąłeś z urny nie musisz odkładać z powrotem. Ważne jest jednak, żebyś dawał coś w zamian. Nie tylko Ty korzystasz z tej urny, ale też inni :)

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Korin
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2012 17:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Korin »

Pytanie ściśle teoretyczne:

W zasadach zostało napisane, że nie jest dozwolone "granie jedną postacią przez więcej niż jedną osobę". Czy jednak osoba kończąca definitywnie swoją przygodę w Arkadii może odstąpić swoje konto komuś innemu?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Wraz ze skrzynka e-mail do ktorej jest konto przypisane?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Korin
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2012 17:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Korin »

pytanie bylo teoretyczne - chcialem poszerzyc swoja wiedze:)

Zeby zaspokoic moja nieskonczona ciekawosc mam kolejne pytania:

1.czemu komenda:
ob wszystkie ciala
-w przypadku jednego ciala pokazuje jego zawartosc
-w przypadku wielu cial pokazuje tylko opis ciala

2. Istnieje mozliwosc porownania sie z pierwszym wrogiem, drugim wrogiem itp. Czy istnieje podobna ogolna mozliwosc porownania sie z kolejnymi postaciami na lokacji bez podawania ich rasy? Bo niestety porownaj sie z pierwsza osoba nie dziala..
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhogrin »

Korin pisze:pytanie bylo teoretyczne - chcialem poszerzyc swoja wiedze:)

Zeby zaspokoic moja nieskonczona ciekawosc mam kolejne pytania:

1.czemu komenda:
ob wszystkie ciala
-w przypadku jednego ciala pokazuje jego zawartosc
-w przypadku wielu cial pokazuje tylko opis ciala

2. Istnieje mozliwosc porownania sie z pierwszym wrogiem, drugim wrogiem itp. Czy istnieje podobna ogolna mozliwosc porownania sie z kolejnymi postaciami na lokacji bez podawania ich rasy? Bo niestety porownaj sie z pierwsza osoba nie dziala..
Ad 1. Nie wiem. Polecam 'ocen ciala'.
AD 2. Możesz używać płci zamiast rasy, 'porownaj sie z ... mezczyzna / kobieta'. Ale takie coś, co by wyłapało wszystkie postaci, chyba nie istnieje..
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

W sumie dziwne, dlatego, że jak leży na podłodze np. 10 toreb to można jedną komendą do wszystkich zajrzeć.
Zablokowany