Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Kristofix
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2012 19:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kristofix »

Witam was :)

Mam pytanie dotyczące pomocy na poczcie w Nuln.

Wykonuję zadanie 2, jednak przebiegłem całe Karak Varn wzdłuż i wszerz, jednak nie mogę znaleść Khadina Khamana. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jak go znaleźć?

Z góry dzięki za pomoc,

Kristofix
Slain
Posty: 93
Rejestracja: 23 maja 2012 21:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Slain »

Wygląda na to, że masz nieaktualny zbiór zadań... Na poczcie w Nuln nie zlecają już dostarczenia listu Khadinowi, tylko komus innemu. Polecam jednak od czasu do czasu przeczytać, to co mówi zlecający zadanie.

Pozdrawiam
Ghardrim
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2012 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ghardrim »

Heja,

Chciałbym wiedzieć, czy żeby dołączyć do pochodzeniówki z KZ to trzeba najpierw halfem języka się nauczyć?
Pytanie jest trochę z oczywistą (tak jakby) odpowiedzią, bo npc:
"Vertion mowi: Najpierw po halflinsku naucz sie dobrze mowic."
Ajka

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ajka »

Ghardrim pisze:Heja,
"Vertion mowi: Najpierw po halflinsku naucz sie dobrze mowic."
Widac wziales wczesniej jakies inne pochodzenie. Jesli KZ jest pierwszym ktore bierzesz (pod warunkeim ze jestes halfem, nie wiem czy w ogole to pochodzenie jest dostepne dla innych ras), to nie musisz znac jezyka, automatycznie z oplaceniem pochodzenia pojawia sie on w umiejetnosciach.
Ghardrim
Posty: 39
Rejestracja: 05 mar 2012 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ghardrim »

Dzięki - jest dokładnie tak jak mówisz ;) To już wiem co robić
Talon
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2012 17:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Talon »

Gram trzeci dzień, przeczytałem forum od strony 550 i nie znalazłem informacji które mnie interesuje nawet na arkadia wiki... mianowicie czy mogę wziąć AJ inny niż ten który jest połączony w opisie z zawodem masowym. NP. Milicjant bretoński a potem gladiatora? Pozdrawiam. i z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

Talon pisze:Gram trzeci dzień, przeczytałem forum od strony 550 i nie znalazłem informacji które mnie interesuje nawet na arkadia wiki... mianowicie czy mogę wziąć AJ inny niż ten który jest połączony w opisie z zawodem masowym. NP. Milicjant bretoński a potem gladiatora? Pozdrawiam. i z góry dziękuje za odpowiedź.
Jak najbardziej możesz. Po prostu jeśli weźmiesz zawód powiązany (w tym przypadku miecznika po milicjancie) będziesz miał już naliczoną część stażu (1/3? 1/4?) i będziesz mógł trenować umiejętności na dużo wyższym poziomie. Tymczasem w zawodzie gladiatora będziesz musiał trenować praktycznie od zera.

Na szczęście AJ dosyć łatwo wziąć, wytrenować, przetestować i ewentualnie zmienić, więc na razie nie musisz się tym specjalnie przejmować. Weź AJ który Ci najbardziej pasuje.
Talon
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2012 17:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Talon »

Dzięki za powyższą wyczerpującą wypowiedź. Mam kolejne pytanko, może trochę dziwne ale ciekawość bierze górę. Chodzi mi o bronie drzewcowe... wcześniej na forum wyczytałem, że strażnik jest dobrą pod względem drużynową postacią ale ma ograniczoną siłę ofensywną. Zastanawia mnie więc postać miecznika, która ma podobne umiejętności bojowe polega na dwuręcznych mieczach w większości i ta jako taka jest określana mianem iż nie tylko w drużynie ale i samemu potrafi poradzić sobie z graczami i mobami, a strażnik ma problem... dlaczego? Czy to wina braku broni drzewcowych odpowiednich (porównywalnych) siłą ofensywną mieczom dwuręcznym czy ma niski poziom posługiwania się bronią drzewcową?

I pytanie na które pewnie nie dostane konkretnej odpowiedzi ale liczę się z tym :)... Jak zapytać się kartografa w Nuln o przystąpienie do wiadomo kogo, naprawdę próbowałem wszystkiego co mi przyszło do głowy zapytać się go, ale może jestem ograniczony w takie pomysły :D. Pozdrawiam i dziękuję za góry za odpowiedź.

Dzieki poniżej Ulav i Deli.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012 21:31 przez Talon, łącznie zmieniany 1 raz.
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulav »

Sprawdz o nauki/nauke.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

Talon - strażnik ma prawie że takie same defensywne umiejętności bojowe jak miecznik (parowanie, uniki) - różnica jest w specu - miecznik ma mocno ofensywnego a strażnik ma rozbrajanie (wytrącenie przeciwnikowi broni) plus spec lekko ofensywny w przeciwnika bez broni.

A co do walk z graczami...
W sparingach 1 vs 1 przeciwko graczom z jedną bronią strażnik z reguły wygrywa.
Na PK się nie znam - niech się PKowcy wypowiedzą.


Ps.
Są zastosowania do których strażnik jest idealny (lepszy niż miecznik) :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Zablokowany