Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bam »

Paulie pisze:
Bam pisze:Czy coś się pozmieniało przez ostatnie 3-4 lata z wejściem na bagna ghouli? Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek musiał podjąć tyle prób, żeby tam wejść. Przez ostatni tydzień gry udało mi się tego dokonać raptem raz na jakieś spokojnie ponad 100 prób.
Nie. Z wyjatkiem komend, ale przeciez nie o to pytasz. Oprocz randomu, jest tam przynajmniej jeden, istotny czynnik sprawdzany, przy przechodzeniu. Sprawdz na arce. ;-)
Kiedyś istotnym czynnikiem było zmęczenie, za co odpowiadały pewnie cechy postaci i problemem było tam wejść poniżej krzepkiego i dobrze zbudowanego chyba, że się było żółtkiem i zmęczenie było czynnikiem obcym takiej postaci. Przy aktualnych cechach mojej postaci wydaje mi się, że powinienem tam wejść bez problemu. Nie mniej jednak inne postacie kierując się na bagna w tym samym kierunku co ja i używając tej samej komendy wchodzą bez problemu i powoli zaczynam się obawiać, że może rozmiar postaci po latach nabrał na znaczeniu, a moja mała nie jest i może dlatego ma problem :lol: . Chyba, że istnieje druga/inna komenda, żeby tam wejść to w takim razie wrócę i będę szukał, a jak nie znajdę to najwyżej będę dymał przez pustkowia na te bagna :(

Stąd moje pytanie czy mechanika muda mi to teraz utrudnia czy to mój brak znajomości innej komendy żeby wejść na bagna od strony jeziorka?
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Mechanika. Rozmiar nie ma znaczenia, w tym przypadku. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Auglenn »

Paulie pisze:Mechanika. Rozmiar nie ma znaczenia, w tym przypadku. ;-)
Zawsze tylko tak gadacie :twisted:
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Nie zawsze, drogi Rudzielcu, nie zawsze. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bam »

Jako, że za moich czasów nie istniały depozyty, to chciałbym spytać, czy są one całkowicie bezpieczne? :D Tzn. można w nich bez obawy o utratę przechowywać kamienie, drogocenne przedmioty itd.?
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

re up:
Tak.
Nie schowasz w nich jednak napełnionych pojemników, ani przedmiotów, które nie przetrwają,
a do przechowywania monet dalej służą banki.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bam »

Gerdia pisze:re up:
Tak.
Nie schowasz w nich jednak napełnionych pojemników, ani przedmiotów, które nie przetrwają,
a do przechowywania monet dalej służą banki.
Paulie pisze:Mechanika. Rozmiar nie ma znaczenia, w tym przypadku. ;-)
Dzięki za informacje!
Endless learning the basics...
Obrazek
Adamson
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:01

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adamson »

Herenvarno pisze:
Coronius pisze:A jakieś dowody niż 'wydaje mi się'?
A to juz chyba dzialka Rafgarta? (jako jedyny ma "dowody" w postaci wgladu w zakodowane skrypty) tylko watpie by chcial sie podzielic "dowodami" :P
(byc moze jeszcze inni tez sa, ale nie beda udowadniac na forum)
Nie wiem czy mogę, ale chyba mam dowód. Zresztą mi się zdawało, że różnice były, choć mogły wynikać z różnych statystyk dwóch broni używanych jedna po drugiej. Ale:
Kod:
ocen miecz
Oceniasz starannie dwusieczny krotki katzbalger.
Jest to miecz o niezbyt dlugiej, prostej i obosiecznej glowni.
...
Wyglada na to, ze liczne walki wyryly na nim swoje pietno.
wycen miecz
Niemloda energiczna kobieta szepce do ciebie: Za pozbawienie cie klopotu, jakim jest dwusieczny krotki katzbalger, powinienes ty mi zaplacic, ale skoro
nalegasz, to moge ci dac co najwyzej 31 srebrnych i 26 miedzianych monet.
ocen drugi miecz
Oceniasz starannie dwusieczny krotki katzbalger.
Jest to miecz o niezbyt dlugiej, prostej i obosiecznej glowni.
...
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
wycen drugi miecz
Niemloda energiczna kobieta szepce do ciebie: Moi przodkowie wstana z grobow i beda sie ze mnie natrzasac, jezeli za dwusieczny krotki katzbalger dam ci wiecej niz 33 srebrne i 28 miedzianych monet.

---
Jeśli odkryłem wielkie tajemnice, to przepraszam. Zawsze mogę jeszcze to zdjąć jeśli coś.
Ale wynika z tego, że dla sklepikarza spada wartość uszkodzonej broni, czyli broń taka sama w sobie jest gorsza. Tak jak znoszone ubrania, które też są mniej warte po ich noszeniu.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rotkiv »

Wiadomo ze uszkodzona bron nie jest tak atrakcyjna jak nowa i przynajmniej z zalozenia winna miec krotsza zywotnosc. Stad z pewnoscia minimalna roznica w cenie. Jednak nadal wydaje mi sie, ze zepsucie nie ma wplywu na jakosc bojowa.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Bo tępy nóż kroi tak samo!
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Zablokowany