Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Atak z zaskoczenia myśliwego jest silniejszy od partyzanta, to w ogóle najmocniejszy atak z zaskoczenia ze wszystkich zawodów, które nim dysponują. Przynajmniej tak było kiedyś, nie sądzę, żeby to się zmieniło

Zielarz AJ ( innego wciąż nie ma) ma najwyższe umy jeżeli chodzi o zielarstwo. Chociaż i zielarz i myśliwy mogą zbierać zioła po nazwie, a czegóż więcej trzeba?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Odkrywca tez ma zielarstwo wysoko.
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dymhard »

W której karczmie w Imperium można zostać wyznawcą Ranalda ?
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Suvi »

Dymhard pisze:W której karczmie w Imperium można zostać wyznawcą Ranalda ?
O takie rzeczy spokojnie można, a nawet należy pytać w grze.
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

Jako, że w grze pytałem, ale jakoś nikt mi nie raczył odpowiedzieć (ze względu na to, że to też byli nowi gracze i nie wiedzieli) popytam troszku tutaj.
1-Gdzie poza murami Novigradu moglbym sie udac na typowa walke z potworami, i to takimi, które mnie nie rozniosa po pierwszym uderzeniu? - Pytam bo polazłem na cmentarz i mnie posiekały potwory, straciłem cały ekw i pare srebrniaków - a w świątyni kapłan mi zabronił więcej brać ...
2-Chcialem zejsc w Novigradzie do kanalow - ale najpierw trzeba odsunac plyte, "odsun plyte" nie dziala... nie wiem czemu, a przyszła elfka i mi odsuneła . Mam za malo wspinaczki - "troche" - a przy jakiej wartości będę mógł zejść?
3-No i mapy -czy oprócz zaprezentowanych na arkadia wiki są jakieś inne? Bo jak miasto Novigrad jest zrobione w 90% dobrze tak poza murami jest klapa. Czytalem ze w jakis klientach do muda - mapy sie same rysuja (?) - jaki byscie polecali takiemu żółtemu jak mi?
@down: Robiłem tak na mudzie Otchłań i mi się po prostu znudziło.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2011 20:59 przez Trojhan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sirius
Posty: 119
Rejestracja: 16 lut 2009 10:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sirius »

WSZYSTKIM nowym graczom w kwestii map polecam kartkę A4 w kratkę oraz ołówek. Poznacie tak świat dużo lepiej, niż z gotową mapą/mapą w kliencie. No i będziecie mieli sporo więcej radość z tego, co odkryjecie sami :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Ponadto zastrzega on sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Trojhan pisze:Jako, że w grze pytałem, ale jakoś nikt mi nie raczył odpowiedzieć (ze względu na to, że to też byli nowi gracze i nie wiedzieli) popytam troszku tutaj.
1-Gdzie poza murami Novigradu moglbym sie udac na typowa walke z potworami, i to takimi, które mnie nie rozniosa po pierwszym uderzeniu? - Pytam bo polazłem na cmentarz i mnie posiekały potwory, straciłem cały ekw i pare srebrniaków - a w świątyni kapłan mi zabronił więcej brać ...
2-Chcialem zejsc w Novigradzie do kanalow - ale najpierw trzeba odsunac plyte, "odsun plyte" nie dziala... nie wiem czemu, a przyszła elfka i mi odsuneła . Mam za malo wspinaczki - "troche" - a przy jakiej wartości będę mógł zejść?
3-No i mapy -czy oprócz zaprezentowanych na arkadia wiki są jakieś inne? Bo jak miasto Novigrad jest zrobione w 90% dobrze tak poza murami jest klapa. Czytalem ze w jakis klientach do muda - mapy sie same rysuja (?) - jaki byscie polecali takiemu żółtemu jak mi?
Ad 3. http://mudy.republika.pl/ i tam dział MAPA
Ad 2. Nie dam sobie ręki odciąć, ale troche+ coś powinieneś już zejść. A pobieżnie powinno styknąć spokojnie.
Ad 1. Tu nie znam się za bardzo. Gremliny w kanałach Oxenfurtu? (trza światło). A może szurnięci wieśniacy ze wsi na za wysypiskiem Oxen? A może stworki w Wyzimie?

Powodzenia! ;)
Ogre!
Awatar użytkownika
Wolfhard
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2011 23:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Wolfhard »

Teraz fajnie zrobili dla młodych bo na stronie głównej masz spis części zadań w Imperium/Ishtar. Na początek polecałbym próbować odnaleźć i zrobić te zadania bo dają trochę expa na początek i można troszkę pogłówkować. Na start można się trochę wybić i nie trzeba monotonnie tłuc tych słabszych potworków. I jakoś tak weselej jest, no.


Pirszy post, miałem tu nie pisać :/
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulik »

3. Możesz spróbować stworki w podziemiach Cichej Wody, opuszczonej wioski w Redani przy trakcie do Tretogoru.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Trojhan pisze:Jako, że w grze pytałem, ale jakoś nikt mi nie raczył odpowiedzieć (ze względu na to, że to też byli nowi gracze i nie wiedzieli) popytam troszku tutaj.
1-Gdzie poza murami Novigradu moglbym sie udac na typowa walke z potworami, i to takimi, które mnie nie rozniosa po pierwszym uderzeniu? - Pytam bo polazłem na cmentarz i mnie posiekały potwory, straciłem cały ekw i pare srebrniaków - a w świątyni kapłan mi zabronił więcej brać ...
2-Chcialem zejsc w Novigradzie do kanalow - ale najpierw trzeba odsunac plyte, "odsun plyte" nie dziala... nie wiem czemu, a przyszła elfka i mi odsuneła . Mam za malo wspinaczki - "troche" - a przy jakiej wartości będę mógł zejść?
3-No i mapy -czy oprócz zaprezentowanych na arkadia wiki są jakieś inne? Bo jak miasto Novigrad jest zrobione w 90% dobrze tak poza murami jest klapa. Czytalem ze w jakis klientach do muda - mapy sie same rysuja (?) - jaki byscie polecali takiemu żółtemu jak mi?
@down: Robiłem tak na mudzie Otchłań i mi się po prostu znudziło.
@Trojhan:
1) Może stworki albo gremliny w Wyzimie? Ale wcześniej proponuję zrobić parę questów. Wpadnie Ci trochę kasy i expa. A ekwipunek możesz zdobyć też sam. Na niskim poziomie nie zabijesz wprawdzie npc, który ma dobry sprzęt, ale często inni gracze zostawiają nienajgorsze uzbrojenie po zabitych przeciwnikach.
2) Zdaje się, że od pobieżnie.
3) Popularny jest zMUD, masz tam narzędzie do rysowania map zwane mapperem.
Zablokowany