Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tuna »

omg :!:
:shock: Nie jestem pewna, czy chciałam by powyższe ujrzało światło dzienne...

I sorry za offa.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Co jaki czas odnawiają się NPC? Niektóre z nich są zadziwiająco często wybijane (nie wiem czy przez graczy, czy przez inne NPCe, mniejsza z tym), co czyni dostarczenie im paczki bez udawania się na tamten świat niemożliwym...

Pytam, bo to już któryś raz, gdy przebyłem pół świata z paczką, a NPCa akurat zabito, więc nie wiem, czy czekać, czy odpuścić sobie (czyt. przebyć owo pół świata raz jeszcze i zwrócić pobraną paczkę).
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Różnie. Zależy od npca.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Kalt
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013 20:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kalt »

Werbat musi ******** od rzeczy byle post klepnąć, taki już folklor mamy.
Khazog
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2013 08:40

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Khazog »

Mikkel pisze:Co jaki czas odnawiają się NPC? Niektóre z nich są zadziwiająco często wybijane (nie wiem czy przez graczy, czy przez inne NPCe, mniejsza z tym), co czyni dostarczenie im paczki bez udawania się na tamten świat niemożliwym...

Pytam, bo to już któryś raz, gdy przebyłem pół świata z paczką, a NPCa akurat zabito, więc nie wiem, czy czekać, czy odpuścić sobie (czyt. przebyć owo pół świata raz jeszcze i zwrócić pobraną paczkę).

Nie ma sztywnego czasu odnawiania sie npcy z tego co wiem, ale generalnie jedne sie szybciej pojawiaja, drugie wolniej.
Szkoda czasu na czekanie, chyba, ze mozesz cos pozabijac w okolicy i przy okazji czekac :)
I nie wiem w którą stronę!
I nie wiem dokąd mogę dotrzeć!
Uwalniam swoją wolę
Zaczynam nową drogę.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Kalt pisze:Werbat musi ******** od rzeczy byle post klepnąć, taki już folklor mamy.
To tak nadal w temacie 'od rzeczy', znane przysłowie: 'gwiazdkowanie przekleństw jest przykre, tak abstrach*jąc'.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Kelebros
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2014 18:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kelebros »

Kolejna porcja pytań od nooba :P

Kiedyś było tak, że jak spojrzałem na innego gracza, oczywiście po przedstawieniu się, mogłem zobaczyć jego poziom. Teraz już tego nie widzę. To trwała zmiana czy zależy od którejś z umiejętności?

W Gildiach podróżniczych daną umiejętność można wytrenować tylko do poziomu pobieżnie?

Jak w praktyce wygląda trening umiejętności praktycznych? Np. targowanie się. Jeżeli w gildiach jestem ją w stanie wytrenować do poziomy pobieżnie/trochę to jest sens ładować w to całe złoto? Dajmy na to do maksymalnego poziomu trzeba pewnie wydać z 25 złotych monet. Czy to jest opłacalna inwestycja? Jak to przekłada się w praktyce na oszczędności ? :) I analogicznie inne cechy, szacowanie, ocena obiektu itd.

A tu już mega lamowate pytanie :D W sumie nie wiem czy ktoś może mi na nie odpowiedzieć. Kupiłem w mahakamie zdobiony gnomi mlot. Ewidentnie według opisu i "emocji" po dobyciu go, młot jest wyposażony w jakiś zmyślny mechanizm. Ale jednak moja postać "uważa że" młot jest dziwnie wyprofilowany i zle wyważony.
Ten mechanizm trzeba w jakiś sposób uruchomić czy korzystanie akurat z tego młota (i innych z wysokiej polki) zalezy od umiejetnosci walki młotami/poziomem inteligencji ? A może młot jest po prostu kiepski?
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Thorffin »

Poziom innego gracza zobaczysz, jeśli przedstawił Ci się I jesteś z nim w drużynie. Nie zależy to od żadnej umiejętności.

W różnych gildiach podróżniczych możesz wytrenować różne umiejętności do różnych poziomów. Na przykład - alchemii nauczysz się tylko w Nuln i to tylko na trochę. Spostrzegawczości i wspinaczki nauczysz się w różnych gildiach, ale mogą one oferować różny poziom umiejętności. Jedna wyszkoli Cie tylko do trochę, a kolejna już na pobieżnie i nawet wyżej.

Zainwestuj w eksperyment:
Idź do sklepu z ekwipunkiem i sprawdź jego ceny. Wytrenuj sobie targowanie się na ile tam będziesz chciał i wróć do tegoż sklepu.
ALBO
Zdobądź dowolny przedmiot. Wyceń go w sklepie. Wytrenuj sobie targowanie się ile tam dusza zapragnie i wróć wycenić go raz jeszcze.
I dalej, czysto TEORETYCZNIE, bo pewności nie mam:
1. Im większa ocena obiektu, tym pewniejszy będziesz, że np. lekki sztylet jest fantastycznie wyważony i zabójczo skuteczny, a nie kiepsko wyważony i w ogóle nie skuteczny. Innymi słowy - wiesz lepiej, jakiej jakości jest Twój ekwipunek.
2. Szacowanie przydaje się przy liczeniu np. monet, a także oceny wagi i objętości przedmiotu.

Subiektywnie uważam, że warto jest mieć te umiejętności, ale dopiero jak monety będą Ci zalegać i nie będziesz miał pojęcia co z nimi zrobić.

Co do młota - spytaj na Arce.
Kelebros
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2014 18:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kelebros »

Thorffin pisze:jak monety będą Ci zalegać i nie będziesz miał pojęcia co z nimi zrobić.
To tak się da? :shock:
Awatar użytkownika
Redaan
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2009 20:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Redaan »

Thorffin pisze: Na przykład - alchemii nauczysz się tylko w Nuln i to tylko na trochę.
Alchemię można trenować też w innym miejscu. Choć najwyższy poziom szkoleń jest faktycznie dostępny w Nuln.

Jako, że powszechnie udostępnione pozwolę sobie podlinkować:

Gildie Podróżnicze i umiejętności
Zablokowany