Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Z tego co wiem dalej uczy, tylko bankowo mylisz komendę. Spróbuj pokombinować z "przystąp do..." :)
Perrid
Posty: 5
Rejestracja: 01 cze 2009 18:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Perrid »

No właśnie tej komendy próbowałem: przystąp do bandy. Ale skoro daj uczy to będę dalej kombinował w końcu musi się udać :)
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

A nie ma jakiegoś minimalnego wymaganego poziomu? Odpowiedź Harrotha by to sugerowała...
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Pamiętam, że swego czasu też miałem z tym problem bo tam coś jest popieprzone i dopiero ktoś mi podpowiedział.

Spróbuj użyć 'przystap do grupy' czy coś w tym stylu. Mega mylne i nijak nie idzie się tego domyślić samemu.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Trzeba dysponować siłą na określonym poziomie (tak było za moich czasów). Może w tym tkwi problem?
Ogre!
Amethis
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013 18:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amethis »

Może ktoś mnie oświeci czy mandragora jest w ogóle możliwa do znalezienia.

Zawód: zielarz (wytrenowany na maxa)
Mentale: blyskotliwa, oswiecona
Dodatki: krwisty amulet
(a więc umy na poziomie: zielarstwo: dobrze spostrzegawczosc: dobrze)

Sytuacja na tej samej lokacji, ale testowana na kilku innych:

szukaj mandragory
Zaczynasz szukac mandragory.
Szukasz wszedzie, ale nie znajdujesz zadnych ziol.

szukaj dziurawca
Zaczynasz szukac dziurawca.
Nie udalo ci sie znalezc niczego interesujacego.

szukaj ziol
Zaczynasz szukac ziol.
Znajdujesz wonny dzwonkowaty kwiatek.


Czy wobec powyższego mam rozumieć, że:

1) mandragora tu rośnie, ale nie mam wystarczających umiejętności żeby ją znaleść
2) dziurawiec tu nie rośnie
3) rosną inne zioła

bo jeśli jest jak napisałam w punkcie 1 to znalezienie tego zielska jest zupełnie niemożliwe tak?

Amethis
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terenes »

re: Amenthis
Wedle mojej zupelnie osobistej interpretacji zielarstwa (na nizszym poziomie uma) to:

Im cenniejsze ziolo (a twoje umiejetnosci nizsze) tym mniej razy na danej lokacji mozna go znalezc. Na przyklad na pewnym poziomie zaczalem znajdowac trzy lawendy na lokacji.
Jesli jednak przedtem znalazlem na tej samej lokacji jakies inne ziolo (np dziurawiec) to juz nie moglem znalezc ani 3 ani 2 lawend, bo ow pojedynczy dziurawiec "nadszarpnal" za bardzo sumaryczna puje ziol na dana lokacje. Tak wiec w twoim wypadku nie znajdujesz madragory bo lokacja byla przed Toba "na wpol wyzbierana", nie na tyle by nie mozna bylo znalezc tam zadnego ziola ale na tyle by ziolo to nie moglo byc mandragora.
Sa jeszcze bardziej jaskrawe przyklady tego jak np gracz z wysokimi umami, mentalami itp znajduje na niemal do cna wyzbieranej lokacji oset. Moze tam znalezc ziolo ale tylko najslabsze mozliwe.

Druga mozliwosc ktora przychodzi mi do glowy jest duzo prostrza: w danej domenie moze trwac zima. Np w Ishtar obecnie trwa.

Mi sie wydaje ze zielarz umie znajdowac mandragore "po nazwie". Skoro ja na mysliwym bez amuletu znajduje je dosc czesto przypadkiem.
Amethis
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013 18:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amethis »

Sprawdzałam to w różnych miesiącach i porach roku (pomijając zime).

Poza tym próbowałam wszelkich kombinacji.
- szukanie tylko mandragory
- szukanie kilku ziół po sobie (np. najpierw mandragory, potem dziurawca, na odwrót etc)

Nawet czekałam kilka h, żeby mieć pewność, że nikt w danym rejonie się nie pokazywał i nic.

Kombinuje już naprawde długi czas. I sprawdziłam już wszystkie możliwości jakie przyszły mi do głowy. Miejsca też przeróżne.

I już nie mam pomysłu na to co robie nie tak.

Amethis
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terenes »

To w takim razie bylem w bledzie. Pozostaje szukanie a'la kosiarka to napewno kilka sie znajdzie.
Amethis
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2013 18:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amethis »

Kosiarke pozostawie innym, szkoda mi czasu na zbieranie przypadkowych ziół.
(konkretnie czasu na idl many) Poprostu wykreśle mandragore z oferty.

Szkoda tylko, że w tym zakresie zielarz to zawód który o kant dupy potłuc.
Ktoś może powiedzieć, że to tylko AJ, ale zawodu etatowego ze specjalnością znajdowania wszystkich ziół po nazwie nie zakodowano (chyba?).
Trudno.

Dziękuje za pomoc Terenesie :)

Amethis
Zablokowany