Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gryzder
Posty: 6
Rejestracja: 01 maja 2010 22:21

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gryzder »

Ale wybieraj uważnie!
Pierwsze pochodzenie można wybrać bez ograniczeń, ale jeśli będziesz chciał je zmienić na jakieś inne, dające możliwość mówienia w obcym języku, będziesz się musiał wpierw tego języka nauczyć.
Powodzenia! Fajnie widzieć, że istnieją jeszcze naprawdę nowi gracze.
Awatar użytkownika
Ninaeth
Posty: 39
Rejestracja: 28 maja 2010 22:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ninaeth »

re Urithair
Nie no, Triss była tylko przykładem xD
No ale to jak mam przy imieniu pochodzenie, to już nie mogę mieć nazwiska? W sensie pochodzenie mimo, że wybieram sama, to dopisek do imienia jest generowany automatycznie dla wszystkich :)
Oki, już łapię, po prostu sie nie da samemu sobie wykreować nazwiska, ok :P

re Gryzder
Dziękować! Ale chyba nie planuje zmieniać pochodzenia, to by trochę psuło moją postać xD Ale dobrze wiedzieć, merci :)

re Mimi
Już lepiej o nic nie pytam.

re Tararni
Tak, dzięki... :)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2010 20:53 przez Ninaeth, łącznie zmieniany 2 razy.
solidity is only a mirage
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Ninaeth: nic nie jest generowane automatycznie

Przydomki dostawane w pochodzeniówkach (chyba tak rozumiesz ten dopisek) są różnego typu:
albo nazwisko typowe dla danego regionu,
albo z JakiegośMiasta lub JakiegośRegionu,
albo syn kogoś.
Kilka daje też kombinację powyższych.

Zresztą tu sobie poczytaj:
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Po ... i%C3%B3wki
i nie zadawaj w kółko tego samego pytania


odp na poniżej:
Jest możliwość zgłaszania pomysłu w npcu dającym pochodzenie.
Jak proponowany przydomek zostanie uznany i jak się jakiemuś wizowi będzie chciało, to doda ten przydomek do dostępnej puli


edit 2:
Ninaeth pisze:re Mimi
Już lepiej o nic nie pytam.
Pytaj śmiało!
Tyle, że o rzeczy, których nie możesz łatwo znaleźć sama (a linka do wiki dostałaś już od kogoś wyżej)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2010 08:53 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tararni »

Wydaje mi sie, ze Ninaeth chodzi o mozliwosc stworzenia przez siebie oryginalnego, niespotykanego wczesniej opisu, przydomku, nazwiska. A nie o wybor z pewnej organiczonej puli.

Taka mozliwsc na arce jest, ale mocno ograniczona. Tylko niektore stowarzyszenia maja taki przywilej. Zwykly gp takiej mozliwosci nie ma.

Pozdrawiam
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Ormen
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2009 12:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ormen »

Mimi: po to jest ten topic, żeby pytać. Jeśli masz tak odpowiadać nowej osobie na mudzie, to lepiej nie odpowiadaj w ogóle.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

No ja uważam, że niektóre odpowiedzi są tutaj poniżej krytyki.Sam jestem "prawdziwym" nowym graczem ( choć mi już chyba czwarty miesiąc gry leci) , ale wciąż czuję się jak nowy.Nic dziwnego, jak nawet czasem słuchając rozmów innych graczy na arce, dokonuję nowych odkryć, które dla nich są rzeczami oczywistymi.Mimo, że gram kilka miesięcy, to naprawdę niedawno wyszedłem ze stadium postaci, której poważnie zagrażają zwykłe szczury w nuln.Zdajcie sobie sprawę, jak bardzo ta gra jest trudna dla nowych-prawdziwych nowych- dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o zadaniach, o traktach, o zmęczeniu, które ich zacznie gnębić po 24 godzinach, o zarabianiu pieniędzy, nawet o sposobie wejścia do mahakamu.Jak już ta osoba przejdzie przez ten pierwszy szok, który zapewne odsiewa większość nowych, to będzie musiała jeszcze kilka tygodni co najmniej pograć i podczas tych paru tygodni pogodzić się z tym, że minie trochę czasu, zanim zabije kogos wiecej niz szczura, ewentualnie snotlinga,tak na styk, ryzykujac życie.I proszę Państwa- taki nowy gracz, który przejdzie przez te wszystkie sita, to prawdziwy diament.Dlatego prosiłbym o więcej tolerancji w odpowiedziach.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Najwidoczniej sa osoby które odczytuja temat przewodni "Porady dla graczy"
w sposób "Pokaż jaki jesteś wspaniały + dokop niewiedzącemu".
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Dokładnie tak jest Zorridzie. Witamy na Arkadii ;]

Dlatego wszyscy się tak dziwią, jeśli pojawi się naprawdę nowy gracz. W końcu masochizm to chyba rzadka przypadłość.
To trochę tak jakby teraz zaczynać palenie. Bez sensu, to już nie w modzie, są lepsze rzeczy. Ale nie zniechęcaj się :mrgreen:
Ta gra, mimo tej całej udręki, a może właśnie dzięki niej, ma w sobie coś. A papieros jest dobry do piwa.

A jak czegoś nie ogarniasz, to poproś na arce, żeby ktoś Ci pomógl. Pewnie parę osób Cię oleje, w mają w końcu ważniejsze sprawy (wojny, wyjmowanie po razy 243043973857 tego samego magika itp), ale myślę, że znajdzie się ktoś, kto pokaże Ci co i jak. W końcu "żółtodzioby" to taki endemit, trzeba chronić, a jaka atrakcja.

Na pocieszenie dodam, że gram w to z 6 czy 7 lat i też gówno wiem o tej grze ;)
Masevoli
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2010 20:14

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Masevoli »

Jak mnie ucieszyla notka Zorrida!
Kiedy zaczynalam grac w Arke, mialam kolege ktory mi powiedzial, ze zanim sie naucze po niej poruszac minie pol roku.... Mial racje. A by swobodnie sie poruszac i mniejwiecej wiedziec co gdzie i z czym sie je to nawet rok minal. A wtedy jeszcze byla znaaaaaaacznie mniejsza.
Kolejnym sitem jest kasowanie postaci za lamanie zasad. Problem w tym, ze tych zasad sie nie czytalo, lub ignorowalo. Zatem przestroga!
Na szczescie sa gracze, ktorzy pomagaja "mlodym". Klasyk Novigradzki - Loco,w Nuln tez pare osob widzialam, co chetnie tlumaczyli o co chodzi.
Tylko niestety, ten temat porad dla graczy zrobil sie nieprzejrzysty i wspolczuje tym, ktorzy usilnie probuja przeszukac te setki stron w celu odkrycia odpowiedzi na ewentualne pytania. I jeszcze bardziej tym, ktorzy sa zniechecani.
Awatar użytkownika
Ninaeth
Posty: 39
Rejestracja: 28 maja 2010 22:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ninaeth »

Mimi pisze:edit 2:
Ninaeth pisze:re Mimi
Już lepiej o nic nie pytam.
Pytaj śmiało!
Tyle, że o rzeczy, których nie możesz łatwo znaleźć sama (a linka do wiki dostałaś już od kogoś wyżej)
Wyobraź sobie, ze właśnie nie :) Pytanie było: gdzie mogę znaleźć info, to po pierwsze, a po drugie jedynie Tararni odpowiedział mi na temat :) Się okazało, że nie ma źródła informacji o tym, bo taka możliwość nie istnieje. Czytanie ze zrozumieniem. Jeżeli nie precyzuje dobrze pytań (chociaż napisałam wyraźnie "wymyślenie przez siebie"), to proszę mi na to zwrócić uwagę, a nie odsyłać do nieadekwatnych stron i jeszcze opierniczać ;) Dziękuje i pozdrawiam, nie chce już do tego wracać ;]
solidity is only a mirage
Zablokowany