Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Hunrim: nie mieszam swiatow. Jakbys nie wiedzial, to forum jest integralna czescia arki.

Trygg: owszem, znalazlem go sam. Jak zaczynalem gre to poswiecilem kupe czasu na zmapowanie wszystkiego gdzie moglem dojsc i ogolnie na pozwiedzanie swiata.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

I tu się bardzo mylisz, ten niby smaczek odkryłem akurat sam, dlatego uważam, że miałem prawo się podzielić, choć przyznaję - nie jestem jakimś wybitnym eksploratorem arki i większości innych informacji zdobyłem przez kolegów ( choć jednak w większości w grze wbrew temu co myślisz). Co do odpowiedzi na Twoje pytania, to rzeczywiście wiem od kolegów i dlatego mimi, nie ma obaw, nie napiszę tego tutaj.

re up Nie, nie jest
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012 17:58 przez Hunrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Jest. Dlatego logujemy sie jako postacie arkowe a nie jak kiedys 'murzynzkokosem' czy inne.
Awatar użytkownika
Aylinn
Posty: 40
Rejestracja: 26 sie 2011 15:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aylinn »

Ale o co tu się kłócić.

Zamiast mówić gdzie dokładnie coś jest i kto to ma/sprzedaje, wystarczyło odesłać gracza w okolice Kaedwen. Bo mnie osobiście takie coś mocno irytuje.
Nie po to łażę sama i zwiedzam świat, tworzę własne mapy, żeby szybciej uczyć się lokalizacji poszczególnych miejsc/NPCów, żeby ktoś psuł mi zabawę w ten sposób.
Może w ogóle najlepiej zrobić FAQ i zamieścić tam wszystkie smaczki typu ukryte lokacje, nadające "smaczku" przedmioty. Zrobić wyszukiwarkę i niech sobie ludzie sami szukają, jeśli czegoś potrzebują (bo zobaczą to u kogoś na mudzie).

Kurde, co się dzieje... kiedyś za podobne rzeczy kasowali... ech! Normalnie niesmak... totalny niesmak.
* A jak nie kasowali, to zwykle inni gracze już w odpowiedni sposób takiego "sprzedającego" usadzali.

Shame on you normalnie! :cry:
Awatar użytkownika
Trygg
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2012 13:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trygg »

Ja, niejako sprawca całego zamieszania, chciałbym tylko dodać, że o ile bardzo mnie irytuje ciągłe ględzenie o psuciu gry i zbywanie magicznym zwrotem "sprawdź na arce", to biorąc pod uwagę zdanie Arkadiowiczów wypowiadających się w tym temacie, nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić, iż może rzeczywiście wystarczyło napisać coś w stylu: "ani sklepikarz, ani rzemieślnik, ale szukaj tego npca w Ishtar". Niemniej jednak stało się jak się stało i nie ma co się nad tym rozpisywać. Na przyszłość będę wiedział, żeby tego typu pytania słać do konkretnych osób, które będą skłonne w PMach odpowiedzieć mi w sposób podobny do odpowiedzi Hunrima, gdyż - być może Was zadziwię - ale nie odnajduję przyjemności w wielogodzinnym bieganiu po całym mudzie w poszukiwaniu pierdoły rzeczywiście niepotrzebnej w zwyczajnym funkcjonowaniu mojej postaci. To moje subiektywne podejście do gry, które chyba raczej nie powinno być przedmiotem dyskusji.

pozdrawiam

Re dół: Dziękówa Miuosh, przy najbliższej okazji nie omieszkam skorzystać!
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012 21:06 przez Trygg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli uważasz, że publiczna odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie zepsuje komuś grę, a mimo to chcesz mi pomóc, to czekam na PMa!
Nevare
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2009 19:27

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Nevare »

I zeby mi tu nikt wiecej nie pytal o arke! A jakby kogos korcilo zeby odpowiedziec to niech uwaza, kiedys za to kasowali!
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Trygg: możesz do mnie PeeMować. Pomogę w miarę możliwości.
Ogre!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Trygg: Następnym razem w pytaniu po prostu warto zaznaczyć, że o odpowiedź prosisz na PM. Nie ma co robić z tego afery.

Swoją drogą, ciekawy jestem listy takich właśnie "smaczków" - ciekawi mnie ile takich mniej lub bardziej erpegowych rzeczy/lokacji na Arce znam i ile znacie Wy. Tylko nie wiem czy samo wypisanie (bez lokalizacji ofc/sposobu zdobycia) takiej listy publicznie nie popsułoby niektórym przyjemności odkrycia tego samemu?
Chodzi mi o rzeczy typu (rzucam pierwsze co mi do głowy przychodzą) hamak do rozwieszenia, szmata, którą można ścierać podłogę, wiewiórka pocztowa, magiczne pomieszczenie niewiadomego pochodzenia i zastosowania ukryte w kanałach pewnego miasta, lokacja ilustrująca historię Sougivala z Sagi (aluzja do Świętego Graala - puchar wyrżnięty z jednego kawałka mlecznego opalu i wysadzany kosztownościami), i wiele innych. Co myślicie o zrobieniu takiej listy?
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulav »

Mozna zrobic na ArkadiaWiki artykul. KREW jednoroRZca?
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilane »

Jeśli chodzi o listę, to też jestem bardzo za :) Przypomina mi się sejf i kusza, sporo radochy było kiedy w końcu się udało.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Zablokowany