Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Keiser
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2010 04:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Keiser »

Anarej pisze:gdzie są jakieś powory w okolicy Nuln, na których można poexpić.
W okolicach karczmy startowej w Nuln masz wejście do kanałów (jest tam ciemno - kup pochodnie, lub lampę i olej (jak tego używać dowiesz się wpisując ?lampa i ?pochodnia)). Tam masz szczury. Później na wschód (bardzo blisko) od Nuln masz obóz snotlingów. W tych dwóch miejscach sobie poradzisz z kilkoma pierwszymi levelami. Kiedy już snotlingi będą słabym wyzwaniem, pójdź na południe od Nuln i tam szukaj.
Jak wzmocnić cechy i umiejętności bohatera.
Przede wszystkim pójdź do gildii podróżniczej. Znajduje się ona (w Nuln, gdzie jesteś) "dwa kroki na zachód i krok na północ" od poczty. Umiejętności bardziej bojowe możesz w Nuln trenować w garnizonie.
Mam też problem z zapamietaniem imion graczy. Jaką komendę wpisać?
Żadnej. Imiona osób przedstawionych zapisują się automatycznie i wraz ze zdobywanem levelejm i wzrostem cech mentalnych ilość możliwych do "upchnięcia w pamięci" imion rośnie. Zapamiętane osoby sprawdzisz komendą 'zapamietani'.
No i jak walczyć za pomocą np. ciężkiej pałki, którą zdobyłem, gdyż nie wiem jak ją założyć (z butami sobie poradziłem). Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuję.
Zakłada się zbroje, a broni się dobywa. Zwróć uwagę na to, że jeśli np. masz tarczę, to nie dobędziesz dwuręcznej broni, bo jedna ręka już jest 'zajęta'. Czy Twoja broń jest jedno- czy dwuręczna, dowiesz się, wpisując 'ocen bron'.

Powodzenia.
> ob paczki
Widzisz pocztowa paczke wewnatrz otwartego plociennego podroznego plecaka.
Widzisz szesc lukrowanych paczkow z marmolada wewnatrz otwartej niewielkiej saszetki ze skory wilka.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ethel »

Anarej pisze:Po pierwsze, gdzie są jakieś powory w okolicy Nuln, na których można poexpić.
Wszystko zalezy od poziomu gracza - naprawde swiezutka postac stada szczurow w kanalach i snotlingi w lasku przy miescie pozra na sniadanie.
[quoteJak wzmocnić cechy i umiejętności bohatera.[/quote]
Zadania i exp bojowy. Lista zadan jest tu: viewtopic.php?f=11&t=46. Poczatkujacemu graczowi sa niezbedne do rozwoju, no i sa swietnym zrodlem gotowki na poczatek.
Mam też problem z zapamietaniem imion graczy. Jaką komendę wpisać?
Nie trzeba zadnej, po niedawnych zmianach postac zapamietuje imiona poznanych graczy automatycznie.
No i jak walczyć za pomocą np. ciężkiej pałki, którą zdobyłem, gdyż nie wiem jak ją założyć (z butami sobie poradziłem).
Polecam ?dobadz na mudzie, to moze wyjasnic niektore watpliwosci. :)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Huggus »

ja bym polecil jeszcze
?komendy
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Rahul
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2009 09:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rahul »

Dla calkowitego zółtka są jeszcze myszy niedaleko karczmy startowej w Nuln, wchodzi się tam przez furtke.
Anarej
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2010 19:33

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Anarej »

Dzięki wszystkim, naprawdę bardzo pomogliście. A tak poza tym znalazłem w grze kumpla więc mi wytłumaczy co i jak :)
Awatar użytkownika
Vicorin
Posty: 93
Rejestracja: 23 gru 2009 17:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vicorin »

Ogólnie to powinieneś wytrenować na początku 4 umy:

Tarczownictwo i Uniki w Bissingen na N od nuln
Bron (najlepiej miecze jeśli grasz czlowiekiem) max dostępny dla ciebie jest w Novigardzie.
parowanie w wyzimie

To około będzie 3 mithryle naprawdę nie wiele, całość umów to z 14

Kasę najlepiej orać na rybach lub paczkach. (paczki nawet lepsze na początek bo chodzić się nauczysz) Nie noś paczek w tilei, bo cie mafia zdejmie jednym specem.

Zanim zaczniesz bić potwory ustaw sobie jako najważniejsze cechy Siła, ZR, WT

Staraj się expic w normalnej z opisu zbroi żadne tam poszarpane zardzewiałe czy inne nie dadzą pełnej ochrony. Początkowy zestaw kolczuga + miecz + Tarcza.

Po wytrenowaniu max'a możesz chodzić expic i dotrenowywać kolejne umy

Zakładam ze grasz człowiekiem, zapisz się do oddziałów chłopskich w journand po jakimś tam czasie grania. Progi będą ci leciały, a ty spokojnie sobie dotrenujesz.

To zadania na przyszłe pół roku grania ! :D Później będziesz już mógł grać spokojnie. Zdobywać kolegów, chodzić na normalne moby itp itd



Edit: A no i w realu tez powinieneś co jakiś czas wykonywać questa: Odejdź od kompa i wyjdź na piwo z kolegami zamiast grać w tą grę :P


Ale wszyscy mili są dla nooba, a jak idzie o speca, umy czy kasę to każdy rzuca mięchem! :D

Gra, gra, gra, się, się, się, wiem ze się powtarzam, ale jakoś nie chce mi się dziś pisać pięknej notki.
Anarej
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2010 19:33

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Anarej »

A powiecie jaką komendą wejść do kanałów? Męczę się z tym 15 min ;/

EDIT: I skąd wziąć mapy do gry aby szybko i sprawnie się przemieszczać? Bo nie mogę trafić do Tadrig.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010 09:16 przez Anarej, łącznie zmieniany 1 raz.
Amras
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009 22:14

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amras »

Których kanałów w Nuln czy w Novigradzie?
Anarej
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2010 19:33

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Anarej »

W Nuln. Chodzi mi o komendę, jak się wchodzi.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gniot »

Jesli klapa jest zamknieta to "otworz klape" a pozniej "dol" .
Takie pytania staraj sie zadawac na mudzie.
Pozdro.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Zablokowany