Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Jestem w szoku, jaką dyskusję wywołało moje w sumie dość głupie pytanie o kompas. Moim zdaniem emocje jakie to wywołuje świadczy jednak o dużym zamknięciu społeczności, co na dłuższą metę nie jest dobre dla nikogo.

Co do samego pytania - ktoś trafnie zauważył, że różne rzeczy różnym osobom sprawiają przyjemność. Ja w ciągu ostatnich kilkunastu dni odbyłem wyprawy do Loren, zwiedziłem Mahakam, gubiąc się na długo, poznałem wiele traktów imperialnych, nawet wyszedłem cało z pewnych niebezpiecznych lasów Ishtar, byłem też w ruinach pewnego zamku, wiosce gdzie mieszkańcy zamieniają się w bestie i wreszcie na nieszczęsnej pustyni. Wielokrotnie byłem o włos od śmierci.Kilka razy byłem od śmierci o włosek, sam się dziwię, że mnie nie spotkała. Na forum zapytałem o jedną - jedyną rzecz, choć miałem dziesiątki zagwozdek. A dlaczego zapytałem? Bo o ile odkrywanie tajemnic arkadii samodzielnie to fantastyczna sprawa, to niestety, szukanie jakiejś potrzebnej części ekwipunku ( który jakby nie było jest powszechnie dostępny) godzinami po całym świecie, w żadnym razie atrakcyjne dla mnie nie jest. Tak - o taki przedmiot jak kompas pytam tutaj, bo chciałbym właśnie mieć odpowiedź wprost, w miarę szybko i bez rozwodzenia się, żeby móc się zająć właśnie czymś przyjemnym, jak odkrywanie poważniejszych zagadek i ciekawostek, o które nawet nie myślę się pytać.

Z takich samych powodów pytam teraz o linę - ale koniecznie z hakiem, którą można zarzucić. Wiem, że można dostać linę w Nuln - ale bez haka. Wybieram się w imperialne góry i bardzo mi się przyda. Jeżeli znajdzie się ktoś, kto chciałby mi powiedzieć wprost gdzie szukać, zamiast zmuszać mnie do odnajdywania zabawy w lataniu po wszystkich sklepach świata, będę wdzięczny.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

W Mariborze dostaniesz hak, do ktorego mozesz zdaje sie dowolna line przywiazac. Nie jestem pewien tego, bo nigdy nie sprawdzalem, ale zdaje sie ze kazda line mozna 'zarzucic', o ile jest gdzie. Jestem dosc pewien ze zarzucac mozna bylo line z Mons Arx. Generalnie w gorach potrzebujesz liny zalozonej na ramie bo podnosi ci to umiejetnosc wspinaczki - sprawdz umiejetnosci bez zalozonej liny i z zalozona lina.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ilane »

A gdzie można expić na doświe i jaki najlepiej dobrać do tego ekwipunek?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Visborg »

W drużynie 8-12 osób na golemach pod Ubersreik, weźcie ciężkie zbroje.
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Pier »

A gdzie można najszybciej z tego dośwa wyexpić kawał świata?
Najlepiej, żeby moby miały jakieś sreberko przy sobie i kowal był blisko.
Fajnie też byłoby jakby nie było w pobliżu niedobrych, strasznych korsarzy i jakieś expowisko spasów, po którym wala się sprzet w sam raz dla biednego GPka.

Re Zorrid:
1. Dzięki temu poruszyliśmy ważny temat! Rozhermetyzujmy się.
2. Po mojemu to zrobiłeś sobie Aua, bo dowiedzenie się o kompas czy line z hakiem na Arce zajęłoby Ci mniej czasu niż czekanie na odpowiedź na forum ;) A do tego jeszcze musiałeś przebrnąć przez parę dodatkowych wypowiedzi, chyba, że masz czipsy i to lubisz :P
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

O kompas dowiedziałem się szybciej na arce, o line tutaj, bo nie spotkałem w świecie gry akurat nikogo, kto by wiedział.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Lavinia mowi: Tak sie sklada, ze niestety zabraklo mi kilku rzeczy, abym mogla dokonczyc jedno ze swoich ulubionych dan. Wciaz potrzebne mi sa te oto skladniki.
Lavinia wrecza ci jakas karteczke.

Czy ktos moglby mnie nakierowac na komende sprawdzajaca co jest zapisanego na tej karteczce?

Pozdrawiam

S.
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Jak sie przedostac przez ten zwał ziemi, pod stodołą koło Oxenfurtu - tam gdzie są gremliny? Próbowałem przecisnij, prześlizgnij, przeczołgaj, przekop, na razie pomysłów brak.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Morholt »

A komendy 'dol' to juz nie sprobowales? No offence Zorrid, ale do tego wlasnie prowadzi podawanie wszystkiego na tacy.

Szybciej bys wymyslil niz napisal tego posta.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Zorrid, podpowiedz: ogladaj kazda rzecz wymieniona w opisie lokacji - powinna byc wzmianka o tym co mozna zrobic.

Czasem lepszym pomyslem jest zamiast wpisywanie kilku roznych komend i sprawdzania czy mechanizm ja wychwyci, uzyc rozsadku i jesli zauwazysz przykladowo otwor - wpisac: wejdz do otworu, przeslizgnij sie przez otwor etc.

Pozdrawiam

S.


A tak apropos: Nie widze nic zlego w zadawaniu glupich pytan natomiast nie przepadam za glupimi odpowiedziami: ]
Zablokowany