Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Virdill
Posty: 83
Rejestracja: 15 sty 2010 08:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Virdill »

Dziękuję za rady, wyłączyłem opisy walki innych i zobaczymy jak to będzie szło.
Utrafiłeś w sedno z tym: "Zaslon miuosha przed drugim krasnoludem" i jak się pewnie domyślasz zanim ta sztuka wpisania z ręki (choć uważam ze nieźle wymiatam na klawiaturze) mi się uda, "drugi krasnolud" albo "miuosh" już dawno nie żyją lub walka się kompletnie przetasowała.

Inne rady w cenie :-)
Pozdrawiam
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Kod: Zaznacz cały

#alias zas {zaslon %1 %if(%2,przed %-2}}
troche mniej pisania ;)
Ademar
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2012 00:24

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ademar »

Witam.Wróciłem na Arkadię po jakimś czasie(5 lat) i zastanawiam się nad wyborem zawodu w przyszłości.Oscyluję pomiędzy gladiatorem a strażnikiem.Bywam o różnych nietypowych porach więc chciałbym zapytać czy faktycznie strażnik sprawia aż takie trudności w grze solo.Chodzi mi głównie o defensywę i to jak oceniacie drzewce na tle innych broni.Na poziomie AJ jest mi wbrew pozorom łatwiej drzewcami niż z tarczą więc jestem ciekaw jak to wygląda później.Nie wykluczam gry drużynowej jednak interesuje mnie jak ten typ postaci się teraz sprawuje pojedynczo. Czy wytrącanie jakoś realnie przydaje się na moby?
A może wybrać sprawdzonego glada?
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Ademar pisze:Witam.Wróciłem na Arkadię po jakimś czasie(5 lat) i zastanawiam się nad wyborem zawodu w przyszłości.Oscyluję pomiędzy gladiatorem a strażnikiem.Bywam o różnych nietypowych porach więc chciałbym zapytać czy faktycznie strażnik sprawia aż takie trudności w grze solo.Chodzi mi głównie o defensywę i to jak oceniacie drzewce na tle innych broni.Na poziomie AJ jest mi wbrew pozorom łatwiej drzewcami niż z tarczą więc jestem ciekaw jak to wygląda później.Nie wykluczam gry drużynowej jednak interesuje mnie jak ten typ postaci się teraz sprawuje pojedynczo. Czy wytrącanie jakoś realnie przydaje się na moby?
A może wybrać sprawdzonego glada?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. I to m.in. dlatego Arkadia jest taka fajna :) Gladiator wydaje się być najlepszy do gry solo (ma wszystkie defensywne umiejętności na przyzwoitym poziomie i bardzo mocnego speca ofensywnego, ale nie ma żadnych umiejętności drużynowych. Warto tu podkreślić, że teraz tendencja jest taka, że nawet na expowiskach moby się zasłaniają, łamią i gracz też musi je łamać itd. Nie wspominam już nawet o walkach PvP, gdzie umiejętności drużynowe to podstawa). Strażnik z kolei, to typowy zawód wsparcia drużynowego (walka w szyku, zasłona grupowa itd) dodatkowo ma jednego z najfajniejszych speców ;) Ale, że jego siła ofensywna jest słaba, to do efektywnego expa potrzebuje wsparcia kolegów. Nie mniej jednak panuje przekonanie, że w walce 1vs1 typu 'last man standing' pokona każdy inny zawód, który nie posługuje się dualem - wszystko to dzięki wytrącaniu, które znakomicie sprawdza się zarówno w PvP jak i walce z mobami (Mob bez broni praktycznie nie zadaje obrażeń). Nigdy nie walczyłem drzewcami, ale z moich obserwacji wynika, że są dobre jak każda inna broń ;)
Powyższe to moje osobiste zdanie i pewnie ilu użytkowników i graczy tyle opinii. Generalnie, sam musisz wyczuć jaki typ gry preferujesz, czy też zamierzasz preferować.
Ug.
Ogre!
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

Adelmar - są jeszcze ekspowiska, gdzie zawód gladiatora się lepiej sprawdza niż inny z umami drużynowymi - ale jakbyś mnie się pytał kogo wolałbym zabrać na wyprawę po magiki,etat lub fajne graty - to odpowiem, że osobę z umami strażnika (chyba, że bierzemy pod uwagę wszelkie mozliwe boosty umów drużynowych - wtedy wolałbym gladiatora ;) ).
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gotmir »

Ademar pisze:Witam.Wróciłem na Arkadię po jakimś czasie(5 lat) i zastanawiam się nad wyborem zawodu w przyszłości.Oscyluję pomiędzy gladiatorem a strażnikiem.Bywam o różnych nietypowych porach więc chciałbym zapytać czy faktycznie strażnik sprawia aż takie trudności w grze solo.Chodzi mi głównie o defensywę i to jak oceniacie drzewce na tle innych broni.Na poziomie AJ jest mi wbrew pozorom łatwiej drzewcami niż z tarczą więc jestem ciekaw jak to wygląda później.Nie wykluczam gry drużynowej jednak interesuje mnie jak ten typ postaci się teraz sprawuje pojedynczo. Czy wytrącanie jakoś realnie przydaje się na moby?
A może wybrać sprawdzonego glada?

gram straznikiem od kilku lat (ostatnio malo co prawda) i wiekszosc czasu expie samemu. I jesli potrafisz wykorzystac co daje Ci zawod to mozna nim spokojnie expic. Tak przyznaje, boli jak widzisz lecacego obok kolesia z ofensem ktory zabija moby 3x szybciej. Ale expienie straznikiem dla mnie daje wieksza frajde. Szczegolnie jak pojdziesz sobie samemu na trolle, z ktorymi gladiator na podobnym poziomie sie meczy. Jedyny problem moim zdaniem to mala dostepnosc sensownych drzewcy dla samotnikow, u kowala nie ma co liczyc na konkretna bron (chyba, ze cos sie zmienilo ostatnio). W druzynie moim zdaniem (i nie tylko) straznik jest fenomenalny. Wytracenie, grupowa zaslona (do 4 przeciwnikow) + dopieszczona walka w szyku --> Rewelacja.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Awatar użytkownika
Iraeghlee
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2012 00:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Iraeghlee »

Dużo rzeczy się na Arce pozmieniało więc poszłam po rozum do głowy i zaczęłam czytać wiki, stronę Wakahiko oraz forum (umiejętność: opcja 'szukaj' nie gryzie mam na zadowalająco). Posty z tego tematu przeczytałam od strony 1-26 (gdy byłam jeszcze naiwna) i od 400 do teraz (po zmądrzeniu) ale uzbierało mi się parę pytań... Przekonałam się przy tym, że odpowiedź na moje poprzednie pytanie o tytuły pochodzenia pada z pińcet razy, ale uzbierały się nowe pytania i na te odpowiedzi chyba nie przegapiłam...
Niestety nie wychodzi mi pytanie na arce - rzadko kogoś spotykam, jak spotkam to w większości przypadków przybywa z-podąża na i szukaj wiatru w polu, a jak ktoś stoi nieruchomo to albo sobie stoi i myśli o niebieskich migdałach (ostatnio widziałam takiego, co tak stał od 22 do po 4 - czy od tego rośnie exp?) albo zżera mnie trema (bo taka cichociemna jestem) i zanim wymyślę i wklepię co tam chcę powiedzieć, to podąża na i szukaj...

Pytania:
Palenie fajki:
1) Czy tempo nauki umiejętności palenia zależy od ceny fajki?
2) Czy wystarczy zapalić fajkę i umiejętność się zwiększa, czy należy "coś" robić? Jeżeli robić, to czy wykonywać którekolwiek emocje, czy np. puszczanie kółek lub wydmuchiwanie kształtów daje lepsze rezultaty?
3) Wiem, że wpływ ma tytoń. Jaka jest cena tytoniu by mógł być uznany za wysokiej jakości? Do tej pory znalazłam jeden sklep z tytoniem i kupiłam najdroższy - za cztery złote z kawałkiem czy to już porządne ziele, czy wciąż shit?
Pytania te, mimo, że mogą być błahe, są bardzo ważne dla mojego życia - zaraz dostanę raka płuc i to w realu, bo za każdym razem, jak czytam opisy o paleniu fajki, to sięgam po papierosa...

Inne:
4) Jak robić kulki z chleba? Kiedyś robiłam i pamiętam, że komenda była bardzo sensowna ale chyba na starość zgłupłam i nie mogę jej odgadnąć. Wciąż mi wyskakuje pytanie Potnij co na kulki? oraz Pociac na kulki mozesz wylacznie pieczywo. Próbowałam różnymi ostrzami (Słucham?) oraz nożykiem, próbowałam różne wyroby piekarnicze... Czy mam szukać chleba które ma nazwę "xxx pieczywo"?
5) Skrajnie dziwne i raczej z ciekawości - czy woda może parować z bukłaka? Jest całkiem nowy i nie widać by był dziurawy. Jednak znacząco spadła ilość użyć, nim zostanie opróżniony zupełnie. Ewentualnie, czy rodzaj napoju różnie zaspokaja pragnienie? Na początku napełniałam alkoholem i przy procentowych napojach starczało na dłużej. Przy czym - raczej - nie chodziło tu o to, że alkohol był zbyt mocny i nie mogłam pić do ugaszenia pragnienia ergo nie piłam więcej razy ale mniejszych ilości. Czy wzrost cech lub expa zwiększa żołądek?
6) Rzeczy w plecakach mniej wadzą, rzeczy w przy sobie ważą normalnie. Jak to się ma do rzeczy przytroczonych do pasa?
7) Przeczytałam już, że darmowy transport odpada po osiągnięciu poziomu lub po dwóch tygodniach - czy chodzi tu o 14 dni wieku postaci, czy 14 dni kalendarzowych od stworzenia postaci?
8) Przeczytałam również, że jest jakieś miejsce w którym można zamówić zbroję - oczywiście nic dokładnego, tylko wspomnienie, o zbroi, że ze skóry chyba wyverny - więc radośnie łaziłam po lokacjach typu pracownie, garbarnie, sklepy ze skórami i próbowałam zamówić zbroję. Potem znalazłam informację o możliwości zamówienia ekwipunku w cechu i że należy się w nim umowić z kupcem (przez to i przez lokację Ishtar domniemywam, że chodzi o ckn). Normalnie bym o to nie pytala ale czy tu chodzi o to samo miejsce?
9) Nawiązując do poprzedniego - podczas poszukiwań moich znalazłam lokację wyglądającą na krawca, npc wszedł w interakcję jednak nie chce gadać bez przyniesienia mu czegoś - niepokoję się, że może tu chodzić o jakieś zadanie w które wcięłam się w połowie i moje pytanie brzmi: Czy zadanie uznane zostaje za wykonane wtedy i tylko wtedy, gdy zostanie poprawnie rozpoczęte i zakończone? Czy zrobienie czegoś co jest właściwe tylko dla zadania np. znalezienie kotka, bez rozpoczęcia zadania i porzucenie go np. … zjedzenie kotka, uniemożliwia nam późniejsze zrobienie zadania? Jeżeli tak to tylko do apoki? Czy może właściwy kotek materializuje się nam dopiero gdy pogadamy z dziewczynką, więc przed tym możemy spokojnie zjadać napotkanie kotki?
10) Na wiki jest spis umów gp wraz z liczbowymi poziomami - gdzie znajdę informację jak one przekładają się na poziomy opisowe?
11) Czy gnomka z klubu Obieżyświata i jej pomocnicy istnieją teraz na Arce i czy mają jakieś ulubione okolice? Szukam niestrudzenie ale trzy razy mnie ubiły różne potwory plus cztery razy przy próbach odzyskania ekwipunku więc najogólniejszy z ogólnych hint by mi się przydał...

Jestem świadoma, że pytam o głupoty, nic poważnego o expieniu i pakowaniu postaci, ale mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali... Jestem również pół świadoma, że duże części mojego posta mogą być bez sensu ale grałam całą noc i nie myślę.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Iraeghlee pisze: (...)
Me ogrze serce rośnie, gdy czytam takie posty! Toż to całkiem nowy-stary gracz! Chociaż sądząc po imieniu wygląda raczej na przekąskę ;]
Nie znam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania pytania, ale:
1) Nie
2) Z moich obserwacji wyglądało, że wystarczy jarać, ale to nudne. Po to masz te wszystkie bajery, żeby ich używać!
3) Ten Twój za 4zł to jakiś tytoń dla burżuazji :P Ja jarałem najtańszy, za to często i gęsto i działało.
4) Nie wiem. Prawdziwy ogr nie łowi ryb, tylko rybaków. (oczywiście do chwili kiedy go za to skasują)
5) Nie wiem co tam namieszałaś z tymi bukłakami, ale wydaje mi się, że to jakiś błąd w obserwacji. Na pewno lvl ma wpływ na "wielkość żołądka", tzn. na żółtodziobie wystarczy Ci jajko, żeby być bardzo najedzoną, a na legendzie potrzebujesz wiadro polewki ;) Podejrzewam, że z piciem jest podobnie. Z bukłaków nic nie paruje.
6) Rzeczy przytroczone, w pochwach itd ważą mniej.
7) Nie pamiętam dokładnie, więc nie będę robił Ci wody z elfiego mózgu.
8) Znam pewne miejsce, gdzie można wykonać na zamówienie pewnie elementy ekwipunku (w tym zbroje) ze skór upolowanych stworów. Ale skórę musisz przynieść własną. Znaczy nie własną-własną, ale musisz mieć skórę z wilka, żeby zrobić sobie woreczek se skóry wilka. Żeby wyciąć skórę z ciała trza mieć odpowiednią umiejętność.
9) Tu nie pomogę. Nie znam się na krawcach.
10) Nie wiem, ale myślę, że ktoś Ci pomoże w tej kwestii
11) Gnomka istnieje. Raczej nie szukałbym jej w miejscach niebezpiecznych.

Powodzenia.

@Mimi: Nie ubiegł, będzie miała pełniejszy obraz rzeczywistości! ;)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012 09:48 przez Miuosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogre!
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Odpowiem na to, na co potrafie.
Iraeghlee pisze:5) Skrajnie dziwne i raczej z ciekawości - czy woda może parować z bukłaka? Jest całkiem nowy i nie widać by był dziurawy. Jednak znacząco spadła ilość użyć, nim zostanie opróżniony zupełnie. Ewentualnie, czy rodzaj napoju różnie zaspokaja pragnienie? Na początku napełniałam alkoholem i przy procentowych napojach starczało na dłużej. Przy czym - raczej - nie chodziło tu o to, że alkohol był zbyt mocny i nie mogłam pić do ugaszenia pragnienia ergo nie piłam więcej razy ale mniejszych ilości. Czy wzrost cech lub expa zwiększa żołądek?
Ostatnie to prawda. Bardziej doświadczona postać, to więcej jedzenia i picia , żeby zaspokoić głód i pragnienie i bierzesz większe łyki z bukłaka.
Iraeghlee pisze:6) Rzeczy w plecakach mniej wadzą, rzeczy w przy sobie ważą normalnie. Jak to się ma do rzeczy przytroczonych do pasa?
Nie ważą nic, podobnie, jak założone ubrania, biżuterie, pochwy itp.
Ale uwaga: Przytroczony woreczek czy bukłak nie ważą, ale zioła w takim woreczku, czy wódka w bukłaku ważą normalnie.
Iraeghlee pisze:7) Przeczytałam już, że darmowy transport odpada po osiągnięciu poziomu lub po dwóch tygodniach - czy chodzi tu o 14 dni wieku postaci, czy 14 dni kalendarzowych od stworzenia postaci?
Tu akurat pomógłby ktoś młody, ale raczej to pierwsze.
Zresztą to takie istotne? Niedługo sama się przekonasz.
Iraeghlee pisze:8) Przeczytałam również, że jest jakieś miejsce w którym można zamówić zbroję - oczywiście nic dokładnego, tylko wspomnienie, o zbroi, że ze skóry chyba wyverny - więc radośnie łaziłam po lokacjach typu pracownie, garbarnie, sklepy ze skórami i próbowałam zamówić zbroję. Potem znalazłam informację o możliwości zamówienia ekwipunku w cechu i że należy się w nim umowić z kupcem (przez to i przez lokację Ishtar domniemywam, że chodzi o ckn). Normalnie bym o to nie pytala ale czy tu chodzi o to samo miejsce?
Żeby kuśnierz wykonał dla Ciebie zbroje ze skóry, musisz mu tę skórę przynieść. Większość postaci na Arkadii będzie Ci umiała wskazać, gdzie znajdują się Ci rzemieślnicy.
Cech wykonuje zbroje u kuśnierza i sprzedaje z zyskiem, żebyś nie musiała męczyć się z polowaniem i wycinaniem skóry.
Iraeghlee pisze:9) Nawiązując do poprzedniego - podczas poszukiwań moich znalazłam lokację wyglądającą na krawca, npc wszedł w interakcję jednak nie chce gadać bez przyniesienia mu czegoś - niepokoję się, że może tu chodzić o jakieś zadanie w które wcięłam się w połowie i moje pytanie brzmi: Czy zadanie uznane zostaje za wykonane wtedy i tylko wtedy, gdy zostanie poprawnie rozpoczęte i zakończone? Czy zrobienie czegoś co jest właściwe tylko dla zadania np. znalezienie kotka, bez rozpoczęcia zadania i porzucenie go np. … zjedzenie kotka, uniemożliwia nam późniejsze zrobienie zadania? Jeżeli tak to tylko do apoki? Czy może właściwy kotek materializuje się nam dopiero gdy pogadamy z dziewczynką, więc przed tym możemy spokojnie zjadać napotkanie kotki?
Zadanie na pewno trzeba rozpocząć i zakończyć w konkretny sposób (czasem jest więcej niż jeden).
Nie da się wciągnąć w zadanie w połowie. Czasem jak między początkiem i końcem wykonasz coś na skróty dostaniesz po prostu niej doświadczenia.
Iraeghlee pisze:10) Na wiki jest spis umów gp wraz z liczbowymi poziomami - gdzie znajdę informację jak one przekładają się na poziomy opisowe?
Poziom opisowy jest równo co dziesięć procent. 1-10,11-20,...,91-100.
Iraeghlee pisze:11) Czy gnomka z klubu Obieżyświata i jej pomocnicy istnieją teraz na Arce i czy mają jakieś ulubione okolice? Szukam niestrudzenie ale trzy razy mnie ubiły różne potwory plus cztery razy przy próbach odzyskania ekwipunku więc najogólniejszy z ogólnych hint by mi się przydał...
Jeden i drugi gnom mówi w jakiej okolicy jest Fluxa.



edit: ojoj Miuosh ubiegł.
Awatar użytkownika
Iraeghlee
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2012 00:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Iraeghlee »

Byłam przekonana, że pisałam z podziękowaniami... o.O
Dziękuję bardzo za pomoc Miuoshu i Mimi!

ale jeszcze:
Po śmierci exp spada o jakąś część - słyszałam o jednej trzeciej, jednej dziesiątej i innych wielkościach. Mnie interesuje czego to jest część? Doświadczenia zdobytego od początku gry? Od ostatniej śmierci? Logowania? Apokalipsy? Odwiedzin w zamtuzie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zablokowany