Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Jest jeszcze druga aukcja.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Korin pisze:Czy gdzies jest moze spis ocen sprzetu wyrabianego przez kowali, bo niestety pokazanie sprzetu w kuzni jedynie pokazuje ozdoby a nie interesujace nas cechy.


Z informacji "wiesciowych" wynikalo ze sprzet zdobyty na mobach mial miec losowe statystyki, ze kowal mial wyrabiac sprzet o losowych statystykach.

Skoro idziesz do sklepu/na aukcje to widzisz i oceniasz sprzet ktory "fizycznie istnieje", ale bedac u kowala, to On raczej nie pokaze Ci sprzetu, ktorego jeszcze nie zrobil, bo zamierza go dopiero wykuc? (co on wlasciwie "pokazal" w tym momecie jest sprawa dyskusyjna, bo jesli by mial juz jakis model broni to by nie tylko go pokzal, ale odrazu sprzedal chetnemu (by ten sie nie rozmyslil), a samemu wziolby sie za wyrobienie nastepnego modelu "na wystawe".
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Harenvarno,
Ciekawa teoria, ale sprzęt od kowala ma stałe parametry. ;)
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Skoro tak mowisz (o satlych parametrach) to przyjmuje do wiaomosci, gdzies ta informacja musiala z biegiem czasu ulec u mnie znieksztalceniu. Co do "ciekawych teorii" pokaz mi prosze w sklepie familijnym rzezni/masarni, kielbase ktorej jeszcze nie zrobili :D
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

To tylko gra. Wiesz o tym, prawda?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Hmm to nie rzeczywistosc? Zrujnowales mi zycie (swoja droga wiem ze tylko gra) jednak miecze w walce nie uzdrawiaja przeciwnikow konie nie sa heroldami krolewskimi, i wiele innych bzdur sie tu nie wydarza (pewne rzeczy sa wspolne z rzeczywistoscia, wiecej nawet powiem, wiekszosc powinna byc wspolna z rzeczywistoscia by mozna bylo cos logicznego w tym swiecie zrobic, nawet "tylko w grze" prawda?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Śmierć powinna kasować postać i tak dalej. Daj spokój.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Oczywiscie, ze tak ( o czym pisalem gdzies na poczatku "zmniejszenia kary za zgon" i "zawodach elitarnych" co zmniejszylo by drastycznie ubijania zoltkow i bezsensowne pvp dla fraga, wiec nie wytaczaj argumentu o ktorym myslisz ze zburzy moj swiatopoglad, gdyz sie z nim nie zgodze :D

Ahmm wyzej napisalem "wiekszosc" nie zas "wszystkie elementy obu swiatow", pozwol ze znieksztalce twoja wypowiedz "Widzisz roznice prawda"?

Edit: Dopisek

Wyjasnie Ci inaczej bo chyba jednak nie zalapales.

Skoro Kowal nie jest jakims szczegolnym osobnikiem tylko kmiotkiem ktorego cecha wlasciwa jest umiejetnosc machania mlotem, naprawiania garnkow i wyrobu pewnych dziel "sztuki" i niczym innym nie rozni sie od pozostalych osob kroczacych w szarej masie zwyklych kmiotkow to:

Skoro potrafi dac do rak wlasnych (celem zareprezentowania) rzecz nieistniejaca to potrafi to zrobic kazdy kmiotek. Tak?

Wiec idac dzlej logicznym rozumowaniem, kazdy kmiotek moze pokazac rzecz nieistniejaca (chocby mogl pokazac tylko przyszly wyrob wlasnych rak)
Murarz pokaze zamek ktory wybuduje, a zabujca swoja ofiare po "oprawieniu"

Jednak oni tego nie moga zrobic, czyzby wiec "kowal" nie byl zwyklym kmiotkiem? moze to sami magowie w tym zawodzie? Wyjasnisz mi dlaczego kupiec nie pokaze mi towaru ktorego nie ma w sklepie ale bedzie mial po "resecie" arki?
Ostatnio zmieniony 02 mar 2012 10:43 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Ale to ciągle gra. Poświęcenie grywalności na korzyść realizmu nie przejdzie.

edit:
Jeśli tak bardzo chcesz przepraszać, to śmiało.
Co do pokazywania: taki jest mechanizm, żeby gracz mógł sobie obejrzeć coś co chce ewentualnie zamówić, bo tak długo jak kowal jest na chodzie, to jest to możliwe.

Zachowujesz się jak upierdliwiec, który koniecznie chce pousuwać wszystko, co mu nie pasuje.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2012 10:54 przez Coronius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Widze ze to moze potrwac, napisz mi na pw swoje wnioski bo nie chce zasmiecac tematu, slowo "przepraszam" w tym pw tez by sie przydalo.



Ciekawe jak ma sie do mojej wypowiedzi twoje poswiecenie sie sklepow na rzezcz grywalnosci? :D

Mowa o dopisku powyzej ktory zaistniaj po twoim poscie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zablokowany