Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fantaji »

Deval pisze:
Hiof pisze:Mam pytanie odnosnie gornictwa.
Czy to jaka wykopie brylke zalezy tylko od mojej umiejetnosci czy tez od tego jak gleboko zeszedlem i jak daleko sie dokopalem?
Według mnie tylko szansa na znalezienie bryłki złota zależy od poziomu umiejętności oraz nazwijmy to: 'odległości od wejścia do kopalni'. Pozostałe można znaleźć w każdym miejscu.
P.S. Nie w każdej kopalni znajdują się wszystkie rodzaje rud.

Jeśli się nie mylę, umiejętność nie ma żadnego wpływu na to jaką bryłkę wykopiesz a tylko na efektywność kopania. W kopalni w Tieli można znaleźć złoto tylko na niższym poziomie i jest tam też więcej żelaza i mniej gruzu. Co do odległości od wejścia to też obserwuję, że im bliżej tym częściej wykopuję (chociaż też najczęściej tam kopię, może dlatego), ale wydaje mi się raczej, że jeśli już to jest to kwestia określonych miejsc, nie odległości samej w sobie.
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Aevonel
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2011 20:18

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aevonel »

Porada dla graczy, bo pewnie nie wszyscy tam zaglądają.
http://arkadia.rpg.pl/node/84 pisze:Zdobywane z zadań doswiadczenie ma znaczący wpływ na rozwój postaci w świecie Arkadii.
Im więcej doświadczenia pochodzi z zadań, tym efektywniej zdobywamy doswiadczenie bojowe.
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

To już baardzo nieaktualne info. Nie wiem po co je tutaj wrzuciłeś/łaś. Kiedyś istniała brutalność postaci- stosunek expa z zadań do expa z mobów. Im wyższa była (tj im więcej expa bojowego w stosunku do zadaniowego) tym wolniej się zdobywało doświadczenie bojowe.

Od dość dawna jeden rodzaj doświadczenia, którego sporą część traci się po zgonie, a efektywność zdobywania expa zależy od bardzo wielu czynników, ale akurat nie od tego.
Sylur

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sylur »

dlaczego juz nie mozna tworzyc zabujcow. co ze zchanbionym krasnoludem?
Sylur

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sylur »

dlaczego jesli 2 razy wykupilem ocene przeciwnika dlaczego wciaz mam ledwo?
Sylur

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sylur »

jaka komende wpisac by wybrac zawod autojojntowy?
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grrid »

Sylur, po pierwsze staramy nie pisac sie 3 postow z rzedzu. Zawsze mozna 'edytowac' swoj jeden post i dodac w nim kolejne pytania, a najlepiej napisac od razu jeden dlugi post z kilkoma pytaniami.

Po drugie: zabójca, hanba, 'autojoin' zaden autojojnt;-)

Jesli chodz o umiejetnosci to kazda umiejetnosc mozna wytrenowac 100 razy. Kazde 10 treningow to jeden poziom umiejetnosci. I tak 1-10 to ledwo, 11-20 to troche itd. Polecam komende: 'poziomy umiejetnosci'.

Aby wybrac zawod autojoinowy musisz odnalezc NPCa ktory taki zawod Ci po prostu da. On bedzie chcial abys cos dla niego pierw zrobil.

Gildia Zabojcow Trolli to gildia ktora na chwile obecna jest zamknieta dla nowych graczy. Zawod ZT jest zawodem elitarnym a polityka czarodziejow nie przewiduje dluzej udostepniania zawodow elitarnych nowym graczom. Czy gildia ta zostanie kiedys ponownie otwarta i jaka bedzie miala forme to wiedza tylko czarodzieje. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby takiego krasnoluda odgrywac. Jest mnostwo pierdolek ktore daja takie mozliwosci.

re Godar: Dzieki, poprawilem
Ostatnio zmieniony 21 sty 2012 18:43 przez Grrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

@Grrid:

No offence, ale skoro już poprawiasz innych, to sam pisz poprawnie :P
Trochę - nie trochu, odnaleźć - nie odnaleść.
Grrid pisze:Jesli chodz o umiejetnosci to kazda umiejetnosc mozna wytrenowac 100 razy.
Tak dobrze to chyba tylko w elitarkach jest :P
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Shulz »

Przeciez to tylko ortografia: ]

Sylur sprobuj zagrac krasnoludzkim zabojca bez zadnego zawodu, tylko z toporami, unikami i parowaniem na poziomie gp (pobieznie). Najlepsza elitarka, z umami, emotami i wszystkimi bajerami bedzie mogla sie przy tym schowac.

Te wszystkie rzeczy to dodatki, bez nich gra jest lepsza.

Pozdrawiam.
S.
Sylur

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sylur »

gdzie jest kartograf w nuln? jak zaczac szukac mlota ze swiatyni sigmara.. moze jakies wskazowki ktos zna? na poczatku tylko szczury trzeba bic? dzis mam 1 pp w tyl bo skavem mnie zaciukal.. a juz mialem topor za ponad 6 koron.. niech to dunder..
Zablokowany