Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rotkiv »

Zdaje sie ze nasze Ishtar, to te z okresu miedzy I a II wojna Nordlingow z Nilfgaardem.

Jesli chodzi o drugi kontynent, to akcja dzieje sie za panowania Cesarza Karla Franza (Imperium) i Carycy Katariny (Kislev).
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ulav »

W Ishtar czas jest nieokreslony. Przyjmuje sie, ze jest miedzy wojnami. Scoia'tael jednak uznaje, ze trwa wojna Nilfgaardu z Nordlingami.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Witam. Mam pytanie odnośnie wyznawców Ranalda. Otóż wedle Arkadia Wiki
Medalion można zakupić w jednej z karczm w Nuln. Po krótkiej rozmowie z kapłanem można otrzymać zadanie, za którego wykonanie podróżnik staje się jednym z wtajemniczonych. Od tego, w jaki sposób misja zostanie wypełniona, zależy, w jakim aspekcie Ranald będzie czczony przez postać. (...) Na Arkadii Ranalda można wyznawać tylko jako opiekuna złodziei i włamywaczy, bądź jako patrona oszustów i uwodzicieli. W praktyce oba aspekty różnią się pakietem dostępnych emocji
Otóż opcja 'złodzieja i włamywacza' jest akuratnie dość prosta i wystarczy użyć jednej komendy by wypełnić misję, o tyle interesuje mnie opcja 'oszustów i uwodzicieli'. Wypytałem całe miasto, sklepikarzy wszystkich o wszystko, rzeczonego złodzieja o wszystko, łącznie z największymi bzdurami jakie mi przyszły do głowy i nic. Udało się to komuś rozwikłać? Wydawało mi się, że tego typu rozwiązania i komendy powinny być raczej wynikające z opisu, takie żeby wiecie, każdy mógł się domyślić... Z góry dziękuję za wskazówkę.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

@Ulav:

A ten, co pisał Craag Ros i siedzibę Hufca przyjął z kolei, że jest już po wojnie. Jak widać, pełna dowolność :mrgreen:
Awatar użytkownika
Galard
Posty: 47
Rejestracja: 14 sie 2010 02:26

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Galard »

Mestoph pisze:Hej,
Jak wygląda sprawa z chronologią w Ishtar; tzn. "Akcja" arkadii ma miejsce już po wydarzeniach z Sagi, czy jakoś inaczej?
W sumie też mnie to ciekawiło jakiś czas temu. Są niby pewne rozbieżności. Na Skellige mamy Jarla Brana zamiast Craha a przynajmniej kiedyś był taki npc. W pewnym miejscu jest już za to portret czy tam popiersie Emhyra jako cesarza. A w innych miejscach bywa ekipa Profesora, że o strzydze nie wspomne. Jak juz było wspomniane, czas nie do końca określony, ale wiekszość rpgowych konfliktow i założoń w Ishtar bazuje własnie na wojnie z Nilfgaardem, z tego co zauważyłem.
Wydawało mi się, że tego typu rozwiązania i komendy powinny być raczej wynikające z opisu, takie żeby wiecie, każdy mógł się domyślić... Z góry dziękuję za wskazówkę.
W tym wypadku może się przydać jeszcze troche cierpliwości.
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mahaila »

Drakh pisze:Witam. Mam pytanie odnośnie wyznawców Ranalda. Otóż wedle Arkadia Wiki
Medalion można zakupić w jednej z karczm w Nuln. Po krótkiej rozmowie z kapłanem można otrzymać zadanie, za którego wykonanie podróżnik staje się jednym z wtajemniczonych. Od tego, w jaki sposób misja zostanie wypełniona, zależy, w jakim aspekcie Ranald będzie czczony przez postać. (...) Na Arkadii Ranalda można wyznawać tylko jako opiekuna złodziei i włamywaczy, bądź jako patrona oszustów i uwodzicieli. W praktyce oba aspekty różnią się pakietem dostępnych emocji
Otóż opcja 'złodzieja i włamywacza' jest akuratnie dość prosta i wystarczy użyć jednej komendy by wypełnić misję, o tyle interesuje mnie opcja 'oszustów i uwodzicieli'. Wypytałem całe miasto, sklepikarzy wszystkich o wszystko, rzeczonego złodzieja o wszystko, łącznie z największymi bzdurami jakie mi przyszły do głowy i nic. Udało się to komuś rozwikłać? Wydawało mi się, że tego typu rozwiązania i komendy powinny być raczej wynikające z opisu, takie żeby wiecie, każdy mógł się domyślić... Z góry dziękuję za wskazówkę.
Z tego co ja i paru znajomych zauwazylo jest ta opcja ostatnio zbugowana. Podobno tez zgloszona. I niestety nie wynika z opisu tylko z gadania pewnego npca, ale niestety npc nawet obsiadywany przez pare godzin, sglosu dac nie chce ;)
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Mestoph
Posty: 31
Rejestracja: 15 kwie 2011 00:43

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mestoph »

Nie wiem, czy jestem w 100% zorientowany w klubie wyznawców Ranalda, ale z tego co pamiętam, trzeba trochę zamarudzić przy rzeczonym npcu z Bretonii a w końcu sam napomknie to i owo.
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mahaila »

Mestoph pisze:Nie wiem, czy jestem w 100% zorientowany w klubie wyznawców Ranalda, ale z tego co pamiętam, trzeba trochę zamarudzić przy rzeczonym npcu z Bretonii a w końcu sam napomknie to i owo.
Wlasnie chodzi o to, ze sie raczej zbugowal, bo raczej pol godziny to max ktory by sie teoretycznie spedzilo przy takim npcu bez tracenia cierpliwosci, ale 5 godzin? I to nie bylam pierwsza osoba z tym problemem ;)
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Shulz »

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Zwierz%C4%99ta

Czolem.

Wyczytalem na wikipedii arkadii ze mozna korzystac z pocztawych papug, nietoperzy i wiewiorek.

Czy to prawda? Czy faktycznie te zwierzatka, gdzies tam w zakamarkach Arkadii maja swoich hodowcow ktorzy za kilka zlotych monet oddaj swoje pociechy w odpowiednie rece?

Re: dol

Dzieki!
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012 20:24 przez Shulz, łącznie zmieniany 1 raz.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Nie wszystkie zwierzeta pocztowe sa do kupienia, np. Nietoperza i wiewiorke trzeba "upolowac", w sensie zdobyc. Co do papug- nigdy nie widzialem. Znam tylko jedna, Klare, ale jest prywatna;) Natomiast szczury, gwarki, i z tego co wiem kruki czy sokoly sa do dostania.
Zablokowany