Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Nazira »

Laszlo, ale szukając odpowiedzi na Arce po pierwsze, możesz poznać więcej niż na forum, obejrzysz każdą lokację, może znajdziesz coś ciekawego itp. Po drugie poznajesz GRACZY, a to chyba jedna z ważniejszych rzeczy. W końcu zabawa samemu ze sobą po pewnym czasie robi się nudna. Po trzecie masz okazję fajnie się pobawić, może znajdziesz ekipę która pomoże ci szukać cukru, potem pójdziecie razem wykonać zlecenie dla łowczego, potem coś dalej - to właśnie tworzy klimat w końcu i daje fun.
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Awatar użytkownika
Laszlo
Posty: 54
Rejestracja: 19 gru 2012 20:04
Lokalizacja: kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Laszlo »

Tak tak, jednak granica miedzy przyjemnością a irytacja na mudzie jest niewielka. Gdy zwiedziłem juz cały Novigrad i dalej nie moglem znaleźć cukru to zacząłem się irytować. I zapytałem na forum.

W efekcie sie okazalo, ze oczywiscie cukier byl w tej lokacji gdzie juz szukałem. A nawet ją przeszukiwałem. No i jak pisalem wczesniej - nie znając "słowa klucz" czasami nie idzie wykonać zadania.

Na forum odpowiedzi są szybsze i wygodniejsze. Nie musze mojego pytania wplatać w klimat ani biegać żeby szukać ludzi. To jest po prostu wygodne.
Awatar użytkownika
Fik
Posty: 12
Rejestracja: 01 paź 2012 00:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fik »

Haern pisze:I wtedy właśnie pytasz NA ARKADII.
I wtedy wlasnie pojawia sie nadgorliwy wiz, bo nie mozna podawac arkowych komend na arce... troche takie popieprzone bledne kolo.

Przejdz po bialych plytkach i podwaz czarny kamien wrzeszczac w okienko oraz szarpiac za sznurek, bo przeciez absurdow w literkach nie brakuje.
Homer, Szikaka, Mruk, Fik, Fux, Pix i setki innych sekondow - nie tylko na 3 litery!
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Laszlo, mam nadzieję, że nie potraktujesz tego jako jakąś nagonkę na Twoją osobę. Po prostu chcemy pokazać Ci nasz punkt widzenia.
A czym tak bardzo różni się pytaniem IC od pytania na forum?
Sam pytałeś o rpg w mudzie. W tym przypadku mógłbyś poprosić o pomoc innego gracza, mógłbyś zlecić komuś przyniesienie tego towaru za monety lub po prostu zamówić u kupca-gracza. Mógłbyś nawet spróbować kogoś zastraszyć, że zrobisz mu krzywdę, jeśli Ci czegoś nie przyniesie. Multum możliwości.

Takie pytania na forum po prostu spłaszcza grę.

Z drugiej strony mogłeś też trochę lepiej opisać problem, bo cukier na Arkadii jest dostępny w paru miejscach i w różnym celu, więc ciężko było stwierdzić, że to akurat problem z komendą :(
Awatar użytkownika
Laszlo
Posty: 54
Rejestracja: 19 gru 2012 20:04
Lokalizacja: kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Laszlo »

No tak, moglem lepiej opisac problem, zgadzam sie. Jakos tak mi wpadło do głowy, że cukier na całym świecie jest potrzebny tylko do tego zadania :D

Co do RPowania takiej sytuacji. Osobiscie wole się zapytać na forum i szybko uzyskać odpowiedź a czas, który zaoszczedze poświęcić na porządne odgrywanie postaci (czego nawiasem mowiac jeszcze nie robie, bo nie mam pomyslu na postac :D)
Chihaya
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2012 12:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Chihaya »

Czy zawód rybaka już nie istnieje i nie można go zdobyć?
Awatar użytkownika
Laszlo
Posty: 54
Rejestracja: 19 gru 2012 20:04
Lokalizacja: kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Laszlo »

Na wiki pisze, ze nie jest dostepny.
Chihaya
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2012 12:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Chihaya »

W sumie jeszcze jedno pytanie - czy umiejętność "targowanie się" może wpływać na cenę, po której sprzedane zostaną ryby?
Awatar użytkownika
Laszlo
Posty: 54
Rejestracja: 19 gru 2012 20:04
Lokalizacja: kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Laszlo »

Tak.
Chihaya
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2012 12:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Chihaya »

Dziękuję :)
Zablokowany