Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Dezmer
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2013 19:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dezmer »

Czy umiejętność 'kieszonkostwo' ma jakieś praktyczne zastosowanie w grze?
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

Z tego co kojarzę to niestety nie.

Siv.
POWER OF FRIENDSHIP
Regherd
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2013 21:04

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Regherd »

Dawno, dawno temu usłyszałem informację jakoby im większa ilość umów (całkowita suma, nawet niebojowych) tym większe doświadczenie z zabijania mobów. Prawda li to?
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Merkava »

Dawno, dawno temu było wprost przeciwnie. Całkowita suma umów podnosiła Twój 'poziom bojowy' więc nagroda za moba była niższa. Z tego co wiem w tej chwili jest to wyliczone tylko z umów bojowych, nie wytrenowanych tylko możliwych do wytrenowania, i nie wszystkich, bo np w przypadku broni bierze pod uwagę najwyższy.

Dla jasności, przykłady (wartości liczbowe wzięte z powietrza, mają tylko pomóc w ogarnięciu zależności):

A) GP ma wszystkie bojówki tak samo (gildie podróżnicze) i na podstawie cech i umów CR (nazwijmy to jak w dnd challange rating - poziom wyzwania ;) ) 50.

B) AJ łotrzyk z tymi samymi cechami ma wyżej możliwość trenowania sztyletów i uników, podnosi to jego CR do 60.

Ork ma CR 60, jest silniejszy od A więc ten dostanie za niego więcej xp niż B... o ile go zabije. :)

B ma taki sam CR jak ork, więc łatwo go zabija (bo może sobie wziąć lepszy sprzęt i napić się wódki) więc dostanie mniej xpa.

B może nie trenował wszystkiego i ma takie same umy rzeczywiste jak A, ale wyidlował już sobie full zawodu więc i tak jego CR wynosi 60. Więc choć z trudem, ale zabije tego orka dostając mniej xp.

Wniosek:
Warto trenować wszystko dostepne, ale za wyższe umy nie ma więcej xpa, po prostu da się pokonać bardziej xpodajnych przeciwników.


Jeśli jestem w błędzie, proszę o sprostowanie. I uwaga, mówię tu tylko i wyłącznie o wpływie umiejętności na otrzymywane doświadczenie. Są jeszcze takie czynniki jak liczba wrogów na lokacji, wiek postaci, dławik z poziomu, dławik z cech i inne o których zapewne nie mamy pojęcia. :)
Dezmer
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2013 19:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dezmer »

Jak dobrze trzeba pływać, aby poławiać perły, i jaka komenda do tego służy?
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dhogrin »

Merkava pisze:Z tego co wiem w tej chwili jest to wyliczone tylko z umów bojowych, nie wytrenowanych tylko możliwych do wytrenowania, i nie wszystkich, bo np w przypadku broni bierze pod uwagę najwyższy.
Rafgart pisze:Liczy sie to, co sie wytrenowalo. W kazdym zawodzie.
viewtopic.php?p=20295#p20295
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sivlaryan »

O ile dobrze pamiętam zostało to zmienione, żeby zapobiec sytuacjom, w których niektórzy gracze nie trenowali umiejętności specjalnej, żeby nie podnosić swojej siły bojowej. Jeśli się nie mylę to teraz liczy się to co jest w danej chwili maksymalne do wytrenowania. Czyli jeśli mamy najwyższą umiejętność walki bronią (miecze np.) na pobieżnie a możemy trenować na znakomicie to będzie nam się liczyło jako znakomicie nawet jeśli tego nie wytrenowaliśmy.

Siv.

edit:

Czyli źle pamiętałem i się pomyliłem :D
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013 14:27 przez Sivlaryan, łącznie zmieniany 1 raz.
POWER OF FRIENDSHIP
Regherd
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2013 21:04

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Regherd »

Jeśli dobrze rozumiem:
Mam AJ, trenuję miecz.
Mimo, iż olałem treningi GP innych broni to i tak dostaję maxymalną możliwą ilość doświadczenia bo mam największe miecze? Jakie jeszcze umiejętności oprócz broni zaliczają się do bojowych?

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Um ... Bci_bojowe

Również takie jak walka dwiema broniami czy w ciemności, czy też bez broni?
Chciałbym po prostu się upewnić, że nic mnie nie omija z doświadczenia podczas kilku godzinnych wypraw. Czy istnieje dławik z tytułu alcoholu ?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Sivlaryan pisze:O ile dobrze pamiętam zostało to zmienione, żeby zapobiec sytuacjom, w których niektórzy gracze nie trenowali umiejętności specjalnej, żeby nie podnosić swojej siły bojowej. Jeśli się nie mylę to teraz liczy się to co jest w danej chwili maksymalne do wytrenowania. Czyli jeśli mamy najwyższą umiejętność walki bronią (miecze np.) na pobieżnie a możemy trenować na znakomicie to będzie nam się liczyło jako znakomicie nawet jeśli tego nie wytrenowaliśmy.

Siv.
Siv, to co napisałeś nie jest prawdą, nie rób niepotrzebnego zamieszania ;)
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Torg
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2011 09:54

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Torg »

Zurwenie,

Czy jednak jezeli mam do wytrenowania miecze na znakomicie, ale nie robie tego i pozostaje na poziomie niezle to moja sila postaci wyliczana jest na podstawie "niezle"?
Zablokowany