Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Azkaar
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2010 11:58

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Azkaar »

Astrid pisze:
Azkaar pisze:Czy arka ma ograniczenie na dlugosc w linijkach dla wysylanych listow? Przy probie wyslania listu powyzej 800 linijke wyrzuca mi blad. Ponizej tej liczby listy normalnie wysyla. Jesli jest ograniczenie to czy macie jakies propozycje na obejscie tego problemu poza wyslaniem 2 oddzielnych listow?

Azkaar

Ja rozwiązuję to w sposób następujący:
Dzielę list na pół/trzy/cztery/itd części w zależności od długości.
Na końcu sprawdzam za pomocą funkcji ~l czy wszystko jest ładnie.
Dla pewności sugeruję najpierw wysłać list do siebie.
Ale robisz to w ramach jednego listu?
Awatar użytkownika
Astrid
Posty: 94
Rejestracja: 21 kwie 2009 15:06
Lokalizacja: Jakieś dziwne miejsce

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Astrid »

Tak. Najpierw pisze je sobie w notatniku (długie listy, tudzież listy formalne). Kopiuję je fragmentami i te fragmenty wklejam w MudMasterze. Wciskam Enter. Wklejam kolejny fragment. Reszta jak opisałam wcześniej.
Kce obrazek? Tu się odezwie i wywoła Astrid trzy razy:

https://www.facebook.com/paszczearkadii
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Poszedłem po rozum do głowy i przestałem wypytywać tutaj.I 3 miesiące sam rozwiązywałem zagadki.Ale teraz utknąłem.Wybrałem sobie zawód AJ Wykidajło.Wpłaciłem kilka godzin temu Dovautowi 100 złotych monet (uff- ile ja to zbierałem), stwierdzil, ze moge rozpoczynac szkolenie i nie mam pojęcia co dalej.Jak mam trenować u niego te umiejętności?Na żadne komendy nie ma reakcji, a jak się Go o coś spytam, to się dziwi, ze jeszcze go wypytuję.Jakich komend muszę w końcu użyć i co zrobić?Bo już chyba cały zasób słownika wykorzystałem...
No i tych emotkow, co sa niby przypisane do zawodu, tez nie moge uzywac.O co chodzi?

Słyszałem o komendzie gzpomoc , ale to w ogole nie dziala, i to w żadnych wariacjach.Czy ktoś mógłby pomóc?
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Spróbuj może 'rozpocznij szkolenie'.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

ewentualnie przylacz sie do wykidailow, przystap do wykidailow
tego typu
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

No właśnie takich komend użyłem i chyba nawet udało mi się przystąpić, bo przecież pieniądze zgarnął.Moje pytanie brzmi- co dalej? Jak te umiejętnośći zacząć trenować?A może ja się mylę,może dołączenie do zawodu AJ polega tylko na graniu a umy w tym czasie same rosną?Choć wydaje mi się to dziwne.....
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gorgun »

Chyba musisz wybrać rodzaj trenowanej broni zanim zaczniesz treningi.
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bjoern »

Wystarczy wpisać komendę gzpomoc, jeśli dostajemy po niej jakąś odpowiedź o zawodzie (powinna na pewno być informacja z jakim zawodem masowym jest powiązany), to znaczy, że mamy jakiś zawód.

Nie wiem jak akurat ten npc, o którym mowa, ale wszystkie inne które testowałem zawsze podawały dokładną, dosłowną komendę na dołączenie do zawodu. Wystarczyło ją wklepać, dwa razy, ale to też było jasne, bo była wyraźna prośba o potwierdzenie. Testowałem między innymi wykidajłę, ale w Ishtar, nie wybiera się żadnej broni, można trenować wszystkie, nie ma żadnych problemów z dołączeniem do zawodu.

Zorrid:
Jeśli dołączyłeś, to powinna też Ci działać komenda 'trenuj' na lokacji z npcem.
Awatar użytkownika
Taja
Posty: 96
Rejestracja: 13 lut 2009 00:04

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Taja »

A probowales wpisac po prostu: Trenuj
Eksp? Po co nam eksp! Przeciez mozemy erpegowac ;)
Pieter
Posty: 65
Rejestracja: 10 gru 2009 12:40

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Pieter »

Żeby trenować i korzystać z gzpomoc to przeba najpierw przystąpić. Przy płaceniu raczej mówił co należy wpisać. Ja sam już nie pamiętam co to było w przypadku wykidajły.

Czasem jest to przystąp do formacji, do grupy, do szkolenia. Oczywiście jak większość tego typu sytuacji na arkadii logice się to wymyka. Wpisz "przystąp" i zobacz co zwróci. Jak będzie to "Slucham?!" to wpisz "rozpocznij szkolenie". Wpisanie "trenuj" też nie zaszkodzi, ale raczej zwróci "Slucham" lub "Nie możesz tu trenować." Nie przyzywaj bo dostaniesz piorunem.

Przykro mi, że takie mało to konkretne, ale już jakiś czas temu wypadłem z obiegu.
Zablokowany