Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Buluar »

...albo swiezo zdegradowany ;)
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Grumsh
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2009 14:02
Lokalizacja: Wawa/Lublin/Lubartów/Remote

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grumsh »

Virdill pisze:Re: up
Może niedosłownie tak jak napisałem, ale coś w ten styl (niestety loga nie mam), może to był "Rekrut z Gwardii Wielkiego Mistrza Zakonu Sigmara Mlotodzierzcy", czy jakoś tak, w każdym razie opis sugerował że ktoś świeżo przyjęty.
Gwardia Zakonna nie miala mozliwosci posiadania zawodu elitarnego. Do tego nie są to Rycerze Sigmara tylko Gwardzisci Wielkiego Mistrza. Widzisz roznice?
Wszystko idzie, wszystko powraca i wiecznie toczy się koło bytu,
wszystko zmienia, wszystko zakwita i wiecznie rok bytu bieży.

Nietzche
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Grumsh pisze: Gwardia Zakonna nie miala mozliwosci posiadania zawodu elitarnego. Do tego nie są to Rycerze Sigmara tylko Gwardzisci Wielkiego Mistrza. Widzisz roznice?
Błąd - Gwardia miała możliwość trenowania zawodu elitarnego przez długi czas. Dopiero później zabrano im taką możliwość, a niewiele potem zamknięto możliwość pobierania zawodu elitarnego przez wszystkich członków Zakonu.
Awatar użytkownika
Grumsh
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2009 14:02
Lokalizacja: Wawa/Lublin/Lubartów/Remote

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Grumsh »

Rennz pisze:
Grumsh pisze: Gwardia Zakonna nie miala mozliwosci posiadania zawodu elitarnego. Do tego nie są to Rycerze Sigmara tylko Gwardzisci Wielkiego Mistrza. Widzisz roznice?
Błąd - Gwardia miała możliwość trenowania zawodu elitarnego przez długi czas. Dopiero później zabrano im taką możliwość, a niewiele potem zamknięto możliwość pobierania zawodu elitarnego przez wszystkich członków Zakonu.
Nie błąd. Nie napisałem, że nigdy nie miała. Po zmianach z zawodami (gdy wszedł nowy rycerz) nie miała możliwości.
Wszystko idzie, wszystko powraca i wiecznie toczy się koło bytu,
wszystko zmienia, wszystko zakwita i wiecznie rok bytu bieży.

Nietzche
Awatar użytkownika
Ozum
Posty: 28
Rejestracja: 01 cze 2012 13:18

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ozum »

Mam pytanie do graczy, ktorzy graja bez mapera. Czy moze ktos podac wskazowki jak orientujecie sie w swiecie? Pamietacie kazda mozliwe miasto, trakt, ekspowisko itp. Moze posilkujecie sie wlasnymi mapami na kartkach? Jak najlepiej zapamietac geografie swiata zeby sie po nim swobodnie poruszac? Mam nadzieje, ze przyjdzie mi to z czasem :)
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Buluar »

Ozum pisze:Mam pytanie do graczy, ktorzy graja bez mapera. Czy moze ktos podac wskazowki jak orientujecie sie w swiecie? Pamietacie kazda mozliwe miasto, trakt, ekspowisko itp. Moze posilkujecie sie wlasnymi mapami na kartkach? Jak najlepiej zapamietac geografie swiata zeby sie po nim swobodnie poruszac? Mam nadzieje, ze przyjdzie mi to z czasem :)
W praktyce 'na pamiec' znasz tylko ten teren, na ktorym spedzasz najwiecej czasu. Jesli dzien w dzien tluczesz orki w jaskini, to najprawodopodobniej po jakims czasie bedziesz latal po niej zupelnie jakbys mial mapera w glowie. Reszte tylko orientacyjnie, pamietajac skrzyzowania gdzie trzeba skrecic itp. itd. . Nie licz, ze zapamietasz lokacje miasta, w ktorym jestes dwa razy do roku i to jeszcze przelotem.
Do spokojnej gry nie potrzebujesz mapera. Wystarczy orientowac sie w geografii, tak jak w rilu tzn. wiesz ze na polnocy jest Gdansk, gdzies na poludniu Krakow, a posrodku Łodz.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Suvi
Posty: 45
Rejestracja: 07 mar 2011 00:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Suvi »

Ozum pisze:Mam pytanie do graczy, ktorzy graja bez mapera. Czy moze ktos podac wskazowki jak orientujecie sie w swiecie? Pamietacie kazda mozliwe miasto, trakt, ekspowisko itp. Moze posilkujecie sie wlasnymi mapami na kartkach? Jak najlepiej zapamietac geografie swiata zeby sie po nim swobodnie poruszac? Mam nadzieje, ze przyjdzie mi to z czasem :)
Kiedy jeszcze mi sie zdarzalo grac bez mapera, to w ogolnej geografii najlatwiej mi sie bylo orientowac po skrzyzowaniach - "2 krzyzowki dalej bedzie zejscie do X, a jak na 3 pojde na N, to trafie do Y" itp.

Jesli chodzi o miasta i expowiska, to chyba odpowiednia ilosc powtorzen sprawia, ze w koncu sie teren zapamieta. No i jakies ogolne wlasne mapy tez moga sie okazac pomocne. W sumie to teraz bez mapera tez by jakos szlo, bo jesli sie na te mapy patrzy regularnie, to potem obraz w glowie zostaje.
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mahaila »

A ja nawet nowym graczom z mapperem polecam nie polegac na nim w 100%, bo mapper ma brzydki zwyczaj w najbardziej krytycznych chwilach sie... spsuć. Zwlaszcza taki nie do konca skonfigurowany. ;) A potem wychodzi kto jak zna teren! :D
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Arkadia opiewa na ponad 20 tysiecy lokacji, nie ma szans znac wszystkiego na pamiec. Jesli chcesz swobodnie sie poruszac po wszystkich terenach to bez mappera ani rusz;) poza tym mapy sa takie ladne schludne i kolorowe... <3 :P
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Auglenn »

Haern pisze:Arkadia opiewa na ponad 20 tysiecy lokacji, nie ma szans znac wszystkiego na pamiec. Jesli chcesz swobodnie sie poruszac po wszystkich terenach to bez mappera ani rusz;) poza tym mapy sa takie ladne schludne i kolorowe... <3 :P
Bezedura! Wszystkiego na pamięć się nie da, ale nie zgodzę się z twierdzeniem że aby swobodnie się poruszać potrzeba mappera. Od lat nie wiem ilu gram bez mappera... czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale grac się sprawnie da. A pięknie widać jak znają świat ludzie którzy lecą na mapperze, a ten nagle się wysypie... i wtedy jest beeeee :P
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Zablokowany