Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Trojhan pisze:Jako, że w grze pytałem, ale jakoś nikt mi nie raczył odpowiedzieć (ze względu na to, że to też byli nowi gracze i nie wiedzieli) popytam troszku tutaj.
1-Gdzie poza murami Novigradu moglbym sie udac na typowa walke z potworami, i to takimi, które mnie nie rozniosa po pierwszym uderzeniu? - Pytam bo polazłem na cmentarz i mnie posiekały potwory, straciłem cały ekw i pare srebrniaków - a w świątyni kapłan mi zabronił więcej brać ...
2-Chcialem zejsc w Novigradzie do kanalow - ale najpierw trzeba odsunac plyte, "odsun plyte" nie dziala... nie wiem czemu, a przyszła elfka i mi odsuneła . Mam za malo wspinaczki - "troche" - a przy jakiej wartości będę mógł zejść?
3-No i mapy -czy oprócz zaprezentowanych na arkadia wiki są jakieś inne? Bo jak miasto Novigrad jest zrobione w 90% dobrze tak poza murami jest klapa. Czytalem ze w jakis klientach do muda - mapy sie same rysuja (?) - jaki byscie polecali takiemu żółtemu jak mi?
@down: Robiłem tak na mudzie Otchłań i mi się po prostu znudziło.
1. Stworki ( podziemia Wyzimy ), gremliny ( też podziemia Wyzimy ewentualnie Skellige, (do kanałów w Oxenfurcie nie wchodź), generalnie polecam poroznosić paczki na początek, poznasz geografię, npc-e i zarobisz na dobry sprzęt, który kupisz na przykład w Cechu i nawet na niskim poziomie będziesz sobie radził z pojedynczymi potworami na cmentarzu, a potem już szybko pójdzie exp
2. Pobieżnie wystarczy, najwyżej wspinaczkę możesz trenować w Mahakamie ( prawie dobrze), mogłeś nie odsunąć bo byłeś za słaby lub za mało spostrzegawczy
3. Jeżeli chodzi o mapy dla początkujących, nie ma lepszej od tej ze strony wakahiko, link już był podany
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

Dzięki wielkie wszytkim za odpowiedzi, w takim razie musze chyba wybrać się w podróż.
Jeszcze jedno - jak zostane zaatakowany na drodze, jak zginę - to cały mój ekw przepada? Tj. zostaje w tym miejscu gdzie zginałem? Wiem, że pieniadze moge do banku oddać, a jakbym chciał miecz zapasowy schować ? Jest jakaś "skrytka", jak to wygląda?
Pozdrawiam !
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Wszystkie przedmioty, które miałeś przy sobie, zostają przy ciele, jeżeli nikt Cię nie ubiegnie, możesz wrócić i je zabrać. Niektórzy starsi gracze są też bardzo fair i jeżeli znajdą ciało jakiegoś młodzika, to zazwyczaj piszą notkę na tablicy, że można znaleziony ekwipunek w jakiś sposób odebrać, dlatego warto czytać ogłoszenia. Wyjątkiem są przedmioty gildiowe czy świadczące o pochodzeniu ( na przykład krasnoludzki pas - tego nie pozbędziesz się choćbyś chciał)

Skrytka jest - też do wykupienia w banku, w w największych miastach, przeczytaj tabliczki w którejś z placówek, a wszystko będziesz wiedział. W skrytkach możesz przechowywać dowolne przedmioty z wyjątkiem monet. Oczywiście skrytka kosztuje, tym więcej, im bardziej ją powiększysz, ale już ta najtańsza pozwala przechować kilka sztuk broni czy jakąś zbroję.

P.S. Nie dawaj się zbyt często zabijać, to nie jakiś metin gdzie Ci zabierze trochę symbolicznego expa, tutaj jak zginiesz tracisz 1/3 całego swojego doświadczenia, w późniejszych etapach to może oznaczać stratę nawet miesięcy gry. Na szczęście trakty nie są teraz tak niebezpieczne jak kiedyś, w zasadzie nie powinno Ci się nic stać. Teraz masz też najlepszy moment na zwiedzanie świata, ewentualny zgon nie zaboli za bardzo. Moja rada na początek jest taka - roznoś paczki, łów ryby, za zarobione pieniądze wyucz się wszystkich możliwych umiejętności maksymalnie na poziomie gildii podróżniczych, pozwiedzaj świat, zrób trochę choć najprostszych zadań, weż jakiś zawód AJ i dopiero zacznij expić. Najlepiej zrób to wszystko w takiej kolejności jak napisałem, to najbardziej efektywne.
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

P.S. Nie dawaj się zbyt często zabijać, to nie jakiś metin gdzie Ci zabierze trochę symbolicznego expa, tutaj jak zginiesz tracisz 1/3 całego swojego doświadczenia, w późniejszych etapach to może oznaczać stratę nawet miesięcy gry. Na szczęście trakty nie są teraz tak niebezpieczne jak kiedyś, w zasadzie nie powinno Ci się nic stać. Teraz masz też najlepszy moment na zwiedzanie świata, ewentualny zgon nie zaboli za bardzo. Moja rada na początek jest taka - roznoś paczki, łów ryby, za zarobione pieniądze wyucz się wszystkich możliwych umiejętności maksymalnie na poziomie gildii podróżniczych, pozwiedzaj świat, zrób trochę choć najprostszych zadań, weż jakiś zawód AJ i dopiero zacznij expić. Najlepiej zrób to wszystko w takiej kolejności jak napisałem, to najbardziej efektywne.
No - nareszcie rada, która uświadamia żółtodziobowi perspektywe gry na najbliższy miesiąc. wielkie dzięki!
A propos pytania 3., które zadałem - Jaki jest darmowy mud (nie jakiś trial 30), z mapperem graficznym (czyli nie tylko taki, który pisemnie zapisuje drogę)? No i jeszcze żeby działał na arkadii - bowiem sprawdzilem Alclient (gdzie nie mozna sie wogole zalogowac) i musha (nie ma mappera graficznego)?
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Trojhan pisze:A propos pytania 3., które zadałem - Jaki jest darmowy mud (nie jakiś trial 30), z mapperem graficznym (czyli nie tylko taki, który pisemnie zapisuje drogę)? No i jeszcze żeby działał na arkadii - bowiem sprawdzilem Alclient (gdzie nie mozna sie wogole zalogowac) i musha (nie ma mappera graficznego)?
Jedyny klient jaki mi przychodzi do głowy to zMud w wersji 4.62 (czy jakoś tak)
O, taki link np. -> http://ea.fleurka.pl/files/zmud.zip
Ogre!
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

Wlasnie na nim gram - w wersji 7.21 ale mam problem z mapperem - rysuje mi 3 kratki a jak wchodze gdzies na gore po schodach czy wychodze z karczmy to mi juz nie rysuje...
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Trojhan pisze:Wlasnie na nim gram - w wersji 7.21 ale mam problem z mapperem - rysuje mi 3 kratki a jak wchodze gdzies na gore po schodach czy wychodze z karczmy to mi juz nie rysuje...
Z tym to już do specjalistów: viewtopic.php?p=21468#p21468
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011 12:44 przez Miuosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogre!
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

A ja goraco polecam gre bez mappera. Oczywiscie na pierwszy rzut oka posiada on duze plusy - mozliwosc szybkiego przemieszania sie i generalne zorientowanie sie w terenie. Jednakze, jest to zludne - w przypadku, gdy takowy sie wysypie, wiekszosc uzytkownikow mapika pozostaje bezradnych. O wiele skuteczniejszym jest rysowanie sobie terenow w jakims zeszyciku. Przy takim procesie czlowiek lepiej zapamietuje zarys lokacji i jest o wiele bardziej niezalezny od oprogramowania, z czasem mogac poruszac sie znacznie lepiej niz osoby slepo podazajace za mapperem.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Trojhan
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2011 20:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Trojhan »

Ehhh, wy diabły : ). Dobra idę na kompromis, korzystał będę z map Wakahiko w odniesieniu do terenów miejskich, natomiast wszelkie ścieżki poza murami będę sobie rysował bo widzę, że jego mapy odstają od rzeczywistej geografi terenu, a mapper narazie mnie zawodzi.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

Polecam mushclienta. Darmowy jest.
Skrypty są w miarę ogólnodostępne.
"Topologia" traktów od kiedy jest komenda "idz" już nie jest taka istotna :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Zablokowany