Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Norma. Plyta po 3 ciosach, tarcza po 2, nowa bron od kowala po kilku... Statystyka :)
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Godar »

Fonklin pisze:Ale mój mega wielki ogromy pawęż, który był większy odemnie jednym strzałem jakiegoś zbója? Aż tak mnie to zdziwiło, iż mam wątpliwości co do tego zjawiska.
Ja też mam, bo to jest po prostu głupie. Ale co zrobić, różne chore pomysły rodzą się w głowach wizów :mrgreen:
Ephel
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012 00:41

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ephel »

Witam serdecznie.

Jak na Arce ma się sprawa z broniami? Czy np. używanie sztyletów się opłaca, czy tak jak na Barsawii są one bezużyteczne? Ktoś mógłby mi przybliżyć użyteczność broni na mudzie?
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Umbar »

Zależy czego od broni oczekujesz. Sztylety nie są bezużyteczne, choć chyba raczej mało popularne. Mają najmniejsze obrażenia, ale celność najwyższą. Młoty np. na odwrót - celność mała ale dobre huknięcie.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

W przybliżeniu wszystkie bronie są porównywalne, więc wybieraj sobie "pod klimat postaci" po prostu.
Jak bardziej wciągniesz się w grę, to różnicę w wybranym typie broni może Ci robić dostępność tych najlepszych egzemplarzy i magików blisko gildii, bo wtedy i tak bardziej o sile walnięcia decyduje cios specjalny zawodu niż typ broni.

Co do sytuacji gp/aj, to sztylety są jedyna bronią, której sens używać na dualu, więc nadrabia to ich mniejszy dmg (oraz są lekkie, co ważne dla młodych postaci). Z innych niuansów, to brońmi drzewcowymi łatwiej jest wytrącić broń przeciwnika, a dobre młoty i maczugi są rzadsze od mieczy czy toporów ;)

I jeszcze: jak nie sztylety, czy dzida, to na początku gry bardzo rekomenduję używanie tarczy (nie puklerza).
Delmar
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2010 17:56

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Delmar »

Witam. Wiecie moze, co zrobic po oddaniu odczarowanej corki Foltestowi?
Zabral ja, wybiegl i nic sie nie stalo.
Sylur

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Sylur »

jak to jest z umiejetnosciami.. jesli zrobie aj, potem przejde na np legioniste po strazniku gorniczym, to zachowuje wszystkie umy?? a jesli pojde pozniej jeszcze na fanatyka?? jak to jest? moze mi ktos to wytlumaczyc..
Awatar użytkownika
Redaan
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2009 20:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Redaan »

Sylur pisze:jak to jest z umiejetnosciami.. jesli zrobie aj, potem przejde na np legioniste po strazniku gorniczym, to zachowuje wszystkie umy?? a jesli pojde pozniej jeszcze na fanatyka?? jak to jest? moze mi ktos to wytlumaczyc..
Za każdym razem umiejętności dostosują się do poziomu możliwego do wytrenowania w nowym zawodzie. Umiejętności, których w nowym zawodzie wytrenować nie można spadną do poziomu gp. Umiejętności specjalne zawodów masowych zostaną zastąpione umiejętnościami specjalnymi zawodu, na który zmieniłeś. Oczywiście wszystko co nowe trzeba wyidlować i wytrenować.

Re Dalmar: Powinieneś dostać mieszek i poczuć się bardziej doświadczony. W mieszku nawet spora kwota była.Ile nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Delmar pisze:Witam. Wiecie moze, co zrobic po oddaniu odczarowanej corki Foltestowi?
O co jak o co, ale o questy na forum pytać nie można. To już nawet nie savoir-vivre, tylko Zasady.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Amidal
Posty: 21
Rejestracja: 04 cze 2011 00:26
Lokalizacja: Ostrowiec Sw.
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amidal »

Nawiazujac do pytan Sylura.
Jak dobrze zrozumialem z odpowiedzi Redaana dostajac etat pozbywa sie zawodu AJ. Czyli jezeli umy z etatu, tylko niektore sie pokrywaja z umami AJ, to te brakujace spadna do poziomu MAX GP? Tj. np spostrzegawczosc oecnie na 59% spadnie do tych powiedzmy 50%?

Druga kwestia jak to jest z tym etatem. U samego trenera "chyba" nic sie nie zdziala. Pytalem NPC'a niemalze o wszystko co moglo by mi pomoc w odnalezieniu osoby, ktora by mnie mu polecila i nic nie zdzialalem. I stad moje pytania:
1. Kogo w Swiecie pytac o mozliwosc podjecia etatu (chodzi wlasciwie od dwa konretne Odkrywca lub Korsarz) lub w jaki inny sposob mozna dostac polecenie "zmuszajace" NPC'a do nauczania?
2. Jakie wymagania nalezy spelnic bez prosby do przyjecia do stowarzyszenia (I tak w przypadku okrywcy bym nie mogl). Kiedys pytalem o podobna rzecz i stad wiem, ze istnieje taka mozliwosc niby cyt.:"na pol gwizdka".

Odpowiedzi na te dwa powyzsze pytania moze mi cos przybliza zasady etatow.
Z gory dziekuje za pomoc.
AK
Ostatnio zmieniony 07 lut 2012 20:46 przez Amidal, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany